Komentáře k: Laskavé bohyně

Zpět na: Laskavé bohyně
 • Upozornění

  Sturmbannführer 22. 1. 2011 18:50
  Možná stojí za zmínku, že konec celé knihy vás poněkud zklame (podobně jako u knihy Jméno růže od Umberta Eca). Závěr je tak smutný až je směšný, jelikož shoda náhod číhající za každým rohem na hlavního hrdinu je docela nedomyšlená...
  • Re: Upozornění

   jkl 27. 1. 2011 22:44
   Ten závěr je tak směšný záměrně, myslím, že autor to tam záměrně dovedl do absurdní roviny, aspoň já jsem to tak pochopil
 • Laskavé bohyně

  Karel 30. 10. 2010 08:37
  Přečíst knihu, které má přes osmset stran byla docela fuška. Podle mne by mohla být klidně kratší, například Aueho představy po zranění ve Stalingradu a duševní rozjímání v Polsku mi připadají celkem zbytečné a zdlouhavé, naproti tomu únik ze stalingradského kotle tak není nijak zpracován. Podrobně popisované násilí někdy působí až zbytečně.Ale i tak se jedná však o velmi zajímavou knihu, kterou určitě doporučím svým známým, kteří se zajímají o podobná témata. V knize je podrobně nástíněn vývoj člověka, v mládí otloukánka,ze kterého se postupem času stane zabiják z přesvědčení, který přistupuje k "untermensch" jako k materiálu důležitého pro rozvoj Říše nikoli jako k lidským bytostem.
  • Re: Laskavé bohyně

   Radical 4. 3. 2011 12:33
   milý Karle.. evidentně jste četl úplně jinou knihu, protože v Laskavých bohyních se žádný přerod otloukánka v zabijáka, pro kterého jsou untermenschen nějaký materiál a ne lidské bytosti, nekoná. Postava Aueho by se v dnešní době dala přirovnat k manažerovi.. spíše analytikovi.. než k tzv. Direct Labour... kdyby tomu bylo jinak, není celá kniha o ničem jiném, než jak Aue střílí židy, romy a bůh ví koho ještě..
 • můj názor

  jaromir 14. 6. 2010 21:29
  Taky bych knihu dal mezi Top 10 z oblasti druhé světové. Líbí se mi, že autor zbytečně nemoralizuje, ale jen bez emocí vykládá příběh, který má sílu sám o sobě.
 • názor

  Wolfram 11. 6. 2010 18:39
  Nevím,nevím z té knihy je cítit propaganda tzv.vyvoleného národa.Je smutné co se dělo v 2.sv. ale mám dojem že některé knihy jsou něco podobného jako Hassel ale z druhé strany.
 • Zhodnocení

  Wiking5 28. 4. 2010 20:59
  Tuto knihu jsem četl před rokem, hrozně moc na mě pozitivně zapůsobila, jen ten konec se mi zdál až moc ujetý. Z některých pasáží jsem byl fakt otřesený a o pasáži o vraždění dětí si mi i zdálo (sám mám děti, tak jsem to fakt prožíval). Souhlasím, že konec by bylo zajímavé rozepsat, jak se dostal z Berlína a jak se mu podařilo skrýt identitu. Jinak jsem knihu doporučil hodně svým kamarádům a musím říct, že každý si z ní vzal něco jiného. Musím říct, že ti, kteří válečný zvěrstva odsuzovali, tak byli asi šokováni, jak byl systém vraždění propracovaný, systematický. Setkal jsem se i s reakcemi, kdy naopak si z této knihy někteří vzali to, že vykonavatelé nejsou kati, jen služebníci režimu, který jim to prostě nakázal. Určitě kniha stojí za přečtení a já jí osobně řadím mezi svých 10 TOP.
Zpět na: Laskavé bohyně
 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Vyplňte prosím název
 • *
  Vyplňte prosím text komentáře
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky. Komentáře jsou před zveřejněním moderovány.