Komentáře k: Studená válka

Zpět na: Studená válka
 • Pár poznámek

  Karel 6. 6. 2006 10:50
  Jsem potěšen tím, že vycházejí recenze, pomocí nichž se můžeme my, čtenáři, orientovat. Tuto knihu mám doma. Ano, chyby v ní zřejmě jsou (téměř neznám knihu bez chyby), ale pokud se jedná o jeden z prvních počinů „nedávno založené ediční řady vojensko-politické literatury“ tohoto nakladatelství, jak recenzent sám píše, tak si myslím, že by měl být tento recenzent v komentářích malinko schovívavější (i když výčet chyb může nakladateli samozřejmě pomoci). Knihy dnes bohužel vznikají v obrovském spěchu a zřejmě tomu nebylo jinak ani u tohoto titulu. Domnívám se také, že nikdo nejsme bez chyby. Ani tato recenze mimochodem není. Překlep v názvu knihy Dr. Friedmana („Conflikt“ místo „Conflict“) je toho myslím jasným důkazem ;-)
  Ale to se stane každému z nás, kdo není robot, proto tu nemíním vyjmenovávat další drobnosti, kterých jsem si všiml. Možná i v tomto mém komentáři najdete nějakou chybičku.
  Kniha samotná je podle mě velmi nápaditá. Hezký den přeje Karel.
  • Re: Pár poznámek

   Haspeklo 1. 12. 2006 23:22
   Bohužial nemôžem súhlasiť. To,že sú v knihe chyby a preklepy nemožno ospravedlniť tým,že ide o prvý počin tohto typu. Kniha Západní fronta je presne to isté ako Studená válka,takže rozhodne o prvý počin nejde. Kedže kniha je tovar,ktorý mi vydavatelstvo ponúka a pýta za to peniaze, nie som ochotný tolerovať mu akékolvek chyby nech je to už z akéhokolvek dôvodu. Ked to bude zadarmo,prosím nech to má formu akú len chcú,ale platiť za kdejaké, narýchlo ušité škváry, rozhodne nemienim
  • Re: Pár poznámek

   recenzent 8. 6. 2006 20:08
   Shodneme se na tom, že kniha je nápaditá a na pohled přitažlivá.
   A jistě - nejsme roboti. Překlepy (Kennedyh, „Sověti udeří jako druhý“ apod.) a tiskové chyby jsem v recenzi velkoryse pominul.

   Shovívavost je však na místě, jestliže s časem přibývají zkušenosti a kvalita má ve všech ohledech stoupající tendenci. Tohle už je třetí kniha stejné úrovně - doba hájení skončila.

   Obdobně zaměřená kniha amerických autorů, Evropa po roce 1945, rovněž není bez chyb a nepřesností (má ovšem podstatně víc textu ke kontrole), ale kdybych ji recenzoval, mohl bych přivřít oko už proto, že jde o knihu za 350,- Kč. Také další podobné knihy (Studená válka od V. Nálevky, Studená válka a sovětský pocit nejistoty od V. Mastného) se pohybují v rozmezí 200-300 Kč, což odpovídá českým poměrům.

   Zde ovšem mluvíme o knize v ceně bezmála jednoho tisíce korun.
   Vysoká cena = vysoká kvalita, to je jediná rovnice, kterou ochotně odkývám. A Studená válka nakladatelství CP Books do této rovnice nezapadá.

   Já prostě nemůžu s čistým svědomím napsat čtenářům "Běžte a kupujte!" Mohu jim s čistým svědomím říci jen "Počkejte si na opravené vydání."
Zpět na: Studená válka
 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Vyplňte prosím název
 • *
  Vyplňte prosím text komentáře
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky. Komentáře jsou před zveřejněním moderovány.