Komentáře k: Soudruh Stalin řekl ...

Zpět na: Soudruh Stalin řekl ...
 • K povšimnutí

  editor 5. 1. 2006 11:32
  Všimněte si, jak v pravou chvíli vykřikne soudruh Kalinin magické slovo "Revanš"
  Po následujících 40 let bylo osvobození ČSR od Němců nejsilnější devizou SSSR a hrozba německé revanše (nová válka s Německem, návrat Němců do českých zemí) nejoblíbenějším strašákem nejen sovětských bratrů, ale i čs. komunistů.

  Již tehdy, na počátku r. 45, bolševici tohoto strachu dovedně využívali a ostatní čs. politici stáli před neřešitelným problémem - jak udržet spojenectví SSSR a zároveň zabránit hegemonii KSČ.
  Ještě v pohnutých dnech února 48, prohlásil národní socialista P.Drtina (pár dní před svým pokusem o sebevraždu): "Nejdůležitější záruka bezpečnosti a nejpevnější jistota spočívá v úzké spolupráci se SSSR."
 • Demagog a cynik Stalin

  Petr J.W. 7. 11. 2003 11:07
  Je velmi zajímavé si tento článek přečíst. Ukazuje, jak s. Stalin oblboval čsl. delegaci. Mluví o tom, jak nenávidí Němce, přitom r. 1931 se jednomu americkému novináři svěřil, jak obdivuje Němce, jaký jsou velký vzor pro národy SSSR. Jestli se to změnilo po r. 1941, to je otázka. Každopádně za zvěrstva v SSSR a jinde nemohli Němci jako takoví, ale nacisté. Stejně to samé platí v případě zločinů komunismu na celém světě. Dále se mi zdá jasné, že již v březnu r. 1945 chtěl Stalin Československo a nejen ho dostat do područí své doktríny. Dokážu si představit ten jeho ironický úsměv, když řekl Benešovi: "Tady ten mi nevěří, či ano?" Jaká škoda, že práce NKVD na území našeho státu přinesla své ovoce v únoru r. 1948...
  • Re: Demagog a cynik Stalin

   radexx 20. 6. 2013 18:08
   "Každopádně za zvěrstva v SSSR a jinde nemohli Němci jako takoví, ale nacisté. Stejně to samé platí v případě zločinů komunismu na celém světě." - Tohle jsou typické politicky korektní kecy. Dost bych se divil, kdyby všichni němečtí vojáci zasahující v Lidicích byli členové NSDAP a vrazi z Katyně taky asi nebyli jen členové komunistické strany.
Zpět na: Soudruh Stalin řekl ...
 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Vyplňte prosím název
 • *
  Vyplňte prosím text komentáře
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky. Komentáře jsou před zveřejněním moderovány.