Komentáře k: K.H.Frank: Čechy a Morava v Říši (přednáška)

Zpět na: K.H.Frank: Čechy a Morava v Říši (přednáška)
 • Historie

  Jan 9. 5. 2015 14:59
  Ještě by to chtělo zamyšlení o tom, odkud všichni ve střední Evropě přišli.
 • Celkem pěkná přednáška..

  marizpano 8. 4. 2012 15:18
  No čekal jsem víc jedovatosti proti Čechům.. Ale to základní, že Němci vždy byli a budou nadřazeni Čechům tam je.. To je stejně zajímavé, jak tito lidé, když jim ten pocit kolektivní moci a rasové nadřazenosti splaskne, jsou osobně zbabělí..
  • Re: Celkem pěkná přednáška..

   Jihočech 25. 2. 2013 17:11
   Okupace byla ve stylu císaře Josefa II.: Sedlákovi povinnosti, úředníkovi němčinu, dělník se stane Němcem automaticky!
   • Re: Celkem pěkná přednáška..

    Honza 25. 2. 2013 20:41
    To mi nějak neštimuje - za Josefa II. bylo ještě dělníků (manufakturních) minimum (tak čtvrt milionu v celé monarchii) a jestliže mluvili převážně německy, pak jenom proto, že tyto převážně textilní manufaktury vznikaly převážně v německojazyčném pohraničí českých zemí. Naopak, když vypukla průmyslová revoluce a počet dělníků ve městech začal prudce narůstat, přispěli zásadním způsobem k počeštění do té doby zněmčilých měst, jako Ostrava, Brno a Praha. Čeští dělníci dokonce ani nezůstali součástí jednotných dělnických spolků a stran (ovládaných převážně německy mluvícími) a zakládali svoje vlastní české odnože!
 • Originál?

  Lotr 4. 5. 2009 17:27
  Kde je možné si přečíst originál?
  • Re: Originál?

   egli 4. 5. 2009 21:10
   Německý text vydalo nakl. Volk und Reich Verlag v Praze v roce 1941 pod názvem "Böhmen und Mähren im Reich. Der Vortrag gehalten am 24. Juni 1941 im Ostinstitut in Krakau". Půjčit si je možné v Národní knihovně.
 • K.H. Frank

  Dr. J. Berwid-Buquoy 8. 12. 2007 22:11
  Nelze si klást otázku zda-li má K.H. Frank pravdu nebo nikoli. To by bylo zavádějící. Musíme si klást otázku čí zájmy tento politik zastupuje. Jsou to zájmy absolutně totalitní diktatury (nacismus),která svou krutostí nemá obdoby. Dokonce sám totalitní komunismus se proti zřízení, jež propaguje K.H. Frank, jeví jako "osvobození". Pakliže 1945 hovoří Dr. E.Beneš o osvobození "Rudou armádou", je to ve srovnání s tím, co napáchal K.H. Frank a jeho straničtí kolegové (NSDAP)v Čechách a na Moravě, bohužel smutným i když politováníhodným faktem.
 • Konečné řešení (Endlősung) české otázky

  Honza 1. 2. 2005 10:51
  Konečné řešení (Endlősung) české otázky
  Základní program germanizace představovalo memorandum K. H. Franka z 28. srpna 1940 schválené Himlerem a Heydrichem. Frank v něm zdůrazňoval: "Cílem říšské politiky v Čechách a na Moravě musí být úplná germanizace prostoru a lidí. Jsou dvě možnosti, jak toho dosáhnout: I. Totální vysídlení Čechů z Čech a Moravy na území mimo hranice říše a osídlení uvolněného prostoru Němci. II. Bude-li větší část Čechů ponechána v Čechách a na Moravě, je třeba současně používat různých metod, sloužících germanizaci podle plánu na X let. Taková germanizace předpokládá: 1) změnu národnosti rasově vhodných Čechů; 2) vysídlení rasově neodpovídajících Čechů a vrstvy inteligence nepřátelské říši, popřípadě zvláštní zacházení s ní a se všemi destruktivními živly; 3) nové osídlení takto uvolněného prostoru čerstvou německou krví."

  Zajímaly by mě podrobnosti tohoto memoranda, lze toto publikovat obšírněji?
 • no docela zajimava prednaska

  mix 21. 3. 2003 17:46
  Nevim, co proti tomu mate, je to proste historie videna z pohledu Nemcu, nedelejte si iluze, ze ten nas pohled je buhvijak skutecny, nepozmeneny a 101% objektivni... to ani nahodou..
  • RE: no docela zajimava prednaska

   Martin 13. 5. 2003 07:55
   Ano, tvůj názor se mi zdá reálný. Ono číst dějiny Čech a Moravy z pera německých historiků je něco jiného, nežli číst "Palackého".
   • RE: no docela zajimava prednaska

    dodoch 28. 9. 2005 12:22
    Přiznej me si, že Palacký toho více namluvil než nastudoval. Jenom fakt, že se pokoušel zamontovat první státní útvar ve střední evropě "Samovu říši" do spojení s historií českých dějin, je sci-fi úvaha, nemluvě o tom, že v této době se o vzniku české státnosti pouze dohadujeme na podkladě legend, bez písemných důkazů. Apropo, Samova říše vznikla na území dnešního slovenska a je doložena již v 7. století, kdy jako celek bojovala proti Avarům. Teprve v 9. století vznikla na z části slovenském a moravě Velkomoravská říše. To bohužel k tíži české státnosti se naši předkové postrkovali a intrikovali mezi sebou v knížecích sporech a bojůvkách.
 • JE TO SíLA ! ! !

  David z Birminghamu 25. 1. 2003 15:22
  Nikdy pred tim jsem text Frankovi
  "prednasky" necetl, nicmene obsah
  jsem priblizne znal. Demagogie na
  entou, ktere nekteri Sudetsti Nemci
  (a neni jich malo) doposud veri.
  Na podzim roku 2002 jsem shledl na CT2
  porad "Klub Netopyr" a tam zvracel
  podobne nazory jeden "historik" se slovenskym prijmenim, zijici dnes v Nemecku. Jen se bojim, aby se tihle trotlove nedostali znovu k moci, protoze historie se bude opakovat - nikdo se za nas nepostavi!
  • RE: JE TO SíLA ! ! !

   Diablo 4. 2. 2003 13:31
   Je to obratne vyuziti castecne pozmnenenych historickych faktu,s pridavkem plamene narodni hrdosti. To nesporne. ALE!!! At se budeme snazit jak chceme, nelze poprit extremni provazani ceskeho prostoru s germanskym,je vsak otazkou jestli cesko je v historickem prostoru nemecke rise nebo nemecko je v historickem prostoru rise ceske. At je tomu jakkoli, ta soucasna ostra segregacni politika nepovede nikdy nikam.
  • RE: JE TO SíLA ! ! !

   j.t. 26. 1. 2003 10:19
   to je právě ten Mlynárik
 • Podivení

  Ludva 20. 1. 2003 09:47
  A já se divil, odkud čerpal Podiven...
  • RE: Podivení

   j.t. 20. 1. 2003 18:03
   já jsem si zase uvědomil odkud čerpá Emanuel Mandler, Bohumil Doležal a jiní autoři publikující v Lidových novinách, Střední Evropě, Respektu apod.
   • RE: RE: Podivení

    Honza 23. 1. 2003 12:24
    ...zapoměl jsi na Mlynárika, ale také studenty, kteří své "seminární práce" o čes.-něm. vztazích překládají z stránek SLM.
    • RE: RE: RE: Podivení

     j.t. 23. 1. 2003 16:16
     Máš pravdu na Mlynárika jsem zapomněl. Nedávno jsem ho viděl v televizi (klub Netopýr) a byl jsem šokován jeho protičeským šovinismem
Zpět na: K.H.Frank: Čechy a Morava v Říši (přednáška)
 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Vyplňte prosím název
 • *
  Vyplňte prosím text komentáře
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky. Komentáře jsou před zveřejněním moderovány.