Komentáře k: Hitler o Češích

Zpět na: Hitler o Češích
 • "český arcibiskup"

  pražák 13. 8. 2005 08:35
  No to bych chtěl vědět, jaký český arcibiskup žádal o requiem za Heydricha, když od r. 1941 do 1946 žádný arcibuskup v Praze nebyl. Nejbližší byl jen olomoucký Prečan.
  • Re: "český arcibiskup"

   meďoun 24. 6. 2012 10:16
   Zcela neaktuálně a jen tak na okraj:
   Prečan byl tou dobou v Olomouci jen sídlem, aktuálně bručel v nějakém koncentráku.
  • Re: "český arcibiskup"

   Ignác Pospíšil 21. 10. 2008 08:22
   Myslím, že moravský arcibiskup může být z určitého úhlu pohledu považován za českého. Nicméně stejně tak je možné, že si Hitler povýšil na arcibiskupa jednoho z pražských pomocných biskupů (v té době byli dva: Čech Antonín Eltschkner a Němec Jan Remiger).
   • Re: "český arcibiskup"

    Jirka Hájek 31. 12. 2008 04:12
    No, asi by bylo vhodnější napsat ... Hitler "povýšil" na arcibiskupa ... Jako, že se ve svém výroku spletl. Ač měl Hitler asi rozsáhlé možnosti a pravomoci, takhle daleko jeho moc nesahala - alespoň si to myslím.
    • Re: "český arcibiskup"

     Ignác Pospíšil 11. 1. 2009 04:19
     Myslím, že to si ty úvozovky nahrazuje... :-)
 • Hitlerovy "Monology"

  Ondra 28. 8. 2004 10:08
  V Monolozích se nachází spousta blábolů, ovšem některé věci Hitler vystihuje lépe než kterýkoliv jiný filozof, psycholog nebo sociolog. Mluvím například o jeho názorech na křesťanství a víru v Boha vůbec. Také názory na lov zvěře jsou velice dobré. Hitlerově otázce: "A zasáhli jste i nějakého honce?" jsem se z hluboka zasmá:) Ale na druhou stranu, je možné, že celé monology sepsala "hnědá eminence" Martin Bormann. Celou dobu byly materiály v jeho rukou...myslím, že byl dost chytrý na to, aby mohl všechno redigovat tak, jak si to sám představoval. Smýšlení o Češích, stejně tak o většině ostatních národů v Evropě je nutné brát s "rezervou" hodnou roku 2004...
  • Re: Hitlerovy "Monology"

   Ondra II 4. 6. 2009 16:37
   V jedne vete tvrdite, ze jsou to plne blbosti a hned nato, ze souhlasite s Hitlerovymi nazory na krestanstvi a viru.... Mozna bych se nad tim zamyslel, jestli se vam to jen nehodi do kramu.
   • Re: Hitlerovy "Monology"

    dodozv 24. 6. 2009 14:33
    Hitler sa vo svojej knihe aj v monológoch venoval takému množstvu tém, že v niektorých prípadoch jeho postrehy a názory stoja za úvahu. Ja som v Mein Kampf tiež našiel veci, ktoré sú zaujímave a neznamená to, že som nacista, ani to že využívam Hitlera podľa svojej potreby. Vieš ako sa hovorí : "Keby si tisíc opíc sadlo na tisíc rokov, napíšu dielo hodné Shakespeara". A on toho napísal a narozprával ozaj veľa. Tak sa proste v niečom mohol aj trafiť. Hlupák isto nebol, no o tom, že bol šialenec nepochybuje azda nik normálny.
  • Re: Hitlerovy "Monology"

   easy company 27. 10. 2004 20:41
   Hitler nebyl chytrý.Vždyt on uměl jenom dobře mluvit jako Mussoliny!!!Oba dokázali zblbnout národ řečmi a oni šli za ním protože po první světové válce dostalo Německo strašné sankce,tím se také dostalo do celosvětové hospodářské krize.Potom už stačilo aby se někde našel nějaký dobrý řečník který byl pár lidmi podporován jako Hitler a potom byl podporován celým národem!!!!!!!!
   • Re: Hitlerovy "Monology"

    Miguel 20. 12. 2004 01:47
    Kamaráde,když člověk vydrží čtyři hodiny vyřvávat bez papírku tak neni chytrej,jo?Kvalitní rétorika vyžaduje rychlý myšlení jak blesk.Jo,byl to paranoidní šílenec,to ale nevylučuje,že mu to nepálilo!Rád bych věděl,jakej řečník seš ty...
    • Re: Hitlerovy "Monology"

     jarda 26. 3. 2005 07:14
     mluvit se dá naučit zvlášt kdyš se vraciš ke stejným tématum viz blb Standa Gross mluví dobře,když nechce nic říct ineřekne a mluví dlouho.hrozně a stále stejně a nekonkrétně žvanil i Komárek,a velmi hezky.Mečiar jednoduše,rychle,fascinoval miliony Slováku proto ,že se trefil do jejich pocitu.Havel brzy začal nudit,jen moralizoval a karal.I když někdo mluví bez papíru neznamená to inteligenci,
     • Re: Hitlerovy "Monology"

      Standa 20. 10. 2008 12:24
      Hitler měl velmi dobré učitele, kteří se zhlíželi v Tibetu a tam také nějakou dobu žili a učili se a byli vyučování tajemství propagandy, která ve 20. letech nebyla známá ve světě. Proto to překvapení a fascinace Hitlerem, nebyl šílený, jen byl vychován jinými, kteří sledovali svůj cíl a Hitler bl pro ně prostředek. Jinak si vyzkoušejt e plynule mluvit 1 minutu a co teprve 4 hodiny. Nezvládnete to bez průpravy, kterou měl Hitler.
    • Re: Hitlerovy "Monology"

     Vz.26 31. 12. 2004 16:31
     Chlapče Hitler nikdy nemluvil bez papírů. A taky ber v potaz, že své projevy nacvičolal hodiny před zrcadle a měl na to i člověka, který na něho dohlížel. Takže bacha na věc.....
 • blabla

  mr.Asonic 3. 7. 2003 13:58
  Je to můj osobní názor, tedy: vše, co řekli a říkají ti tzv. nacionalisté, je jenom pseudo a "jako", Dolfka nevyjímaje.Žádný evropan nemůže s určitostí říct - já jsem 100% něměc, jiný zas já 100% polák, nebo já 100% Čech. Je to tady tak promícháno, že platí přísloví "kámen...cihlu".Černoši to mají jasné, ten svůj původ, Židé si zachovávají potomství z Abrahama.
  Všeci víme, komu se malý Áda narodil, kde se vyučil a co dělal, za koho bojoval v 1.WW V mých očích byl jen loutka.Ale měl pravdu, že vládnout Čechům nemůže žádný "chlap", bohužel, vyřkl nad námi to, co vidíme u této, minulé, předminulé vlády, a to kupu...a ne chlapů.čus :-))
Zpět na: Hitler o Češích
 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Vyplňte prosím název
 • *
  Vyplňte prosím text komentáře
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky. Komentáře jsou před zveřejněním moderovány.