Komentáře k: Vysídlení Drahanské vrchoviny za války

Zpět na: Vysídlení Drahanské vrchoviny za války
 • Co se tak sejít

  Pavel 19. 4. 2006 20:04
  Zdar všichni. vidím, že se tu vesele diskutuje o VVP Dědice kde s kolegou z Olomouce provádíme už delší dobu výzkumy. Shodou okolností pracuju v muzeu v Prostějově a mohli bychom si zorganizovat seminář přímo tam.
  • Re: Co se tak sejít

   Jan Galatík 11. 12. 2006 10:13
   Srdečně zdravím.
   Patřím mezi vysídlence, narodil jsem se v Opatovicích v roce 1936 a letos při 65 výročí stěhování jsem hledal nějakou sešlost, nebo alespoň vzpomínkovou akci, ale neúspěšně. Jeden z bunkrů byl postaven na poli mých rodičů.

   Vzhledem k tomu, že stěhování pokračovalo až skoro do konce války, je stále ještě možné, že se alespoň některé obce pokusí o setkání vysídlenců. Asi nás už mnoho nezůstalo. Já bydlím v Rohatci u Hodonína, zajímá mne zejména u nás nezveřejněné pátrání prof. L. Hosáka, iniciované dr. C. E Tarnowskim z Dánska, který skončil pátrání po staromoravském rodu znamení rýče v Opatovicích u mho dědy. Píči o tom něco na stránkách www.wogastisburc.com a Středověk.cz Budete-li mít nějaké info o případné akci související s vysídlením 1941 a dále, uvítám zprávu. Zdravím
  • Re: Co se tak sejít

   Lekker 20. 4. 2006 14:07
   No,zní to zajímavě??Vy provádíte průzkum opevnění??My ano.Takže v případě že by se něco takového uskutečnilo rádi se zučastníme.
   • Re: Co se tak sejít

    Pavel 10. 5. 2006 09:43
    Vzhledem k naší specializaci se zabýváme hlavně osídlením před vznikem vojenského prostoru. Přitom se ale setkáváme s mnoha pozůstatky vojenskými a rádi bychom si o tom s někým promluvili. Na setkání by asi byla nejlepší nějaká sobota, co? Já můžu i ve všední den, ale většina lidí asi ne. Když tak pište na pmos@muzeumpv.cz.
    • Re: Co se tak sejít

     Lekker 16. 5. 2006 14:19
     Já mám čas i mimo sobotu.Ano už vím vy jste spolupracoval na jednom větštníku o pravěkém osídlení VVP nemýlím li se??Chtěl jsem se zeptat jestli existují nálezy z oblasti na Valech(Dudín),prý tam bylo pravěké naboženské místo.JInak v případě zájmu napište na můj mail Lekker@seznam.cz
Zobrazit všechny komentáře k: Vysídlení Drahanské vrchoviny za války