Komentáře k: Samoubijstvo

Zpět na: Samoubijstvo
 • Hodnoceni Suvorova

  Daniel Smolik 24. 9. 2003 00:18
  Je mi lito, ze zatim ony dve posledni knihy nevysli u nas. Rad bych si je precetl.Autor recenze kritizuje Suvorova za to, ze vytrhava z kontextu a ma bujnou fnatzii. Ano vsechno je to mozne.Ale doted jsem neslysel odpoved na pro me dosta zajimavou otazku, opravdu Hitler predesel Stalina o tak kratkou chvili a pokud by Hitler nezautocil byl by tady dnes treba Svaz Sovetskych Evropskych republik ?To je IMHO zasadni otazka a pokud se plete v tom jak se jmenoval ktery tank nebo jak velke boty mel general je ve srovnani s vyznamem tohoto "objevu" nepodstatne. Ja jsem dost hledal nejake seriozni vysvetleni jak to tehdy opravdu bylo. A vysvetleni nejakych radoby historiku, kteri pisi, ze to neni pravda, protoze to neni pravda me prijde stejne ubohe.A tento typ vysvetleni jsem cetl cca pred 3mi lety u nas v MfDnes. Co vy na to ?
  • RE: Hodnoceni Suvorova

   dzin 28. 9. 2003 18:08
   Jde o to, ze podstatu Suvorovovych knih tvori materialy, ktere nejsou nove, ale naopak. Jedna se vzdy o stare, castokrat publikovane, zdroje, ke kterym Suvorov prirazeju pouze svuj vyklad, jak maji byt chapany. Dela vzasade presne to, co ideologove komunismu delali s kazdou knihou. Ci-li neprijde s necim novym, ale pouze omele uz stare. Velmi casto pouziva komunisticke ideologicke zdroje, ktere jsou ale casto znacne mnhohosmyslne. Proto jeho vyklad muze byt i hezky, ale stejne dobre na ne pasuje i oficialni vyklad komunisticke propagandy. Pokud s necim novym prijde, prakticky vzdy je to ve stylu "ve svem rozhovoru s jednim ci onehdy se mi dostal do ruky tajny dokument", ale nikdy zadne upresneni. Proto neni mozno jeho knihy brat jako zdroj, ktery by vnasel do problematiky vice svetla.
   • RE: Hodnoceni Suvorova

    Šplouch 8. 5. 2008 02:48
    Že se vměšuji po létech, ale Rezun sám psal, že používá pouze ověřitelné, veřejně přístupné zdroje - právě aby nemohl být takto osočován... Alespoň co se týká jeho prvních a nejdůležitějších knih. Nic o tajemných schůzkách a dokladech tam není...
   • RE: RE: Hodnoceni Suvorova

    Daniel Smolik 23. 10. 2003 22:47
    Ok. Je to tvuj pohled. Tak si vysvetlime jednu otazku proc sakra byla cela Ruda armada 21.cervna 41 na hranicich. Reknete nejake logicke vysvetleni. Nebo je to lez a vsichni byli u Moskvy ? To je IMHO kardinalni vec. Pokud je to lez tak fajn. Pokud neni je to na prepsani dejin. Co vy na to ? Ale chci nejaky argument ne reci.
    • RE: RE: Hodnoceni Suvorova

     Bomber 1. 10. 2008 12:44
     "Celá RA na hranicích"? A kdo ti to řekl?
    • RE: RE: Hodnoceni Suvorova

     jarda 2. 10. 2005 07:12
     nebyla tam celá,cti:neznámý stalin od medvěděva.
    • RE: RE: Hodnoceni Suvorova

     dzin 10. 4. 2005 21:01
     Ono ale záleží, co míníš pod pojmem na hranicích? Vem že operační hloubka jednotlivých vojenských okruhů byla stovky kilometrů.
     Další co si musíme uvědomit je, že ona území byla před nedávnem obsazena a probíhala jejich pacifikace. A shromažďování určitého počtu vojsk u hranic není vyjímkou, podívejme se na postavení NATO a Varšavské smlouvy za Studené války.
    • RE: RE: Hodnoceni Suvorova

     Seal 6. 1. 2005 05:59
     Cela Ruska armada je dnes taky na hranicich. To vobec nic ne rika, IMHO!
Zobrazit všechny komentáře k: Samoubijstvo