Komentáře k: Alexander Buchta

Zpět na: Alexander Buchta
 • Kde se vzaly?

  anti 5. 3. 2006 05:25
  Me by zajimalo, kde se tyto informace vzaly? Od rodicu, pribuznych nebo jen tak se je podarilo vystopovat? Diky
  • Re: Kde se vzaly?

   Ondřej 21. 3. 2006 22:51
   Tak jak psal Glynwed..netrvalo to pár týdnů ale pár měsíců, které rozhodně stály za to...Tímto chci ještě jednou Glynwedovi poděkovat za jeho úsilí a za ČAS, který nad tím strávil…moc si toho cením, že mi pomohl vypátrat osud tohoto člověka a jsem si určitě jist, že bez jeho pomoci by jsme se nikdy o tomto osudu nedozvěděli. Tak ještě jednou díky za vše .-)))
  • Re: Kde se vzaly?

   Glynwed 5. 3. 2006 07:53
   Nejdříve musí samozřejmě přijít kontakt od příbuzných, kteří hledají svého příbuzného. Je potřeba znát minimálně příjmení a datum narození. Pak je potřeba určit jednotku (např. podle čísla polní pošty na dopisech nebo je potřeba využít služby Vojenského archivu v Berlíně, což nějaký ten peníz stojí). A podle pohybu je´dnotky se dá určit, kde se dotyčný pravděpodobně pohyboval, je možné datovat fotografie podle typu uniformy atd....a poskládáním těchto faktů může vzniknout takovýto článek. Ale není to věc, která se dá vyřešit za několik týdnů - většinou to trvá cca 1/2 - 1 rok.
   • Re: Kde se vzaly?

    Simay 17. 3. 2006 10:17
    Je to veľmi zaujímavé a poučne, len škoda že tento materiál nie je rozsiahlejší. Ja viem,že to stojí veľa času , ale prívítali by sme ak by ste túto stránku rozširili o dalšie príbehy vojakov. To je jedno na ktorej strane bojovali.
Zobrazit všechny komentáře k: Alexander Buchta