Komentáře k: Divize Waffen SS

Zpět na: Divize Waffen SS
 • Wafen SS v Indocine

  Monty 8. 11. 2005 18:59
  Vite nekdo neco o SS v Indocine v 5oletech. Bojovali ve Francouzske legii proti Viethminu.
  • Re: Wafen SS v Indocine

   snoopi 10. 8. 2007 19:50
   jj nejvíce je otom v knížce Ďábelska Garda kterou napsal George Robert Elford podle vypravění dustojnika SS ketry to vše zažil
  • Re: Wafen SS v Indocine

   Dimoun 25. 5. 2006 13:34
   Jasně že jo. Když můj kamarád vydal Ďábelskou gardu, tak jsme se pokoušeli dát dohromady něco z Archivu Cizinecké legie. Sice to byl skoro zbytečný výlet, protože Francie jen velmi nerada připouští, že bývalí vojáci SS i jiných složek německé armády bojovali po druhém válce za její zájmy. Nakonec se nám ale podařilo dát dohromady několik zajímavých informací, včetně totožnosti hlavního hrdiny jmenované knihy (ve skutečnosti jde totiž o slepenec životních příběhů alespoň čtyř různých lidí).
   • Re: Wafen SS v Indocine

    RS 6. 7. 2009 17:41
    Mohl bych se něco více dovědět o jménech a jednotkách, které jste zjistili o kterých se píše v knížce DG?
   • Re: Wafen SS v Indocine

    Hans 16. 12. 2008 22:49
    Můžeš mi říct,kde jsi tyhle informace získal? Neslyšel jsem o žádném CL archivu pro veřejnost,kde by natvrdo zveřejňovaly jména vojáků a vůbec další podobné citlivé informace a zvláště u CL! Budu rád,když mi odpovíš a mile překvapíš... :)
   • Re: Wafen SS v Indocine

    tomas 27. 2. 2007 17:04
    Mohl bys napsat o tom co jsi zjistil?
   • Re: Wafen SS v Indocine

    fík 13. 1. 2007 00:42
    Mohl bych se prosím dozvědět něco bližšího? Kniha Ďábelská garda je totiž moje oblíbená. V úvodu je psáno že je to podle vyprávění hlavního hrdiny, jen pod jinými jmény. Mám to chápat tak, že se to nestalo? Že je to od několika lidí kteří se neznali?
    • Re: Wafen SS v Indocine

     Dimoun 18. 9. 2007 17:31
     Pardon, že odepisuji tak pozdě. Nejsem pravidelným přispivatelem tohoto webu.:)
     Jde o spojení částí životopisů asi čtyř vojáků, slepených dohromady a dopsaný o fiktivní věci. Tři z nich se ve finále sešli v Legii. Dva se znali a třetí se s nim i zřejmě poznal tam (ačkoli ani to není úplně jisté). Jejich hodnosti v Legii a operace, jichž se zúčastnili dávají napovědět, že vždy část knihy mohla být psána podle nich.
     Cesta přes Německo a Švýcarsko je pravděpodobně od někoho jiného, i když je dost možné, že u tří jmenovaných probíhala podobně. Není potvrzeno, že by některý z protagonistů začínal cestu do Legie na našem území. Zřejmě jde jen o autorovu fikci a nebo jde opět o příběh někoho jiného.
     Dále bych asi nepokračoval, podrobnější informace budou možná využity v jiné knize. :)
  • Re: Wafen SS v Indocine

   Josef 13. 11. 2005 00:36
   jo nebyli jako celek ale porůznu u Franc.ciz.legije,no a pod tema 3. kopci to bravůrně vzvládali bránit do konce jenom oni
Zobrazit všechny komentáře k: Divize Waffen SS