Komentáře k: PzKpfw IV Ausf. D

Zpět na: PzKpfw IV Ausf. D
 • Hezký

  G 27. 10. 2005 21:32
  1) Hezky udělaný. Hlavně patina. Jak si to dělal??
  2) Jaký měřítko. 1:72 asi ne.
  3) Hezký postavičky.
  4) Ty čísla se lesknou.
  • Re: Hezký

   liburof 30. 10. 2005 18:55
   1/35
   Základní nátěr je klasickou šedou Humbrolkou, pak celé přestříkáné akrylátovou (vodou ředitelnou barvou) Tamia. Tak hodinu nechat zaschnout. Po částech navlhčit a posipat pracím práškem cca 20 vteřin nechat pusobit a pak omýt proudem vody + můžeš tomu pomoci děláním rýh tvrdým štětcem.
   • Re: Hezký

    Petr Bayerle 20. 4. 2006 20:22
    Ahoj, jsem náhodný návštěvník těchto stránek, ale pohled na Tvůj tank mi nedal, abych se nezeptal:

    Jakej používáš prášek na smývání akrylátové barvy? Já jsem vzal obyčejnej, co mají u nás v krámu (asi merkur), a barva se ani nehnula, ať jsem se snažil sebevíc. Možná že to bylo tím, že jsem na to použil barvu Agama. Nevíš, jestli jde stejný postup i s Agamou? Díky moc
    • Re: Hezký

     liburof 22. 4. 2006 20:27
     Ahoj, hele prášek sem použil Persil...možná je lehce agresivnější než ten tvůj... Můžeš se ještě pokusit zkrátit dobu zasychání akrylátové barvy na 1/2h nebo nechat prášek působit na barvu déle něž 20 vteřin. Nic jiného mě nenapadá.+ povrch modelu pred posypem práškem musí být navlhčený vlažnou vodou.
     • Re: Hezký

      Petr Bayerle 7. 5. 2006 00:53
      Ahoj, díky za odpověď. U mě je naneštěstí problém, že musím akrylátovku nanášet ve více vrstvách. Jsem bohužel jeden z těch, kteří nemají prostor a zázemí pro užívání pistole, a tak stále pracují se štětci. Kvůli správnému krytí tak musím nanášet vrstev více, proto si nemůžu s dobou schnutí moc hrát... :-(( Chtěl bych se zeptat, kolik jsi nanesl vrstev barvy, než jsi začal aplikovat prášek. U Tebe totiž postup očividně fungoval (a nutno říci, že s vynikajícím výsledkem). Díky.

      PS: Nevíš, jestli tenhle postup někdo úspěšně použil i s barvami Agama?
      • Re: Hezký

       liburof 3. 6. 2006 23:27
       Ahoj.
       Vrstvu jsem nanesl jen jednu. S barvou Agama žádné zkušnosti sice nemám, ale neřekl bych že je vnich problém. Barvu jsem stříkal pistolí, jak je to s nanášením akrylátové barvy stětcem taky nevím bohužel... Každopádně skus na nášet jen jednu vrstvu třeba jen mo menších částech jak to půjde...nic jiného mě nenapadá
   • Re: Hezký

    liburof 15. 11. 2005 12:39
    pardon posypat :)
Zobrazit všechny komentáře k: PzKpfw IV Ausf. D