Komentáře k: zničený Panther

Zpět na: zničený Panther
 • Šlapanický PANTHER

  Rosi 23. 9. 2005 13:07
  četl jsem všechny vaše komentáře k otázce zobrazeného Panthera.Přidám jen můj názor:myslím si že patřil k 19.td.(vede mě k tomu - typ kamufláže,výskyt této jednotky v oblasti Brno-Vyškov )Dále k míře poškození,myslím si že tento tank byl zničen výbuchem vlastní munice a to spíše z pravé strany (vyvrácený pravý bok,poházené vypálené nábojnice,)vymontovaný kulomet a nepřítomnost mrtvol nabízí verzi že ho vyhodila do luftu vlastní osádka tanku.bajka o neohroženém PO-2 a trefě do otevřeného poklopu je alespon pro mě neuvěřitelná!!!
  • Re: Šlapanický PANTHER

   huskies 1. 9. 2008 11:45
   Přidávám se k tomuto názoru. Důkladně jsem studoval fotografie a PO 2 bych u toho taky neviděl. Okolí nenese žádné známky požkození (budovy, ani terén) tzn. že kdyby podle verze té pamětnice přeletěl PO 2 a shodil pár bombiček, jistě by trefil i něco v okolí. Tak jedině, že by pustil "sniperským" stylem jednu bombu a přímo do poklopu... :o) Jinak nechci zpochybnovat výpovědi pamětníků, ale moji prarodiče mi vyprávěli mnoho zaručených dobarvených historek z bojů na konci války. (Snad i vlivem času. Snad, že po válce chtěl být každý "tak trochu zůčastněný" a nikdo neřekne: "seděl jsem celou válku doma makal pro něm. průmysl a byl rád že to rusáci zvládli a dočkal jsem se ve zdraví míru!"). Následně když pátrám v historii, tak zjištuji, né snad, že by lhali, ale že u všeho rozhodně nebyli a lecos bylo jinak, než si sami myslí. Je nutné si uvědomit, že povětšinou byli zalezlí doma a nebyli ůčastníky dění na ulici, kam opatrně vylézali až když bylo po všem. Ovšem tedy, pak lecjaké příhody (PO 2 s bobou do poklopu) jsou spekulace vyfantazírované obyvateli vesnice. Podotýkám, že podle mne opravdu žádná babička nestála během bojů v jejich obci ve vrátkách a nekoukala na šrumec tanků a na přilétávající bobardér. A myslím že 100% nesledovala, bombu jak mizí v poklopu před ní na ulici stojícího tanku.. :o)
  • Re: Šlapanický PANTHER

   VicTim 17. 5. 2007 13:44
   dle zhlednutych fotek taktez soudim ze byl tank znicen vlasni osadkou, nabizi se moznost nedostatku pohonnych hmot...kazdopadne zasah do otevreneho poklopu zni vskutku az moc neuveritelne.
Zobrazit všechny komentáře k: zničený Panther