Komentáře k: Střední tank PzKpfw V Panther (SdKfz 171)

Zpět na: Střední tank PzKpfw V Panther (SdKfz 171)
 • Tiger II vs IS 3

  Robo 30. 7. 2003 17:21
  Rád bych znal váš názor na pravděpodobnostní výsledek střetu vynikajícího německého tanku Tiger II a minimálně stejně dobrého ruského IS 3 na velkou a střední vzdálenost v rovinatém terénu. Četl jsem několi diskusí na zahraničních severech a názory se docela liší a když spíše sázejí na výtězství IS 3.
  • Re: Tiger II vs IS 3

   von Fenstein 13. 2. 2005 06:31
   No takze jenom ohledne tohoto srovnani. Opet neni radno verit vsem pseudoodbornikum v zahranici a take na tomto serveru viz. odpoved nize :)
   Za prve IS 3 nikdy nebyl nasazen ve WW II. takze nema cenu debatovat. A i kdyby byl, tak by s nejvetsi pravdepodobnosti "vyhral" Tiger II a to kvuli tomu, ze jeho delo je na stredni a delsi vzdalenosti kvalitnejsi. 122mm ma delenou munici a dale je primarne na podporu pechoty, tudiz pruraznost na pancer je znatelne nizsi, dale k tomu je pridat kratsi hlaven a hladke drazkovani. Dalsi problem vsech RUskych tanku je optika a munice. Takze i kdyby snad tohle delo melo lepsi paramtery nez Nemecke tak by stejne na delsi vzdalenost nic netrefili (viz. WW II). No munici nemusim vysvetlovat to je jasne, mene kvalitni ruska munice .. zatimce nemecka PzGr.40 a Hohlgranate proste jeste zlepsily samotny vykon dela. K tomy uplne vypoustim takove dulezitosti jako vaha strely, atd., ktere ovlivnuji klesani strely, predstrel, atd.

   Takze result je jasny Konigtiger rulez.
   P.S. Na mensi vzdalenosti uz je vysledek mozna obraceny, ale zadani bylo jasne kr. a str. vzdalensoti ...
   • Re: Tiger II vs IS 3

    Peto 16. 5. 2005 14:24
    Strela zo 122 mm by vôbec nemala problém preraziť pancier Tigra II, pretože bola ťažká a nemci nemali na konci vojny dostatok legovacích prísad. Takže ich panciere boli síce hrubé, ale krehké. A na jeho prerazenie je ideálna práve ťažká strela. K podobným záverom došli po vojne aj západní spojenci. Pri skúškach niektoré panthery prestrelili aj na extrémnu vzdialenosť a s inými mali obrovské problémy. Záležalo kde a na akej surovinovej základni boli vyrobené.
  • RE: Tiger II vs IS 3

   Akin 22. 3. 2004 19:34
   To byl uz tank jiny generace.Jiny pancerovani vetsi kanon dal by mu na frak.
   • RE: Tiger II vs IS 3

    Richie 23. 1. 2006 15:05
    Nechci ti brát iluze, ale článek na www.voja.net hovoří trochu jinak... Raději bych seděl v Königstigerovi s německou posádkou, než v IS-3, které bylo v plenkách, o posádce nemluvě...
Zobrazit všechny komentáře k: Střední tank PzKpfw V Panther (SdKfz 171)