Komentáře k: Mohli jsme se v roce 1938 bránit?

Zpět na: Mohli jsme se v roce 1938 bránit?
  • RE: Logika

    Petr 8. 7. 2005 15:10
    Teď v sobotu jsem se s překvapením dočetl, že v září 1938 proti sobě stálo 1.600.000 mužů mobilizované Československé armády a 1.800.000 mužů Wehrmachtu. U WH to asi znamená početní stavy bez dalších případně mobilizovaných vojáků. Co se techniky týká, bylo to celkem vyrovnané. Než by Němci zvládli připravit dostatečně silnou armádu pro úspěšný útok (což by muselo představovat proražení linie obrany na hranicích v dostatečné šířce, protože odkryté boky útočícího "klínu", kterým zde někdo vyhrožoval, jsou nejzranitelnější), zabralo by jim to pár měsíců.
    V témže muzeu se dozvíte, kolik zbraní si tu Hitler napakoval a dále, jak moc se mu hodila zbrojní výroba (ČR byla mezi 6 největšími exportéry moderních zbraní na světě!!!). Takže kdo nás líčí na úrovni Habešanů s oštěpama a kamením, nemá moc ponětí, co jsme měli za armádu.
    Poslední a nikoliv nepodstatnou výhodou bylo, že naši vojáci chtěli bojovat, protože si bránili těžce vydobytou republiku, kdežto Němci jako útočníci neoplývali zástupy motivovaných vojáků připravených umřít za vidinou rozšíření Lebensraumu.
Zobrazit všechny komentáře k: Mohli jsme se v roce 1938 bránit?