Komentáře k: Střední tank PzKpfw V Panther (SdKfz 171)

Zpět na: Střední tank PzKpfw V Panther (SdKfz 171)
 • Panther byl kvalitní

  Aleš 6. 7. 2003 02:03
  Nejsem obdivovatelem ani jedné strany, spíše techniky. Často zmiňovaný IS 2 a T 34 (všechny verze) mají podstatně lépe tvarovaný pancíř jak na věži, tak na podvozku - zde vyznívá Panther zcela jednoznačně hůře. Musíme však brát v potaz jeho systém řízen palby spolu s kanonem, který byl s to udělat Rusům (o Američanech se nebavím s vyjímkou Shermanu Firefly, ale ten měl anglickou 17 pdr) obrovské problémy. Samozřejmě ruská taktika byla taková jako byla - nas mnogo-urááááá.
  I po přezbrojení na 85 mm kanon měl T 34 horší optiku (ostatní ruské stroje ani nemluvě včetně IS 2) a taktiku - viz článek v HPM o Ostravské operaci ("kouknul jsem se přes uzávěr kanonu, podle něj jsem zamířil a pálil"), a to Rusové nikdy nedohnali.
  Panther II je v podstatě vlastní kategorie z říše snů a teorií, která nebyla nikdy odzkoušena na bitevním poli, která by ale dle papírových parametrů dělala ještě větší problémy.
  Zdraví Aleš
  • Re: Panther byl kvalitní

   Pant 28. 7. 2005 15:08
   Američani měli Firefly?
  • Re: Panther byl kvalitní

   Sturmmann 3. 3. 2005 11:11
   Nedavno jsme našel fotku brutálně rozstříleného King tigra z východní fronty je dobře vidět jeho slabina, respective výhoda početní převahy. Tank na fotce měl 3 zásahy na čelním pancíři (ty odpružil) a dalších 6 z boku na pootočené věži od osy z toho dva šli skrz a zničili ho. Zkrátka obříků bylo moc málo a ve chvíly kdž na vás jede v řadě několika násobná přesila a jede vám do boku jakmile na ní natočíte vež aby jste je zničil hned na vás začnou střílet z druhé strany do boku věže a tam je prostě každý tnak zranitelný tiger dva tam měl tuším 80 mm pancíř, v tuhle chvíly je mu jeho 150mm čelní pancíř na nic ...
Zobrazit všechny komentáře k: Střední tank PzKpfw V Panther (SdKfz 171)