Komentáře k: Armádní generál Ludvík Krejčí o situaci v září 1938

Zpět na: Armádní generál Ludvík Krejčí o situaci v září 1938
 • Souhlas

  Bazuka 7. 5. 2005 01:21
  Plně souhlasím s tím to článkem,možná by jsme Hitlera nezastavily,ale citelně oslabily ČS Armáda,byla v té době velmi na světové ůrovni.
  • Re: Souhlas

   Grovik 22. 11. 2005 18:45
   Ja si hlavne myslim ze by si to Hitler jeste rozmislel jestli utocit nebo ne.
   Ono je snadne obsazovat ale je tezko vybojovat. Navic uzemi CSR neni stavene na bleskovou valku (moc kopcu vsude same vesnice a mesta).
   Podle me by nemci meli mozna mnohem vetsi ztraty nez se da odhadnout.
   Navic lidi byli skutecne hodne napruzeny a vemte si jak zurive bojovali rusaci a to meli mizernou vyzbroj. Kdyby bojovali stejne nasi kdo vi jak by to dopadlo.
   Predstavte si poulicni valku v Plzni, Praza, a dalsich mestech? To by bylo pro utocnika peklo!!
   • Re: Souhlas

    Lišák 1. 1. 2011 02:55
    Ale napřed si představ pouliční válku v sudetských městech a vesnicích, ta by byla dřív a na tu v českých městech by po vykrvácení armády ČSR nedošlo. Zbytek včetně děkování Vůdci za plnou zaměstnanost už známe z dějin, jen ten odboj by už místo lidí měl měl jen hroby.
   • Re: Souhlas

    Kemal 4. 9. 2009 14:16
    Ať to čtu jak čtu, nevidím jiné schůdné řešení pro tehdejší ČSR než prostě se podřídit.

    Státní suverenita ČSR byla odvozena od tzv. Versaillské smlouvy. Mnichovská dohoda byla, z hlediska tehdejšího mezinárodního práva, dílčí revizí smlouvy Versaillské - viz otázky kterých se týkala, signatářské státy apod. Její odmítnutí ze strany ČSR by znamenalo postavit se celému tehdejšímu mezinárodnímu právu. Nechci proto vůbec domýšlet možné důsledky, jimiž nemyslím zdaleka jen krvavý boj s německou armádou, dost možná dokonce podporovanou ze strany Velké Británie, ale hlavně možné důsledky další: povinnost odčinit škody, dost možná politická odpovědnost za vůbec vznik 2. světové války jako takové ... to hrdinné gesto bránit hranice mohlo dost dobře vést vůbec k zániku samostatnosti československého státu jako takového. Ano, jsou to "jen" spekulace, ale jen tak nahlas přemýšlím.
   • Re: Souhlas se souhlasem :-)

    kuklinski 6. 12. 2006 13:15
    Pokud bychom se bránili, tak by Němci stejně dřív nebo později naši zem převálcovali, ale bylo by to za sakra velkou cenu. Byl by zničen, takřka veškerý průmysl a strategická místa. Hitler moc dobře věděl jak rozvrátit spojence a získat ČSR bez boje s celým průmyslovým potenciálem. Souhlasím, proto s gen. Krejčím, že jsme se bránit měli,i když se k nám naši "spojenci" otočili zády a během bojů čekat jestli se neotočí zpět. A myslím, že by to alespoň jeden z nich učinil, protože to už by byla pravá válka. Potom mě mrzí, že máme v národě spoustu nechutných zaprodanců a krátkozrakých zbabělců, kteří měli jistě velký podíl na vývoji událostí od Mnichova až po obsazení ČSR německou armádou v březnu 1939.
    • Re: Souhlas se souhlasem :-)

     Martin 10. 4. 2010 10:39
     O zničeném průmyslu lze myslím s úspěchem pochybovat... Hitlerovi se náramně ty továrny hodily...
   • Re: Souhlas

    aha 28. 9. 2006 09:18
    Tak nejak, Hitler mel koncem zari velke problemy s generalitou.Pozdeji se zbavil těch co mu v teto dobe rozmlouvali vyhrocovani situace a odrazovali ho od utoku na čsr.Straty nekteri generalove odhadoval kolem 60% a + opotrebeni zbrani(s letadlem se nelita donekonecna,v bojovich podminkach starne rychle)vystrileni delostrelecke munice atd.Dobyl by poborene čsr,s rozbytym prumyslem.Byla jím vydána direktiva ze bobardovat se prumysl muze jen na jeho vyslovnej rozkaz.
  • Re: Souhlas

   M.Ď. 17. 5. 2005 13:48
   Ale za to "oslabenie" by sme zaplatili ako Poliaci, ktorí mali najväčšie percentuálne straty v tejto vojne.
   • Re: Souhlas

    Martin 10. 4. 2010 10:37
    Jiste, za nebránění se jsme nezaplatili nic... jen přesto, že jsme nebyli s nacisty oficiálně ve válce byly ztráty na životech vyšší než měly USA a další země... O morálním dopadu na národní vědomí ani nemluvě...
    • Re: Souhlas

     jkl 10. 4. 2010 15:52
     Jenomže 80% těch ztrát tvoří oběti holocaustu. Takže těžko můžeš srovnávat ztráty okupovaných evropských zemí, kde proběhl holocaust se ztrátami USA, kterým žádná okupace nehrozila.

     P.S. Ve válce s nacistickým Německem jsme oficiálně byli.
   • Re: Souhlas

    aha 28. 9. 2006 09:05
    Polaci utocili na konich se savlema v rukou proti tankum,to se u československe armady nedalo predpokladat.Kromtoho proti Polakum Němci nasadili i čsr zbrane a zbrane ktrere v roce 1938 jeste nemli ve vystroji.
Zobrazit všechny komentáře k: Armádní generál Ludvík Krejčí o situaci v září 1938