Komentáře k: Těžký tank PzKpfw VI Ausf. B Tiger II (SdKfz 182)

Zpět na: Těžký tank PzKpfw VI Ausf. B Tiger II (SdKfz 182)
 • zbytecny tank

  loskutak 24. 2. 2005 20:41
  Na vyrobu jednoho Kingtigera bylo potreba tolik normohodin jako na vyrobu 4 Panzeru IV. Byl zalostne podmotorovany, protoze v dobe jeho vzniku v Nemecku proste neexistoval vykonny motor pro takove monstrum (a pochybuju ze existoval jinde na svete). Diky uspechanemu vyvoji byl nesmirne poruchovy a diky technicke slozitosti v polnich podminkach neopravitelny. Je fakt ze jeho celni pancir mohla se slusnou nadeji prostrelit jedine bitevni lod :-) Ovsem co mu to bylo platne, kdyz ho bez problemu vyradil stihaci bombarder. Negativ by se dala uvest jeste spousta, ale nema to cenu. Jeho bojova hodnota byla nulova, dokonale se hodil jenom na prehlidku. Dekujme Hitlerovu megalomanstvi za to, ze i pres nesouhlas svych polnich velitelu (zejmena Guderiana) prosazoval a prosadil vyrobu takoveho a dalsich obru (Jagdtiger, Maus). Zabirali totiz vyrobni kapacity mnohem ucinnejsim nemeckym obrnencum, zejmena Pantheru a Hetzeru.
  • Re: zbytecny tank

   cinick 20. 10. 2010 22:58
   Četl jsem vzpomínky nějakého ruského velitele tanku a ten vůbec z boje s Tigrem nedělal žádnou vědu. Jeden tank tvořil volavku, druhý tank pálil do boku tygra. Odměnu si pak dělili na půl. Nejvíc jeho kamarádů padlo ze zásahů ze zamaskované zálohy,ať z tanku či PTK.
  • Re: zbytecny tank

   Helmut 25. 8. 2009 11:40
   Ale motor pro nej existoval, byl to vzduchem chlazeny osumnactivalec a je vystaven v Koprivnickem Tatra museu.
   • Re: zbytecny tank

    Algernon 29. 8. 2009 19:34
    Obávám se, že spojovat tento motor s tankem Tiger II (popř. i jinými německými tanky) rozhodně není na místě. Pokud je známo (kupř. lze odkázat na knihu Užitkové automobily Tatra od Karla Rosenkranze, MS Press), tak šlo o motor o výkonu 300 koní (cca 221 kW), tedy s výkonem sotva polovičním oproti motoru Maybach HL 230. Konstrukce vycházela ze stavebnicové řady vznětových vzduchem chlazených motorů s válcem o vrtání 110 mm, tedy stejných, který v dvanáctiválcovém provedení poháněl nákladní automobily Tatra 111.
  • Re: zbytecny tank

   Ivoš 5. 5. 2005 10:35
   Pravda, Hitler a jemu věrní méně myslící souputníci se vyžívali v nepřeberném množství druhů zbraní, namísto aby se věnovali masové produkci toho, co se osvědčilo a průběžné modernizaci. Nic by Němce nestálo okopírovat T-34 a rozjet velkovýrobu. Ale máš pravdu, naštěstí to neudělali, jinak bychom si tu nepovídali.
   • Re: zbytecny tank

    emperor 9. 6. 2005 19:43
    okopírování T-34 němci dlouho zvažovali. Ale nakonec přeci jen šel do výroby Panther, protože by mohlo často docházet k záměnám!!
Zobrazit všechny komentáře k: Těžký tank PzKpfw VI Ausf. B Tiger II (SdKfz 182)