Komentáře k: Junkers 87 Stuka

Zpět na: Junkers 87 Stuka
 • Pánové poslužte si!

  Svobodovec 30. 1. 2005 09:47
  K tomuhle letadlu lze říct jen to co zaznělo ve filmu " Bitva o Británii". Velící stíhačů po spatření těchhle "kačerů " jen lakonicky poznamená:" Pánové nemají doprovod! Račte si posloužit!"
  • Re: Pánové poslužte si!

   lolektom 12. 10. 2005 20:23
   Ten film je už trošku starý a aby byl objektivní tak by to nesměli točit "hrdí" Britové...... nevěřme všemu
   • Re: Pánové poslužte si!

    Pawlik 16. 10. 2005 12:46
    Musim te zklamat, Ju-87 bez doprovodu mela proti Hurricanu opravdu sanci jako snehova vlocka v pekle.. Lip by na tom byla asi pozdejsi verze se silnejsim motorem, pancerovanim i obrannou vyzbroji, ktera pozdeji litala na vychodni fronte, ale ta bu zase mela proti sobe Spifire V / IX , takze taky smula.. A jinak nevim, proc ti vadi stare filmy. Nemaji sice dogitalni efekty, ale nevidel jsem nic lepsiho nez Bitvu o Britanii a Tora tora tora.. Nove telenovely Pearl Harbor atd se s tim vubec nedaji srovnat..
    • Re: Pánové poslužte si!

     lolektom 20. 10. 2005 17:08
     Ne nevadí mi staré filmy,ale to byla hrozná "pohádka" dnes se na leteckou bitvu o Británii pohlíží trošku jinak. Každopádně nebylo zas tak jednoduché stuku sestřelit,ale ztráty tam byli obrovské.
     Pzdější typ "D" na tom nebyl o moc lépe.
     Nejlépe byla stuka využita v boji proti tankům "G" s Bk 3,7cm pod křídly.
     A Ty dnešní filmy opravdu nestojí za nic.
     • Re: Pánové poslužte si!

      Cassius Chaerea 8. 1. 2006 12:08
      K tomu typu G, to byla sice účinejší zbraň na tanky než předchozí typy, ale také mnohem nebezpečnější pro její osádku, která se pohybovala v nízkých výškách a proto měla díky sovětské vzdušné nadvládě a vzrustajícímu protileteckému dělostřelectvu hrozné ztráty a brzy se přestala používat.
Zobrazit všechny komentáře k: Junkers 87 Stuka