Komentáře k: barikáda

Zpět na: barikáda
 • Re: Toto má ako zastaviť tanky?

  aaa 16. 1. 2005 14:34
  kdyby jsi byl trochu historicky vzdělán, tak by jsi věděl, že povstání ve městě se vždy vyhlašuje až v okamžiku, kdy je nablízku fronta a spojenecká armáda. Vyhlašovat povstání v hlubokém německém týlu to není blbost, ale přímo zločin (jediným takovým příkladem je povstání varšavského ghetta v roce 1943, kdy jim nic jiného nezbývalo).

  Proto taky povstání v Paříži vypuklo až v okamžiku, kdy americká armáda byla před Paříží, proto povstání ve Varšavě v létě 1944 vypuklo až v okamžiku, kdy Rudá armáda byla kousek od Varšavy, proto povstání na Slovensku vypuklo až v okamžiku, kdy se Rudá armáda chystala na vstup na slovenské území, proto povstání v Praze vypuklo až v okamžiku, kdy byli Spojenci kousek od města.

  A tvrdit, že v pražském povstání šlo o "akciu istej skupiny Čechov, ktorí mali záujem vyrabovaž nemecké úrady a majetok Nemcov, poprípade zničiť nemecké archívy" - to je vidět, že o pražském povstání nevíš vůbec nic. Nešlo o žádnou akci "skupiny Čechů", ale předem vojenským podzemím plánovanou akci.

  Doporučuju knihu Skončeno a podepsáno z loňského roku.

  Stejně tak tvrdit, že SNP byla akce komunistů - to je takový nesmysl, udivuje mně, že to slyším z úst Slováka.
Zobrazit všechny komentáře k: barikáda