Komentáře k: Těžký tank PzKpfw VI Ausf. B Tiger II (SdKfz 182)

Zpět na: Těžký tank PzKpfw VI Ausf. B Tiger II (SdKfz 182)
 • Dobrý tank

  Hiro 11. 1. 2005 08:42
  No nejlepší asi těžko ale byl velice dobrý silný kanon a hrubý panciř.jeho hmotnost je taky velmi obdivuhodná.Podle mě je akorát škoda že se nezapojil třeba v útoku na SSSR.
  • Re: Dobrý tank

   dušan 22. 9. 2005 18:22
   nemáš pravdu. V operácii Bagration ho deklasovali IS-2.
   • Re: Dobrý tank

    Fire 30. 12. 2005 18:35
    Píši velmi pozdě souhlasim s kolegy pro Konigstigera.Ostatní tady píšou sračky co prostudovali z idiotskýchknih,encyklopedii SvojtkaVašut. Co takhle pánové Tiger aces za x dolaru,dočetli byste si treba- Karel Korner 80tanku znicenych v konci valky 50 u Berlina napadl kolonu,Knispel super eso z pz abt 503 162 znicenych tanku hmm, Mausberg s osamocenym Konigstigerem ve vychodnim prusku znicil pres 20tanku 1den,Bromann v Polsku 1945 za ustupu 100 tanku.Konigstiger vitezil lokalne v krajne nepříznivých podmínkách-špatný pruzkum,nevhodny teren,špatná podpora a minová pole v Madarsku tak v Polsku.Nebyl to nezničitelný tank ale předběhl dobu posléze využit při konstrukci Leopard 1.V přímém střetu ho nemohl ohrozit temeř žádny tank vetsina ztrát vznikla pri utoku na dobře bránena místa,pt dela´miny či ze zálohy často/ Madarsko 1945/,poulicnich bojich berlin 1945 znicen z par metru ukoristěnou pancéřovou pěstí!Is-2 odpovidal spiše Tigeru I pro informaci šlo o Těžký prulomový tank v samost,brigadach něco jako u nemcu oddily tezkych tanku a ne Pantheru hmotnostne na tom byli stejne,pancir silnejsi u Is-2 ne tak ovsem kvalitni,Vyzbroj lepsi u Pantheru vyssi ustova rychlost strely prave pro protitankovy boj vhodnejší,Zajímalo by me proc si nikdo neklade otazku jak to ze nemecke tanky byli tak tezke ,ale rozmerove stejne skoro viz Is-2 vs TigerI ba panciř tenčí?Odpověd kvalitnejší legovaná ocel s přiměsema vzacnych kovu!!!Kvalitnejší pancíř tedy u Tigera 1 i kdyz tencí to same Tiger II Konigstiger,na tohle podle poslednich zdroju Nemci vychrtily a nesidily.Ruske tanky a panciře kvalitni dle zavodu,delniku atd.myslim ze prevaha spojencu byla kvantitativni ale nikdy kvalitativní!!!T-34 taky vyrobily 54000celkem z toho i po valce kratce.M 26 pershing nikdy nepresahnul kvalitu Pantheru a Is-2m,Is-3. V Koreji mel prevahu nad T-34/85.
    • Re: Dobrý tank

     Ivo 1. 1. 2011 04:07
     Vážený pane, sám zde píšete že ten veletank osvědčil-v obraně. Jenomže většinou má tank plnit úlohu podpory pěchoty při útoku, při obraně lze prostor nasytit pt dělotřectvem, překážkami, atd. je to trochu plýtvání materiálem.
     Ivo
     • Re: Dobrý tank

      kukopas 6. 2. 2011 08:26
      Suhlasim, ale po prelomeni vami spominanej statickej obrany masami sov.techniky dokazalo niekolko tychto tankov spomalit az zastavit ich postup. Zatial mohla pechota ustupit a zaujat nove postavenia(ak to fuhrer dovolil). Pri ustupovych bojoch sa tento tank velmi osvedcil. Pri utoku uz velmi nie, zastavila ho aj mina.
  • Re: Dobrý tank

   Praetorian 22. 2. 2005 18:20
   Teď jsem si četl dost zajímavý článek o Kingtigerovy.Možná bylo asi opravdu lepší pokračovt dále ve výrobě Pantherů a Tigerů I.
   Na to,kolik dal Tiger II Němcům práci a spotřeboval materiálu a paliva,tak bylo opravdu lepší ho vůbec nesestrojovat.A když tak v jiné době a za jiné situace.
Zobrazit všechny komentáře k: Těžký tank PzKpfw VI Ausf. B Tiger II (SdKfz 182)