Komentáře k: Poslední boje 9. armády (duben-květen 1945) - Přípravy (I. část)

Zpět na: Poslední boje 9. armády (duben-květen 1945) - Přípravy (I. část)
 • fraška

  kuba 14. 3. 2004 21:40
  Jistě, Němci nikomu nic neudělaly a jenom se bránili co ? A těch 50 000 000 lidí se zabili sami ne ? Ne ? Mě to podle toho článku tak přišlo - "němci zaujali obranné pozice" ha ha. Oceňuji ale, že je zde podrobněji zmíňeno o sovětských jednotkách - to je dnes vzácnost. měl jsem ohodnotit článek trojkou - ve zlosti jsem ale dal pětku. Důvod viz výše.
  • Re: fraška

   Smithb640 2. 6. 2016 11:50
   Great, thanks for sharing this blog.Really thank you!
  • Re: fraška-dlouhý výčet chyb

   urbi 9. 7. 2005 17:34
   Miluji lidi kteří si přečetli knihu o holocaustu a machrují s počty nabo s tím že ví kdo za to může všichni nabyli vrazi jak mohl být obyčejný člověk který byl naverbován do domobrany vrah
   dále wehrmacht vojáci kteří bojovali za vlast a né za nacionální socialismus brzy přidám výpověd příslušníka ss o myšlence nacionálního socialismu
   někdo si také myslí že je ohromný vlastenec když bude pořád obvinovat to ne ne všichni sou lidé chtěl bych vidět vás v té době v německu kdyby byla váše vlast veválce co byste asi dělali
   50 000 000 počítáte i němce nebo jak __??? a nakonec každý člověk co žije v Německu není - nebyl nácek vrah nebo hitlroovec ten názor je fraška a s odpuštěnim kdo ho psal je osel tato myšlenka je přežita a pomatujte na poválečné odsuny němcu i neviných
  • Re: fraška

   Dalimil 22. 2. 2005 15:49
   Je až nepochopitelné proč autor článku z velké většiny jeho obsahu se drží faktů, zejména když popisuje účast fašistických vojsk,ale když se pustí do popisu vojsk Rudé armády tak používá takových blábolů jako:
   57 gardová divize obdržela nováčky z nově v uvozovkách osvobozených území/tak byly osvobozeny od fašistů nebo snad ne/ Ukrajiny,Běloruska,Moldávie atd,kteří měli svůj jazyk a mezi sovětskými vojáky se necítili dobře...Odkud vzal autor takový blábol.Copak nebyli sami sovětskými vojáky,že měli svůj národní jazyk je notorietou.Stejně tak je notorietou,že tehdejší Sovětský svaz byl mnohonárodním státem,stejně tak jeho armáda v níž sloužili vojáci mnoha národů a národnosti.
   Kde vzal autor takový blábol o stížnosti politického důstojníka,že nemůže kontrolovat jejich ideologický směr a o Polácích se vyjadřoval....Jak známo s jiné literatury tak t.zv.političtí důstojníci v RA bojovali v přední linie a sehráli významnou úlohu zejména v těžkém období ústupů na počátku války.O jejich významné úloze v boji nepochybovali ani fašisti o čemž svědčí hanebný rozkaz o vraždění těchto vojenských osob,který byl výmyslem nikoli fašistů,ale velení Wermachtu a předmětem odsouzení Norimberského soudu.
   Zcela nevěrohodná je pak příhoda o spícím vojákovi,kterého přistihne důstojní a místo před polní soud se nechá odbýt jeho prohlášením,že byl před válkou ve vězení pár let a že proto kašle na to jestli půjde do vězení znovu.Tak takové báchorky mohou být výplodem "autorů",kteří se snaží alespoň pošpinit grandiozní,historické vítězství Rudé armády a vůbec národů Sovětského svazu.
   To následující tvrzení a vlastně stesk na to jaký žalostný výcvik měla Rudá armáda,když ze 4000 nováčků mělo bojové skušenosti jen 87 je až směšné.Je přece logické,že když šlo o nováčky tak jim asi chyběly bojové skušenosti,že ano.
   Bez těchto tendenčních dehonestujících až směšných tvrzeních mající za účel alespoň shodit Rudou armádu,jinak dobrý.
   Prostě autor by se měl zdržet těchto tak říkajíc ideeologických nesmyslů a pak by jeho práce byla nepochybně ještě lepší a pravdivější.
   • Re: fraška

    Maros 16. 8. 2005 20:23
    Co dodat.Dalimil ma uplnu pravdu.
    Clanok je dobry bez tych tvojich
    priblblych reci o Rudej armade.
    Uz mna ani take reci nenaseru.
    Teraz sa iba nad takymi truhlikmy
    zasmejem. Pocitam ze ti si jeden z tych zasranych neprestrelnych
    amikov maximalne vycvicenych.
    • Re: fraška

     Glynwed 18. 8. 2005 16:01
     Mě zase nenaserou Vaše bláboly o Rudé armádě, kde neexistovaly tresné roty a prapory (štrafniky), kde neexistovali opilí důstojníci, kde neexistovala nevraživost mezi některými polskými a sovětskými vojáky. Samozřejmě že nic o tom si v Žukovovy nebo Čujkovovy z roku 1975 nedočtete. Pokud jsi si všimnul, nejsem američan, ale pro tvoji informaci desátník v záloze. Takovéhle průpovídky si příště laskavě piš na SEZNAM !!!
     • Re: fraška

      Pavel 19. 3. 2012 12:07
      Když si čtu vaše diskuse, tak se tam přete ideologicky jestli je Rudá armáda hrdinná a grandiózní atd. Ovšem co mě zaráží jsou Vaše grandiózní hrubky. Zvláště písmena I a Y Vám mnohým činí obrovské problémy. Tím se mění naprosto význam slov a úrověň takových textů i autorů je na hranici základní školy.
      Taže např: Němci bránili a ne Němci bránily..
      ..dočtu se v Žukovovi a ne v Žukovovy
      atd, atd.
   • Re: fraška

    urbi 9. 7. 2005 17:40
    uvědomujete si že rusové okupanti co vyhnali okupanty to vám nedochazí vždyt to musite vědět dyz mate takovy rozumy
   • Re: fraška

    Hans 11. 5. 2005 02:11
    Vážený asi jste jen omylem přehlédl ten fakt, že nikoli Němci, ale sovětské NKVD povraždilo v polské Katyni veškeré zajaté polské důstojníky a polskou inteligenci. A rovněž asi zapomínáte, že útok na Polsko v roce 1939 nevedlo jen Německo, ale i hrdinný SSSR a pak společně měli ve Varšavě voj. přehlídku. To jsou fakta!
   • Re: fraška

    lada 9. 5. 2005 17:24
    Mozna si to neuvedomujete ale zlehcovanim problemu ktere mela Ruda armada sam shazujete to jeji grandiozni vitezstvi,musite si uvedomit ze i rudoarmejec je jen clovek a ne masina.
   • Re: fraška

    Glynwed 23. 2. 2005 16:43
    Pro vaší informaci, západní Ukrajina a západní Bělorusko byly od roku 1918 až do roku 1939 součástí Polska. V roce 1939 je při útoku na Polsko zabralo dle dohody s Německem SSSR. Moldávie byla původně rumunská Besarábie, kterou SSSR zabralo v létě 1940 (viz např. Žukovovi vzpomínky). Lidé žijící na tomto území poznali jak rudý, tak hnědý teror. Proto nebyli nijak nadšeni, když byli po osvobození verbováni do prořídlých sovětských jednotek, a z Hitlerovské diktatury se dostali do diktatury Stalinovské.
    Je logické, že pošlete 4000 nováčků bez bojového výcviku k jednotce, která má za pár dní zahájit hlavní útok? U RA i WH to bylo na konci války úplně běžné. Přečtěte si prosím laskavě nějaké osobní vzpomínky obyčejného sovětského vojáka, např. na www.iremember.ru/index.html nebo na www.antonybeevor.com/Berlin/berlin... Je vidět že ideologických nesmyslů, ve vás zřejmě hluboce zakořeněných, se držíte spíše Vy. Válka je trágédií obyčejných lidí.
  • Re: fraška

   jmeno 14. 6. 2004 13:03
   *****, viď? Je v celku normální, že armáda zaujímá obranné pozice před útokem nepřítele. By mě moc zajímalo, co bys asi tak dělal ty? Jestli by ses "bránil", nebo se nechal dobrovolně odvlíct do olověnejch dolů a tam pomalu chcípnul?
  • RE: fraška

   cinik 18. 3. 2004 08:50
   Dokonce i notorický agresor občas zaujímá obranné pozice, zejména když dostává na prdel. :o)

   Děláš, jako bys nikdy nečetl žádnou text pojednávající o válce. Obranné pozice jsou obranné pozice. Terminus technikus pro posání aktuální situaci na frontě. Opravdu nechápu co tě rozčílilo. Mělo by tam snad být, že se Němci na Odře zakopávali do útočných pozic. Formulace zajímavá a zralá pro psychiatra.

   -1-
  • RE: fraška

   WOLF 17. 3. 2004 10:09
   dobry clanek... zda si mi byt subjektivni... nekdo je tu asi precitlively
  • RE: fraška

   Dzin 15. 3. 2004 22:19
   Jen si dovolím podotknout, že je docela rozdíl, když Glynwed napíše "Němci zaujali obranné pozice", je to úplně o něčem jiném, než když Goebles tvrdí, že "Němci brání Evropu před bolševickým nebezpečím".
   • RE: fraška

    Honza 9. 5. 2011 09:11
    Naprostý souhlas! "Zaujmout obranné pozice" je čistě technický výraz. Tyto lze zaujmout i v útočné válce. Ten Kuba(jak příhodné jméno) je zjevně schopen myslet akorát v propagandistických termínech! Němci se bránili už od Kurska. To všem na zločinnosti Hitlerova systému jím vedené agresivní války vůbec nic nemění.
  • RE: fraška

   brano 15. 3. 2004 15:32
   "Vo co de?"
   Veď je to len prehľad jednotiek a číre fakty...
   ** "němci zaujali obranné pozice" ha ha. ** nehľadaj v tom nič iné,než fakt.Inak je tvoj príspevok skutočne fraška.Evidentne si "mimo mísu".
  • RE: fraška

   Glynwed 15. 3. 2004 08:42
   Doufám že si nemyslíš že 2.světová válka začala v dubnu 1945? A ať se ti to líbí nebo ne, v té době tu němci zaujaly obranné pozice. A svůj komentář jsi nazval dobře - je to fraška :-).
Zobrazit všechny komentáře k: Poslední boje 9. armády (duben-květen 1945) - Přípravy (I. část)