Komentáře k: zničený Panther

Zpět na: zničený Panther
 • PzIII

  Ondík 8. 1. 2003 10:11
  Marku, v okolí Brna se vzdala třeba i 6. tanková divize, jejíž jednotky se tam vzdaly. Bojovaly tam i obě Fernhernhalle /omluv pravopis/. Takže ta trojka může patřit třeba i tam, co já vím. Na konci války se jednotky všelijak míchaly, a i jejich výzbroj byla různorodá. Mnoho německých T.D. včetně těch na Moravě mělo ve výzbroji stejné množství sam. děl jako tanků. Ale k těm Pz III. Je to unikát (pokud se ukáže, že je to snímek z Moravy, protože v té galerii byly i snímky z Polské kampaně - Pz. I a II). Podle hlášení stavu obrněné techniky skupiny armád Střed ze dne 10. 4. 45 toto uskupení disponovalo pouze 3 tanky typu Pz. III.
  • RE: PzIII

   Stana 18. 2. 2003 08:53
   omlouvám se ,ale objevil jsem Váše stránky až nyní,ale SpzAbt 503 Feldhernhalle nikdy nepřekročila řeku Jihlavu a přes Brno ustupovala Pzgrenadier Feldhernhalle směrem na Letovice Svitavy a Poličku. Existují dokonce fotky od Letovic kde jsou Pz IV a snad Jagdpanther nebo Pz IV /70
   • RE: RE: PzIII

    Ondík 18. 2. 2003 09:59
    Stano, o fotkách u Letovic vím. Díky za tip. Druhá Feldhernhalle sice nepřekročila jihlavu, ale o Jižní Moravu se snad "otřela" že?
    • RE: RE: RE: PzIII

     Stana 10. 3. 2003 15:45
     Pozor neplést Schwerpanzerabteilung 503 Feldherrnhalle a Pz grenadier feldherrnhalle to jsou 2 rozlišné jednotky . Sch.Pz Abt 503 nešel přes Jihlavku a ustupoval podel našich hranic směrem k Budějovicím ale PZ Grenadier Feldherrnhalle ustupoval přes Brno na sever směrem právě na Letovice a Svitavy do Poličky a zde se udajně začali vzdávat.
Zobrazit všechny komentáře k: zničený Panther