Komentáře k: Po tajných stezkách

Zpět na: Po tajných stezkách
 • Ke knize Po tajných stezkách

  Luděk Toman 3. 8. 2012 07:35
  Tato kniha se pochopitelně líbit nebude. Sklidí ostrou kritiku všech "střízlivých" historiků. Otázkou ovšem zůstává, proč tato kniha byla krátce po svém vydání "kýmsi" vykoupena, aby se téměř nedostala do rukou čtenářů.
  • Re: Ke knize Po tajných stezkách

   Pavel Nemec 4. 9. 2012 18:46
   Je strašne zaujímavé, že v toľkých dokumentoch čo bežia v TV o II. Svetovej vojne a o ceste Hitlera k absolútnej moci, som ani raz nezaregistroval ako americké banky až do roku 1944 financovali Nemecko, ako Angláni vrátili už so slobodného prístavu Československé zlato naspäť do Nemecka!
   • Re: Ke knize Po tajných stezkách

    egli 4. 9. 2012 19:09
    Na téma hospodářských vztahů za války, působení samostatných poboček amerických firem v Německu je k dispozici nesčetná literatura.

    Co se týká čs. zlata, z žádného "slobodného prístavu" vraceno nebylo. Už před březnem 1939 byla jeho značná část uložena v Londýně, odkud byla část (která nebyla vedena na účtu NBČS, ale na účtu švýcarské BIS) na příkaz podepsaný pod německým nátlakem řediteli NBČS převedena do Deutsche Reichsbank. Osud čs. zlata je podrobně popsán už od konce války (knihy a články L. Chmely, E. Táborského, V. Smetany, V. Diviše a J. Vlčka, J. Kuklíka, S. Motla atd.)
  • Re: Ke knize Po tajných stezkách

   egli 3. 8. 2012 09:03
   Asi se těch "tajných informací" někdo strašlivě bál :)
Zobrazit všechny komentáře k: Po tajných stezkách