Komentáře k: Sudetoněmecká strana: Grundplanung O.A. z léta 1938

Zpět na: Sudetoněmecká strana: Grundplanung O.A. z léta 1938
 • Re: neverim

  egli 6. 11. 2011 15:38
  > "veskere pracovni dokumenty vznikle v prostredi SdP jsou datovany,podepsany,neznam zadny Grudplanung ktery by neobsahoval aspon misto vyhotoveni, datum,razitko."

  Mýlíte se, hned následující memorandum "K řešení české otázky" není ani datováno ani podepsáno a nejsou o něm žádné pochybnosti. O jeho pravosti nepochybují ani němečtí historici.

  > "proc by mel byt psan na ceskem stroji"

  Pravděpodobně jste si žádné německé dokumenty nikdy neprocházel, zkuste si jich projít alespoň pár desítek. Pokud máte na mysli např. psaní "ss" místo "ß", tak to je v německých dokumentech té doby psaných na stroji (říšské i protektorátní provenience) dost běžná věc. Podobně se v předchozí době občas taky psalo třeba Čechen nebo čechoslowakische apod.
  Doufám, že třeba různé Hitlerovy výnosy nebo třeba i jeho závěť kvůli psaní "ss" místo "ß" nepokládáte za padělek :-)

  > "Nemeckemu historikovi Ralfu Gebelovi Archiv MV CR nepredlozil original"

  Nevím, proč by mu ho AMV ČR měl předkládat, když je uložen v NA ČR včetně dalších dokumentů.

  Dokument byl mnohokrát rozebrán ze všech stran v literatuře, kterou uvádím včetně Gebela a Zimmermanna, každý si ji může prostudovat a udělat si vlastní názor. Doporučuji zejména studii Z. Šambergera v Sudety pod hákovým křížem. A také co o dokumentu píše (zdůrazňuji německý) historik J.W. Brügel v knize Češi a Němci.

  Protože další debata by se jen točila v kruhu a pochybuji že bychom se vzájemně o něčem přesvědčili, pokud chcete dále pokračovat, přesuňte se případně do fóra.

Vaše odpověď:

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Vyplňte prosím název
 • *
  Vyplňte prosím text komentáře
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky. Komentáře jsou před zveřejněním moderovány.