Komentáře k: Kursk. Německý pohled

Zpět na: Kursk. Německý pohled
 • komentář

  Harold 21. 6. 2011 07:20
  Nemůžu si pomoct, ale tvrzení, že Citadela ještě není řádně zpracovaná mi připadá trochu zvláštní. Kolikrát se zamýšlím, proč nevyjdou práce zabývající se jinými, menšími operacemi. Už dost bylo Charkova, Kursku, Normandie. Kdo má pořád číst ty zdánlivě nové publikaci o tématech, která dle autorů nejsou ještě zcela probádány. Tohle je prostě krok vedle.
  • Re: komentář

   Dzin 21. 6. 2011 18:38
   Po přečtení knihy jsme musel dát Newtonovi za pravdu. to, co v ní píše, jsem opravdu nikde jinde ještě nečetl.
  • Re: komentář

   dodozv 21. 6. 2011 13:29
   Každá takáto kniha môže priniesť nové pohľady na vec. Nehovoriac o tom, že neustále sa objavujú nové údaje, s ktorými dovtedy nikto nepracoval. Veď sa stačí iba pozrieť na knihy písané spätne desať, či dvadsať rokov dozadu.A je na Kursku dosť mätúce(a isto nie len mňa) je časové rozpätie operácie z nemeckého a ruského pohľadu. Tým sa stáva, že človek pri čítaní rôznej literatúry narazí na celkom iné údaje o počtoch nasadených síl, ako aj stratách. A naozaj sa teším na autorovu úvahu o tom či Kursk bol alebo nebol rozhodujúcou bitkou. Určite si tú knihu rád prečítam. Zatiaľ som tu nenarazil na slabú recenziu(aj keď niekde by som bol v nich asi kritickejší)a verím, že v tomto trende sa tu bude pokračovať :).
  • Re: komentář

   Jakub Skalický 21. 6. 2011 09:32
   Já si to třeba nemyslím - a uvedu příklad. Bitva o Británii je v českých překladech a pracích zpracována ani ne třetinově oproti anglickým a německým originálům. Když už něco vyjde, tak to jsou "perly" typu M. Julliana nebo L. Mosleyho - a S. Bungay je v podstatě jediná výjimka, navíc vůbec ne dokonalá. Tím nechci říct, že bych uvítal zavalení všemi "novými pohledy", které se liší jen tím, co všechno opíšou, ale skutečně se dají najít nové a zajímavé informace - a ne málo. (Ovšem chápu, že tyto knížky by se v českém překladu nevyplatily vydat.)

   Abych to shrnul: sám mám docela rád okrajová témata, protože "mainstream" už mě do jisté míry přestal bavit, ale naprosto chápu, že vhodně zvoleným titulem na tradiční (~dobře prodávající) téma může nakladatelství na český trh uvést něco skutečně nového.
Zobrazit všechny komentáře k: Kursk. Německý pohled