Komentáře k: Samoubijstvo

Zpět na: Samoubijstvo
 • Ledoborec pluje dál díl II

  Sologdin 11. 7. 2010 23:57
  Suvorovova verze:

  a) V roce 1937 bylo z Rudé armády propuštěno 20 643 osob, v roce 1938 pak 16 118, celkem 36 761, rok 1937 - zatčeno 5811, rok 1938 - zatčeno 5057. Zdroj: Hlavní vojenský archiv, fond 37837, složka č. 10/142, strana 93. Během čistek v roce 1937-1938 byli mimo jiné zlikvidováni vrazi a kati z dob občanské války, protože podle Suvorova armáda není s to vést účinný boj proti vnějšímu nepříteli, pokud jsou její uniformy potřísněny krví vlastního lidu.
  b) Tahle otázka je mnohem rozsáhlejší a je mimo rámec příspěvku.
  c) Na západních hranicích bylo mimo jiné soustředěno dvacet mechanizovaných a pět leteckých výsadkových sborů. Pod sdělením ze dne TASSu ze dne 13. června 1941 zahájilo tajný přesum na západ 77 divizí a velký počet pluků a praporů.
  d) Důkazy o přípravě na útočnou válku? - „V předvečer války. Materiály zasedání nejvyššího vrchního velení RKKA 23.-31. prosince 1940.“ (Terra, 1993) Řeč je o útocích modrých a rudých popsaných v Žukovových pamětech - popsaných jazykem výmyslů a nesmyslů. Chaos a zmatek následující po Žukovových směrnicích tak spadá na vrub nepřipravenosti na obrannou válku, nicméně zásadní protiargument je, že rozkazy o vedení útočné války dosud nebyly odtajněny.

  Tohle všechno a mnohem víc je možné v Suvorovových pracích dohledat. Jedno z důležitých tvrzení v „Sebevraždě“ je, že „Dějiny Velké vlastenecké války Sovětského svazu v letech 1941-1945“ (6 dílů) a „Dějiny druhé světové války v letech 1939-1945“ (12 dílů) - které Suvorov nazývá národní ostudou Rusů - obsahují hromadu nepřesností a hloupostí. Poslední pokus, podniknutý v období glasnosti a perestrojky skončil krachem.

  Tedy - dokud nebudou pravdivé dějiny vypracovány, nebude možné tímto tématem nějak zásadně pohnout dopředu a ledoborec popluje dál. Rusko se jednoho dne musí vyrovnat se svou vlastní minulostí, už jen s ohledem k obětovaným milionům a z úcty k těm, kteří byli zrazeni a ještě k tomu třikrát - jak to popisuje Alexandr Solženicyn (Soustroví gulag, To jaro) a také proto, „že jsme se lživě vychloubali, s hanbou ustupovali, měníce za pochodu hesla, že až Ivan se postavil za Svatou Rus a zastavil Němce na Volze“ (část pátá, Katorga).

  A Goroděckij?
  Poslední dobou přispěl k tématu Igor Panarin, PhD politolog , profesor Diplomatické akademie při Ministerstvu zahraničních věcí Ruské federace. Oč jde.. Překvapivý útok nacistického Německa na SSSR 22.června 1941 byl umožněn mimo jiné podporou britské zpravodajské služby. Operace „Overlord“ byla největší dezinformační kampaní 20. století, a poté Panarin volně navazuje na Goroděckého.
  Je to popsáno zde: „První světová informační válka a rozpad SSSR“.

Vaše odpověď:

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Vyplňte prosím název
 • *
  Vyplňte prosím text komentáře
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky. Komentáře jsou před zveřejněním moderovány.