Komentáře k: Eduard Drobisch

Zpět na: Eduard Drobisch
 • Kladní a záporní hrdinové

  Danii 1. 5. 2010 09:00
  Je zajímavé, jak se člověku mění názor při čtení podobných osudů. Když jsem za totality chodil na základku, tak bylo všechno jasné: němci byli zloduši a sověti byli ti hodní. Ještě dlouho potom jsem si vůbec neuvědomil, že wehrmacht vlastně takhle spolknul spousty slušných lidí, kteří pak museli v německé uniformě bojovat jen za své přežití. Nemyslím samozřejmě příslušníky SS.
  • Re: Kladní a záporní hrdinové

   kjanik112 21. 10. 2010 22:56
   ale ani s SS to není tak jednoznačné.Autor své vzpomínkové knihy "Horké motory, studené nohy"- v němčině-jako příslušník bojových SS, motostřelec- píše, že ještě před válkou se přihlásil on a jeho kamarádi dobrovolně do SS ne z nějakého fanatismu, ale proto, že chtěli sloužit v elitních jednotkách.Kdo by po tom netoužil!Kdo mohl tenkrát vědět,kam to všechno povede...
  • Re: Kladní a záporní hrdinové

   M. 13. 5. 2010 23:43
   Objektivní pohled, ve Wehrmachtu byli chudáčci, co nechtěli válku a bojovali jen tak za sebe, zatímco v SS byli samí zloduši a zrůdy, kteří za všechno mohli.
   • Re: Kladní a záporní hrdinové

    mira 3. 6. 2010 21:23
    to neni objektivni pohled,ale silně subjektivni a velmi zkresleny a zavadějici.Na každe valčici straně a snad ve všech vojenských jednotkách byli dobří lidi a špatní.
   • Re: Kladní a záporní hrdinové

    radik 22. 5. 2010 20:38
    Počas vojny neexistuje ani dobro a ani zlo - tam je len cieľ - vyhrať alebo prehrať bez ohľadu na to, čo to v skutočnosti znamená. Základ armády je vždy obyčajný, jednoduchý človek a to, čo sa z neho stáva, záleží len od prostredia, ktoré ho formuje. Na SS jednotky padá veľká časť zločinov spáchaných nemeckými vojskami, ale zas na druhej strane málokto prizná, že SS jednotky patrili čo sa týka bojaschopnosti k tomu najlepšiemu, čo nemecká armáda mohla nasadiť počas II. svetovej vojny.
    Tento článok je super a popisuje osudy obyčajného človek, ktorý bojoval na východnom fronte a ktorý chcel len jednu vec - prežiť.
Zobrazit všechny komentáře k: Eduard Drobisch