Komentáře k: Zbraně Maginotovy linie v objektech CORF

Zpět na: Zbraně Maginotovy linie v objektech CORF
 • Pár drobností

  O. Filip 11. 6. 2007 21:52
  Článek je velmi pěkný, zajímavý a určitě je to zdaleka nejpodrobnější materiál, jaký byl u nás publikován. Mám pouze několik poznámek k některým drobnostem:
  - 75 mm kanón vz. 33 nebyl montován do „předpancíře“ (to je pojem vyhrazený pro pevné pancíře věží), ale do pancéřové kasematy, a to o tloušťce 20 cm, nikoli 30 cm. Stejně vypadaly i kasematy pro houfnice vz. 31, určené pro čelní palby.
  - Jeden z výrobců zbraní pro Maginotovu linii byl „Châtillon-Commentry“.
  - Na tvrzi Rohrbach se nevyskytují zvony CJM transformované pro zbraň AM, neboť jde o tvrz „Nové fronty“ a tudíž na ní byly od počátku osazeny moderní zvony CAM.
  - Před 1. světovou válkou bylo osazeno 56 věží T75 ze 73 vyrobených, takže jich ve skladech zůstalo 17 (viz tabulka: fortifikace.sweb.cz/materialy/veze...).
  - Ve tvrzi Coume-Annexe Sud nebyl osazen minomet 81 mm v horním patře vedle zbraně JM. Dva minomety v bloku B3 byly umístěny v dolním patře, nad nimi se nacházela střílna FM a vedle nich se nacházela další střelecká místnost pro JM a AC47/JM.
  Jinak přehled všech dělostřeleckých věží Magintovy linie v češtině lze nalézt zde: fortifikace.sweb.cz/materialy/veze...

Vaše odpověď:

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Vyplňte prosím název
 • *
  Vyplňte prosím text komentáře
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky. Komentáře jsou před zveřejněním moderovány.