Komentáře k: Bachem Ba 349 Natter

Zpět na: Bachem Ba 349 Natter
 • Projekt

  Standa 25. 2. 2007 18:09
  Vcelku mohu říci, že tento letoun nebyl dokončeným letounem, ale musím tvrdit, že to byl stále jen projekt, a to nesmyslný. Vývoj několika leteckých továren v německu se zaměřoval na stíhací letouny s velikou stoupavostí, a to i s rizikem, že nebudou piloti a využití pro tyto letadla. Primitivní zaměřovač musím označit za velmi hrozný a uvažuju o možnosti, že se ve vysokých rychlostech mohl zlomit.
  • Re: Projekt

   [email protected] 4. 10. 2009 11:17
   Tak mě osobně přijde reálnější a hlavně užitečnější než velká část projektů raketových letadel té doby. Nedostatek pilotů myslím nehrozil, v Německu bylo dost lidí s pilotním průkazem, kteří nemohli být použiti jako normální piloti bez dodatečného výcviku, ale v raketě která nestartuje ani nepřistává se využít dali.
   Osobně považuji za chybu pokud se o tomto stroji uvažuje jako o letadle. Není to nic jiného než pilotovaná protiletadlová raketa a to v době, kdy byla jen velmi malá šance rychle dořešit a zavést do výzbroje klasické protiletadlové rakety.
   Zaměřovač je opravdu hrozný, ale opravdu nevím proč nebyl použit jednoduchý reflexní...
   • Re: Projekt

    Carl Martell 23. 10. 2012 21:18
    Nejspíš ty rakety měly být odpáleny najednou jako salva a ta měla takový rozptyl, že něco by vždy trefilo. Takže zaměřovač vyšší kvality asi nebyl zapotřebí. Na jakou vzdálenost měly být odpáleny ?
Zobrazit všechny komentáře k: Bachem Ba 349 Natter