Komentáře k: Moskva 1941

Zpět na: Moskva 1941
 • jj

  DIXI 14. 2. 2007 20:28
  Je to sice delší ale jinak super...
  • Re: jjKrása pravdy

   Dalimil 19. 2. 2007 18:49
   Vítězství u Moskvy mělo světodějný význam,protože se ukázalo,že Rudá armáda je jediná schopna zlomit Wermacht a jeho přisluhovače z celé Evropy,kteří se Barbarossy účastnili.Byla to sensace v níž nevěřil ani Churchill.Podotýkám,že na počátku bitvy za Moskvu byl v Berlíně velvyslanec USA,které udržovaly diplomatické styky s Hitlerovským Německem.Prostě platí Gramsciho Pravda je revoluční.
   Pěkné.
   • Re: jjKrása pravdy

    Jerzy 21. 2. 2007 20:44
    Článek je to ale bezvadnej,jeden z nejlepších na tohle téma.U mě pořád vyvstává otázka jestli vůbec bylo možný aby měla celá válka proti SSSR naději na úspěch,tohle v minulosti dokázali snad jen Mongolové.Taky jsem ale četl že díky Němcům a jejich útoku se na konci války Evropa nestala obětí vpádu Rusů,taky by mě zajímalo jak to vlastně bylo.
    • Re: jjKrása pravdy

     jkl2 23. 2. 2007 05:45
     Citát z předchozího: "Taky jsem ale četl, že díky Němcům a jejich útoku se na konci války Evropa nestala obětí vpádu Rusů, taky by mě zajímalo jak to vlastně bylo"

     Nacistická dobová propaganda a dnešní hunomilové rádi používají tohle tvrzení, že oni vlastně bojovali proti "bolševismu" a zachraňovali Evropu před vpádem "rudých hord" a tak podobně. Je to bohapustý žvást a vědomá lež a oblbování lidí bez vlastního názoru. Expanzivní nacistický režim plánoval útok na východ nikoli kvůli porážce bolševiků, ale kvůli územním ziskům - jejich vlastní kecy o životním prostoru na východě jsou toho důkazem. Hitler se svou sebrankou by zaútočili na východ bez ohledu na to, jaký režim, nebo kdo, by v Rusku vládnul. Nacistickým cílem v Rusku bylo dobýt a "kolonizovat" území, nikoli bránit, nebo dokonce "osvobozovat" někoho od bolševiků. To jak se chovali na dobytých územích vůči místnímu obyvatelstvu je opět jen a jen dokladem toho, jaké prolhané svině byli náckové.
     • Re: jjKrása pravdy

      Zed 13. 8. 2009 18:08
      Buhužel však režim SSSR nebyl o nic méně zločiný než nacisti. Na kontě má dokonce víc mrtvých (komunisti vládli déle).
      O plánech útoku na Evropu ze strany SSSR snad nemůže být sporu (viz útok na Finsko, Polsko, obsazení pobaltí a části Rumunska). Sovětský režim Evropu chtěl a po porážce Německa se mu to z části podařilo...
      Lživá jsou tvrzení všemožných bolševiků, že snad ruští hrdlořezové vyrazili polsko bránit (zabili a popravili tam desetitisíce lidí).
      • Re: jjKrása pravdy

       cinick 23. 3. 2011 10:40
       Již jsem to tady někde psal. Carský režim se za I. sv. války hroutil, (vlastně RaU a Německo na konec také)a Německé zpravodajské službě se podařilo dodat ze Švýcarska do Helsink Lenina a spol. s obrovskou dávkou financí ve zlatě. Německá zpravodajská služba měla z tohoto hlediska šťastnou ruku. Konečně po dlouhodobém celoválečném snažení dobrý výsledek. Co ztoho vyplývá? Německá zpr. služba a německá ( a jejich satelitů) I sv. válka dosadila v Rusku k moci skupinu lidí, která by se k moci nijak jinak nedostala. Tito lidé neměli hlvní cíl něco převálcovávat v Evropě. Naco? Vždyť jim byli vděční. Teprv až Německo vlastní blbostí si chtělo rozjet repete první světové za neustálého ponoukání Evropských mocnůstek - tam, tam se realizujte, tak Rusko začalo uvažovat o nějakem modelu své obrany. A uspěšnou válkou může být pouze válka útočná. To jenom blbci, (trochu volněji řečeno), ve Francii a Čsr si mysleli, že zalezou do opevnění a tak to všecko vyhrajou.
       No vidíte a kruh se uzavřel, Německá hloupost dvakrát za sebo. Tam hledejte průšviháře. Nehledě, že kváky o sovětském nebezpečí začali sami Němci používat až jim teklo do bot po prvních průšvizích na frontě. To zjistili poněkud pozdě, že Rudá armáda za nimi může přijít třeba až do Berlína.
      • Re: jjKrása pravdy

       cinick 20. 4. 2010 22:01
       O nějakem prokázaném plánu na obsazení Evropy bolševiky nejsou vlastně žádné důkazy. Pokud se někde objevily informace o těhto úvahách ve velení RA tak tyto ůvahy plně odpovídají ZAKLADNÍ úspěšné strategii téměř všech úspěšných vojevůdců světa - a to, že války se vyhrávají útočnými operacemi nikoli obranou. Kdyby velení RA o tomto neuvažovalo tak bych je pokládal za partu na úrovni senilních metařů.
      • Re: jjKrása pravdy

       maxxx 28. 8. 2009 11:53
       Ved bolševici mali na to aj viac času, ale verím, že efektívna nemecká mašinéria by ich za rovnaký čas 3x prevýšila
     • Re: jjKrása pravdy

      jakovlev 1 8. 9. 2007 10:31
      Máš pravdu, Nacisti nikdy nechtěli osvobozovat, chtěli jenom kolonizovat... Mysleli jen na to jak se povede jejich zemi... Ještě, že je Sověti porazili...
Zobrazit všechny komentáře k: Moskva 1941