Komentáře k: Seznam leteckých jednotek Svobodné Francie

Zpět na: Seznam leteckých jednotek Svobodné Francie
 • Re: Poznámka

  von Fenstein 24. 11. 2006 09:30
  No odpovím najednou oběma vzhledem k tomu, že se u obou příspěvků pusa předchází před rozumem :))

  Tudíž co jsem se snažil naznačit:
  a) Jednotky v Rusku - nebyla pouze jedna a to Normandie Niemen, tu jsem pouze uváděl jako příklad, abyste pochopili kam mířím. Byli další francouzské pluky, popř. smíšené jednotky Rusů a Fra, z hlavy teď nevím čísla, nicméně bez problémů se dají najít na ruských serverech.
  b) Nezpochybňuji, že se jednalo o Svobodné Francouze "titulem" zpochybňuji pouze de Gaullovské a jiné interpretace vůle, rozhodnutí, ochotu (viz. např můj odkaz na jednotky ze Senegalu, atd.) těchto svobodných Francouzů, více např. životopis Georga Lemara a dalších letců z Armée de l'Air de Vichy. Co tedy zpochybňuji je spíše romantická představa o Svobodných Francouzích (tedy jako vojácích chtějících jít bojovat proti Německu - jak je vidět ze životopisů ve skutečnosti je to dosti jinak), která je samozřejmě především díky vlivu FRA autorů a de Gaullova dalšího vývoje.
  c) vojenská historie Německa - no nevím, nevím, ale ve srovnání s Francií i za posledních 100 let je stále dobrá - francouzské debakly za posledních 60 let radši nezmiňovat. Navíc FRA je jediná země, která prohrála několikrát s Itálií :D :D
  A propo napadá mě je snad v celé historii nějaká válka, kterou Francie vyhrála (kromě občanské :))
  d) Vážím si těch jednotlivých Francouzů (zejména těch z britské fronty v Severní Africe), co bojovali proti Německu !!
Zobrazit všechny komentáře k: Seznam leteckých jednotek Svobodné Francie