Dne 8. září 1944 byla poprvé operačně nasazena německá raketa V-2 (A-4). Po dvou neúspěšných pokusech 6. září Lehr- und Versuchsbatterie 444 kolem půl deváté ráno odpálila raketu, která dopadla na Paříž. Večer se k ní dvěmi V-2 přidal i Artillerieabteilung (mot.) 485, který mířil na Londýn. První raketa dopadla v 18.40 u Chiswicku, kde o život přišli tři a těžce raněno bylo dalších deset lidí. Téměř ve stejném okamžiku dopadla druhá u Eppingu, tentokrát se incident obešel bez ztrát na životech.

Němci své rakety na Británii odpalovali z mobilních stanovišť v Nizozemí, z okolí Haagu a z ostrova Walcheren. Za celou kampaň vypustili přibližně 1400 raket, z nichž něco přes tisíc dopadlo na území Velké Británie, polovina v oblasti Londýna. Vyžádaly si 2 754 životů a 6 523 vážně zraněných civilních osob.

Vojenská hodnota těchto "zbraní odplaty" byla minimální, skutečná hodnota spočívala v jejich psychologickém účinku - nikoli však na nepřítele, ale na vlastní německé obyvatelstvo a vojáky. V době, kdy Německo prohrávalo na všech frontách mohla nacistická propaganda pozvednout náladu už jen pomocí přehnaných zpráv o nasazení odvetných zbraní.