Osmnáctý srpen 1940 vešel do análů historie jako „nejtěžší den“ bitvy o Británii. Po utlumení útoků předchozí den se Luftwaffe vydala nad Albion opět v plné síle. Na sektorové stanice Kenley a Biggin Hill mířilo 108 bombardérů KG 1 a KG 76, krytých téměř vším, co měla Luftflotte 2 k dispozici: 410 Bf 109 a 73 Bf 110. Nad Kenley se Dorniery Do 17 9./KG 76, specialisté Luftwaffe na hloubkové útoky, dostali do palby ze země i ze vzduchu (jeden stroj měl údajně na svědomí systém Parachute and Cable) a nad Francii se vrátilo pouze pět z devíti strojů, navíc ještě v různém stupni poškození.

Zbytek Dornierů KG 76 vysypal na Kenley své pumy z výšky a letiště bylo po těchto dvou útocích na dvě hodiny vyřazeno z provozu. Heinkely He 111 KG 1 nerušeně svrhly svůj náklad na Biggin Hill, ovšem pumy spadly neškodně do lesa a na přistávací dráhu.

Výpad jako z učebnice se povedl I/JG 52, která dostala rozkaz postřelovat Manston, kde radiový odposlech zjistil větší množství britských stíhaček. Skutečně, stodevítky na ploše základny těsně u pobřeží zničily dva Spitfiry 266. a jeden Hurricane 17. squadrony, které právě přistály.

Derniéru si 18. srpna odbyly střemhlavé bombardéry Ju 87 Stuka. Luftflotte 3 vyslala 109 Stuk se silným doprovodem Bf 109 k útokům na základny RAF (ani jedna z nich ale nepatřila Fighter Command) a na radarovou stanici Poling; nálety na Poling a letiště Ford proběhly bez odporu, ale zbývající formace byly zachyceny Brity. Celkovým výsledkem krvavého střetnutí byly vraky sedmnácti Stuk a osmi Messerschmittů, naproti tomu RAF přišlo o pět stíhaček a pouze dva piloty.

Tečku za dalším těžkým dnem udělal podvečerní výpad KG 2 a KG 53 proti základnám Hornchurch a North Weald. Celkem 109 bombardérů doprovázených 140 stíhačkami ale muselo kvůli počasí otočit, a své pumy vysypat takřka bez užitku. Boje probíhaly hlavně mezi stíhačkami: k deseti zničeným doprovodným stíhačkám se „přidaly“ jen čtyři bombardéry a eskortě se podařilo sestřelit devět obránců.

Na britské straně se do kolonky ztráty zařadilo 34 zničených a 39 poškozených strojů, o dalších 29 zničených a 23 poškozených strojů přišlo RAF na zemi. Luftwaffe se musela smířit se ztrátou 69 zničených a 31 poškozených letadel.