Český fašismus 1921-1945 a kolaborace 1939-1945

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
161-180 z 276
<< 6 7 8 9 10 11 12 >>
Po
Royal 20.5.2008 17:05 - č. 120
...ovšem velmi se hodilo komunistické propagandě k uskutečnění vlastních cílů...
Royal 20.5.2008 17:04 - č. 119
A proč ne? Ty poznatky navíc nejsou dokumentovány lidmi jako je Pokorný nýbrž lidmi jako je Dr.Žák tedy bytostný antikomunista, komunisté později využívali dílčí poznatky skupiny Z-I4 ofenziva, které míchaly se svými politickými cíly, poválečná vlajkařská centrála v Mnichově stejně tak jako luďácká zastoupení ve Vídni nebyl výmysl chorých bolševických mozků, nýbrž fakt se, kterým pracovala čs. vojenská rozvědka... fašistické podzemí zkrátka nepřestalo fungovat rokem 1945...
bush 19.5.2008 19:56 - č. 118
bush
Royal napsal v č. 117:
"Nehovořil jsem o Vlajce, nýbrž o luďáckém podzemí"
Aha, to jsem nepochopil. Ovšem brát jako bernou minci pro toto statistiky z r. 1947 z ABS (bývalé AMV)? To přece nemůžeš myslet vážně.
Royal 19.5.2008 19:24 - č. 117
Nehovořil jsem o Vlajce, nýbrž o luďáckém podzemí a o spolupráci v otázce výměně informací, jak jsem řekl nejdenalo se o spolupráci plošnou nýbrž dílčí. Důkazy jsou v AMZ dnes ABZ. Není problém je dohledat... tím ovšemv nechci kalit dobré úmysly DS.
bush 19.5.2008 18:30 - č. 116
bush
Royal napsal v č. 115:
"stejně jako ústředí Vlajky mající sídlo v Mnichově"
Royal napsal v č. 115:
"a své kontakty utužovalo i s nekomunistickou konkurencí viz. DS, se kterou sdílelo společného nepřítele, do jaké míry spolupracovali je samozřejmě otázkou"
Ovšem z faktu, který apriorně neodmítám, nicméně žádám o jeho doložení, že Demokratická strana udržovala jistý kontakt se zbytky Vlajkařů v Mnichově (určitě to nebylo víc než několik desítek jedinců, tedy nijak závažné číslo, natož pak 70 000 osob), ještě neplyne, že by Demokratická strana byla fašistickou.
Royal 19.5.2008 18:13 - č. 115
Ano to je samozřejmě pravda, dále je pak samozřejmě vhodné podotknout, že luďácké podzemí na Slovensku pracovalo čile i po roce 1948 (především za velké pdoory z exilu v Rakousku - Vídeň), stejně jako ústředí Vlajky mající sídlo v Mnichově, to je prostě ověřitelný fakt na AMV nyní na ABZ a své kontakty utužovalo i s nekomunistickou konkurencí viz. DS, se kterou sdílelo společného nepřítele, do jaké míry spolupracovali je samozřejmě otázkou, říkat, že určitá spolupráce např. ve výměně informací neexistovala je nepravdou.
Komunisté se samozřejmě snažili využít všech prostředků k likvidaci jakékoliv opozice, neštítili se naprosto ničeho a osočení "reakční fašistické živly" bylo v inscenovaných procesech relativně dost časté označení pro odsouzené. já bych se přesto vrátil k organizaci OPUS BONUM... jaké máš poznatky o vzniku této organizace?
bush 19.5.2008 17:01 - č. 114
bush
Royal napsal v č. 113:
"Tak v roce 1947 ještě komunisté ne zcela ovládali politické zpravodajství"
Dvolil bych si tvrdit opak. V kontextu doby třetí republiky byl za fašistu označen každý nepřítel režimu; viz třeba proces se slovenskými představiteli Demokratické strany právě r. 1947. Statistika z r. 47 není tím pravým pramenem pro zjištění počtu fašistů v ČSR.
Royal napsal v č. 113:
"Tady jde o to, že bývalí nacisté, lépe řečeno jejich potmoci mohou mít ještě dnes významná postavení."
Opět narážíme na
Glynwed napsal v č. 110:
"No, nemyslím že by vnuci či synové/dcery nějak měli pykat za to že jejich předek před 60-ti lety zvedal pravou paži nezdravě vysoko (jestliže tedy on osobně nedělá to samé dnes)."
..

Royal napsal v č. 113:
"Dále pak je snad nejvíce šokující zjištění, že bývalí nacisté sponzorovali nemalou mírou český protibolševický disent"
Pole je široké, archivy otevřené; ideální pozice.
Royal 19.5.2008 16:31 - č. 113
Tak v roce 1947 ještě komunisté ne zcela ovládali politické zpravodajství, existovla tam pořád silná skupina okolo Bartíka a Dr.Žáka držící bolševiky na uzdě... dnes je řekněme takovou modní záležitostí používat tu komunistickou berličku u všeho u čeho jsou pochybnosti.

Tady jde o to, že bývalí nacisté, lépe řečeno jejich potmoci mohou mít ještě dnes významná postavení. Dále pak je snad nejvíce šokující zjištění, že bývalí nacisté sponzorovali nemalou mírou český protibolševický disent viz. OPUS BONUM, o tom se už nemluví vůbec.
bush 19.5.2008 13:16 - č. 112
bush
Royal napsal v č. 111:
"Nemyslím a nikdy jsem neřekl, že by měl potomek pikat za svého otce či děda, který zradil svou vlast."
Royal napsal v č. 108:
"Neschovávejme se za slova a raději řekněme z plných plic kde asi dnes sedí potomci bývalých českých fašistů a kolaborantů."

Royal napsal v č. 111:
"70 tis. lidí není nadsazené číslo."
Záleží k čemu ho použiješ. Počty prvorepublikových fašistů jsou udávány na cca 70 - 100 000. V době Protektorátu měly fašistické organizace - Vlajka, N.O.F. (+ různé odštěpky), Strana zeleného hákového kříže, atp. - rozhodně méně členů.
Royal napsal v č. 111:
"je to číslo, které je k nalezení v archivu pro politické zpravodajství Z-I4 ofenziva - 1947."
Pokud máš jako bernou minci čísla z r. 1947, což ne úplně chápu, je jasné, že se dostáváš na číslo kolem 70 000. Tehdy se v duchu komunistů označoval za fašista každý potenciální nepřítel režimu! Však se podívej na proces s Miladou Horákovoum a další..
Royal 19.5.2008 12:56 - č. 111
Nemyslím a nikdy jsem neřekl, že by měl potomek pikat za svého otce či děda, který zradil svou vlast. Tedy ,alespoň ten, který přímo ideologicky na svého dědečka či tatínka nanavazuje (souhlasím s Glynwedem!).

70 tis. lidí není nadsazené číslo... je to číslo, které je k nalezení v archivu pro politické zpravodajství Z-I4 ofenziva - 1947. Dálepak jsem zde započal téma o zrodu KPV (K-231) spojení s bývalými retribučáky - Teuner, Svoboda...
Glynwed 19.5.2008 12:30 - č. 110
Glynwed
Royal napsal v č. 108:
"řekněme z plných plic kde asi dnes sedí potomci bývalých českých fašistů a kolaborantů"
No, nemyslím že by vnuci či synové/dcery nějak měli pykat za to že jejich předek před 60-ti lety zvedal pravou paži nezdravě vysoko (jestliže tedy on osobně nedělá to samé dnes).
bush 19.5.2008 11:31 - č. 109
bush Mluvit v souislosti s český fašismem o více než 70 000 osobách je hodně nadsazené - zvláště pokud máš na mysli fašismus protektorátní, tedy kolaboraci..
Royal napsal v č. 108:
"raději řekněme z plných plic"
Myslím, že uživatel Nibor v jiném tématu poměrně přesně uvedl, kdy se zvýrazněného spojení nejčastěji užívá..
Royal napsal v č. 108:
"je to velmi citlivé téma"
Však nic z toho nepopírám - ostatně je to vidět i zde.
Royal napsal v č. 108:
"ale z mého pohledu téma, o kterém by se prostě mělo mluvit, jelikož je to velmi významný kus české historie"
Opět souhlasím - vždyť se o to sám snažím -, ale mluvit na základě doložitelných faktů, nikoli domněnek.
Royal 19.5.2008 11:19 - č. 108
Tak ono období českého fašismu a kolaborace má samozřejmě časové přesahy a bylo by poněkud ignorantské tuto skutečnost neakceptovat. Chápu, že jsem se mohl někoho dotknout, je to velmi citlivé téma, ale z mého pohledu téma, o kterém by se prostě mělo mluvit, jelikož je to velmi významný kus české historie. Neschovávejme se za slova a raději řekněme z plných plic kde asi dnes sedí potomci bývalých českých fašistů a kolaborantů... hodně to souvisí se Štěchovickým archivem... odkud zmizela jména více než 70 tis. lidí. hezký den.
bush 18.5.2008 23:02 - č. 107
bush
Royal napsal v č. 106:
"V čem máš problém?"
Kolega Krojc pouze upozorňuje, že Tvůj příspěvek se vztahuje mimo výsek období z názvu tématu, nikoli, že by měl problémy
Royal napsal v č. 106:
"mluvit o temné kapitole české historie"
Stejné problémy mám i já - obzvlášť, pokud je dotaz položen dvakrát a evidentně bez odpovědi.
Royal 18.5.2008 22:56 - č. 106
Ty nikoliv a já si myslím naprostý opak. Ono chápu je pro některé lidi stále dost těžké mluvit o temné kapitole české historie tak jak ji nikdo nechce znát. V čem máš problém?
Krojc 15.5.2008 17:53 - č. 105
Krojc
Royal napsal v č. 104:
"Co víte o činnosti bývalých retribučáků při zrodu K-231?"
Royal napsal v č. 104:
"Svoboda prý ještě po roce 1989 "
Jsi si zcela jist, že to patří na tyto stránky a toto téma - viz nadpis? Já nikoliv.
Royal 14.5.2008 13:20 - č. 104
Co víte o činnosti bývalých retribučáků při zrodu K-231? Např. Jana Svobody či Františka Teunera? Teuner prý patřil k intelektuální elitě rodící se konfederace poltikcých vězňů... samotný Svoboda prý ještě po roce 1989 v jí samotné vytvářel jistou činnost, to vše při straně lidové.
Stabber1 8.5.2008 01:24 - č. 103
Stabber1 Děkuji.
egli 6.5.2008 22:56 - č. 102
egli
Stabber1 napsal v č. 101:
"zda byl správně odeslán a následně přijat můj dotaz"
Ano, byl.
Stabber1 6.5.2008 22:05 - č. 101
Stabber1 Nevím sice koho,leč chci se optat,zda byl správně odeslán a následně přijat můj dotaz na soud s Janem šl. Fouskem...
161-180 z 276
<< 6 7 8 9 10 11 12 >>
Po