Český fašismus 1921-1945 a kolaborace 1939-1945

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
261-276 z 276
<< 11 12 13 14
Po
egli 17.2.2005 11:11 - č. 16
egli To je pravda (myslím ale, že to nebyl Němec, ale Čech, který po válce emigroval do BRD), někdy v polovině šedesátých let poslal žádost čs. správě sociálního zabezpečení, aby mu poslali zápočtové listy o zaměstnaní mimojiné i v letech 1939-1945. Na což měl samozřejmě nárok, byla to práce jako každá jiná.

Pracovníci Státní bezpečnosti mají dnes také pěkné důchody, protože měli pěkné platy.
curahee 17.2.2005 11:06 - č. 15
curahee Royal:Někde jsem četl,že německý kat ještě v šedesátých letech,požadoval od československé vlády potvrzení o jeho "práci" v protektorátu,z důvodu vyplacení důchodu za "odpracované" léta!
Johny 17.2.2005 10:46 - č. 14
Johny Né nic ve zlém vůči němu. Já to myslel přesně takhle, umí se zapálit ale někdy se v něm projevuje jeho povolání, tedy publicista-reportér a hlavně jeho hoby záhady všeho druhu.
Royal 17.2.2005 10:19 - č. 13
Je to vážně člověk co se umí zapálit pro věc, bylo docela zábavné poslouchat jeho líčení, když se potkal s Gudrun Burwitz,, ale bylo toho víc a víc. Radost spolupracovat.
Johny 16.2.2005 23:01 - č. 12
Johny
Royal napsal v č. 11:
"Seminář s panem Motlem byl skutečně famozní, dovolím si říci ve všech bodech."
Dovedu si představit.
Royal 16.2.2005 22:29 - č. 11
Seminář s panem Motlem byl skutečně famozní, dovolím si říci ve všech bodech. Mám otázečku, dohledat dokument kdo našel ono pověstné ostří z pankráce, s kterým němci popravovali české odbojáře ve Vltavě?
egli 13.2.2005 21:12 - č. 10
egli Royal: tady to máš fronta.cz/pics/teuner.jpg
Royal 13.2.2005 17:56 - č. 9
Děkuji za váš zájem, který mě opravdu mile překvapil,

je to již určitá doba co jsem se rozhodl natočit takovou kroniku českého fašismu a kolaborace (pouze na zaměřenou na druhou světovou válku, žádní holohlavci), ovšem na finanční náročnost se nemohu pustit do tak velkého dokumentárního eposu, který by mě vyšel možná na dva milinony korun, které opravdu nemám. František Teuner mě zaujal snad překvapivě proto, že jeho dráhá pokračuje výrazně i po válce a myslím, že neexistuje postava z bývalých českých kolaborantských a nacistických špiček, která by měla takový zajímavý životní příběh. to egli: budu velmi rád, když mi tvůj materiálek zašleš, pomůže cokoli k tématu!
egli 10.2.2005 21:38 - č. 8
egli Royal: zkus ten archiv ministerstva vnitra, sice moc příjemní tam nejsou, ale materiálu tam seženeš spoustu.

Jinak, když jsem psal práci o K231, tak jsem na jméno Teuner také narazil. Pohyboval se totiž kolem založení tohoto klubu a kvůli své minulosti tak poskytl munici pro komunistickou propagandu. Ještě mám doma vystřižen článek z Tribuny 12. března 1969 "Kdo a kde je MUDr. F. Teuner". Moc ti asi nepomůže, ale jestli chceš, tak ti ho pošlu.
curahee 9.2.2005 11:40 - č. 7
curahee
Royal napsal v č. 5:
"i když se zdá, že to bylo naivní malé hnutí "


Teď nevím přesně o čem hovoříš,máš na mysli českou kolaboraci jako celek,nebo jen aktivity Theunera?

Obsáhleji se Fr.Theunerem zabývá i Milan Nakonečný ve své knize ,,Vlajka",ale musím říct,že některé jeho závěry jsou dost napováženou(vlastní názor).

Nemáš nějaké informace vážící se např. k Vojtěchu Musilovi,nebo Thun-Hohensteinovi?
Royal 9.2.2005 00:29 - č. 6
S Motlem budu mluvit v úterý příští týden, tak jsem zvědavý.
Royal 9.2.2005 00:28 - č. 5
Předem děkuji za projevený zájem, skutečně mám zájem natočit dokument o Františkovi Teunerovi, dokument co jsi zmínil jsem viděl, i poznámku jednoho z vojáků o Teunerovi, znám v kostce jeho životopis, který je především po roce 1945 velmi zajímavý, jedná se skutečně o zajímavý příběh člověka, který měl možná velké štěstí a možná velkou smůlu a naopak, rád bych se dohledal nějakých dobových fotografií popř. archivních snímků (např. proces sním v roce 1947, jeho výpovědi, snímky z jeho projevů, běžný život apod.), předběžně to řeším s NFA, ale většina podstatného materiálu je na archivu ministerstva vnitra což jak se zatím jeví je velký problém. Celkově mě velmi zajímá struktura české kolaborace, i když se zdá, že to bylo naivní malé hnutí význam za války tam určitě byl, i když velmi zanedbatelný, ale o to více mě to zajímá.
Johny 9.2.2005 00:23 - č. 4
Johny Teunerem se docela hodně zabýval Cílek a Motl. Zkus je kontaktovat, zda mají něco více než bylo publikováno. Hodně informací má i Čvančara.
curahee 8.2.2005 23:05 - č. 3
curahee Royal:Nedávno běžel na Čt 2,pořad o českých "Tobruckých krysách",jeden z těchto bývalých vojáků tam vypověděl,že mezi jeho předválečné spolužáky na gymnáziu,byl i Dr.FrantišekTheuner.
curahee 8.2.2005 22:52 - č. 2
curahee Nemáš na mysli Theunera,činovníka Kuratoria pro výchovu mládeže,organizovaného aktivistou Em.moravcem,asi ano,že?!

Velký vlajkař,poté přechází k Moravcovi(jen ve zkratce),za kolaboraci odsouzen na doživotí,v šedesátých letech propuštěn,a věnuje se své zubařské praxi...dost tragická postavička české kolaborace.

Časem doplním,jen to musím vše nalistovat,už jsem to dlouho nestudoval.
Royal 8.2.2005 21:29 - č. 1
Zdravím všechny,

obracím se na ty, kteří mají řekněme nejen více než jen velké znalosti z období Protektorátu Čechy a morava a české kolaborace, ale především na ty, kteří by mi mohli pomoci k realizaci dokumentu o tomto velice kontroverzním muži, velmi pomohou informace, různé publikace (Tomáš Pasák mám!), archivními materiály (fotografie, dobové reálie atd.) popř. mě odkázali na někoho kdo projevuje o téma české kolaborace stejný zájem jako já. V případě zájmu mě prosím kontaktujte mě na e-mail, těším se na případnou spolupráci. S pozdravem a přáním všeho dobrého student FA Písek.
261-276 z 276
<< 11 12 13 14
Po