Český fašismus 1921-1945 a kolaborace 1939-1945

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
241-260 z 276
<< 10 11 12 13 14
Po
Royal 1.3.2005 20:00 - č. 38
"Až do konce" mám a jistě to vylákat dovedu.
Royal 1.3.2005 19:59 - č. 37
Zdravím všechny, s archivy je to trochu problém, dnes jsem seděl s panem Motlem a k mému sděšení všechny archivy (výslechy, popravy kolborantů a další pikantnosti) byly v roce 1968 tot. rozkradeny, kým? To je dodnes velmi nejasné. ČT disponuje určitým materiálem, ale na dokument to není. Doufám, že pan Čvančara buse sdílnější. to jasan: určitě, beru vše!
jasan 1.3.2005 07:48 - č. 35
jasan To royal:mohl bych ti půjčit část archivu místní pobočky NS.Sice to není takový špek jako čepice, ale jestli budeš mít zájem ...Je to spíš taková úředničina, ale když to najdeš na půdě tak tio potěší
Royal 28.2.2005 23:05 - č. 34
Máš pravdu, tu jsem viděl, ale nevím jestli se náhodou nejednalo o čepici Ladislava Kobsinka (možná se pletu!!), určitě zájem mám, ale pochybuji, že mi ho prodají, naprostý unikát, který je nemožný sehnat jelikož neexistuje jediný důkaz o existenci této věci je uniforma šéfa Kuratoria Emanuela Moravce popř. Fr. Teunera, myslím, že tato věc by byla mezi sběrateli velmi ceněna (protektorátní vláda měla taktéž určena uniformy, podobného vzoru viz. kuratorium, ale jednoduše je nenosila). Kdyby z Vás věděl kde dohledat takové "skvosty" prosím djte vědět! I ona čepice je velké lákadlo.
curahee 28.2.2005 21:23 - č. 33
curahee Royal:Na výstavě o atentátu na Heydricha byla i čepice Jana Ryse-Rozsévače,nemáš zájem?!
Royal 28.2.2005 21:13 - č. 32
Dnešní dokument BBC přesně naznačuje kam se ubírá dokument, mimořádně zdařilé dílko. Možná se budu opakovat, ale jakékoli reálie z období protektorátu týkající českého fašismu a programové kolaborace ihned beru, jsem dokonce ochoten i u atraktivnějších reálií zaplatit. Nabídky hrňte se!
pawel 28.2.2005 10:49 - č. 31
Royal: Ty mas "Az do konce" k dispozici? popripade znas mechanismy jak to z CT vylakat?
Royal 28.2.2005 01:48 - č. 30
Je to dobrý film, určitě si ho sežeň. Beru na vědomí.
curahee 26.2.2005 00:57 - č. 29
curahee Sám jsem ho neviděl,získal jsem informace o něm na jednom foru.
Prosím,podívej se někdy do on-line okna,píšu ti!
Royal 26.2.2005 00:23 - č. 28
dodatek: Ovšem film "Až do konce" r.v.1986 máš-li na mysli tento film (nevím o jiném s podobným názvem), spíše popisuje řekněme desetičlenou skupinu SS v bezradné situaci k 8.květnu 1945, přesně nevím zda-li se jedná o adaptaci dle skutečné události, vím však 100%, že se jejich příběh odehrává v pohraničí, bývalé Sudety, kde se opevní na jednom z posledních útočišt, kdesi u mladé fanatické příslušnice BDM (Veronika Gajerová) ve středověkém hradu, kde zajmou skupinku tot. nasazených a vyčkávají na konec, my jsme svědky vnitřních výpovědí našich dvou hrdinů Cupák, Jandák a jejich vzájemné rozdílnosti, v hlavách se jim promítají retrospektiva, flaschbacky, je to vážně velmi dobrý film, škoda ho. Jistě by si našel spousty příznivců.
Royal 26.2.2005 00:10 - č. 27
Samozřejmě, film "Až do konce" režie Kopřiva (dnes režisér reklamy...škoda), jedná se o velmi zajímavý, poutavý, strhující snímek, kde hlavní roli hraje Eduard Cupák a Vítězslav Jandák oba jsou fantastičtí, film byl za komunismu zakázán, v novinách se daly číst tytulky jako "Oslava SS" apod. ani dnes po revoluci film nebyl nikdy promítnut, mám jednu kopii na VHS a je dle anotace k dohledání v archivu České televize, doporučuji shlédnout.
curahee 25.2.2005 15:22 - č. 26
curahee Royal:Ano to je přesně ono,co jsem myslel.Dokonce byl pár let po válce natočen i film o těchto lidech mám dojem že měl název ,,Až do konce",ale teď ho sehnat je prakticky nemožné!

Víš něco víc?
Royal 25.2.2005 12:25 - č. 25
Nevím jestli myslíš stejnou věc, ale taková jednotka skutečně existovala ještě nějakou dobu po válce v podzemí Černínského paláce, skádala se všehochuti SS především šlo o skutečné fanatiky, v podzemí měli slušné zázemí, vylézali jen v noci a stříleli po gardistech vojácích RA, v podstatě po všech kdo byl po ruce, tato nepočetná jednotka SS fanatiků byla nakonec odhalena a zlikvidována asi měsíc po válce, na svédomí měla nevelké množství lidí, ale mrtví byly.
curahee 24.2.2005 17:28 - č. 24
curahee To možná ano,ale už dlouhou dobu se snažím ověřit informaci o zatím neidentifikované jednotce SS,která působila v Praze i po osvobození,a přepadala hlídky a vojáky RA.

Nevíš něco bližšího?
Royal 24.2.2005 17:12 - č. 23
Jistě souhlasím, každopádně to byli lidé a i kdyby jich bylo jen 10 byl to zločin. Vraťme se však do roku 1945 kdy byla pankrácká sekyra shozena němci do Vltavy, mám informace, že potápěč, který ji ze dna vltavy lovil se o její ostří řízl.
curahee 24.2.2005 14:21 - č. 22
curahee
Royal napsal v č. 20:
"která poslala na onen svět tisíce českých lidí"
No,to bych zas nepřeháněl,pokud vím tak jich bylo okolo 1 100.V tomto čísle je asi stovka žen.
HackerRudolf 24.2.2005 12:21 - č. 21
Tak jsem se dočetl,že MUDr Teuner pracoval v plicní léčebně v Žamberku, kde teď pracuju já Rozhodím sítě a bude li něco k tématu, dodám.
Royal 24.2.2005 00:18 - č. 20
Ona pankrácká sekyrárna byla rozsekána, spálena v květnu 1945 a sekyra, která poslala na onen svět tisíce českých lidí byla shozena do Vltavy kde byla později nalezena čs. orgány. Jestlipak víte kdo ji našel, popř. neříká vám něco jméno gen. Bartík?
curahee 17.2.2005 11:22 - č. 19
curahee Ovšem pokud se vrátím k Pankrácké sekyrárně,není to opravdu příjemné místo,když stojíte na těch kachlích a okolo vás bíle dlaždičkym,před vámi gilotina,žlábek na krev a v druhé místnosti připravených pár rakví.Nad vámi háky a řetězy...opravdu není o co stát...
curahee 17.2.2005 11:18 - č. 18
curahee
egli napsal v č. 16:
"(myslím ale, že to nebyl Němec, ale Čech, který po válce emigroval do BRD"
Byl to opravdu Němec,jeho pohunci byli Češi,a po osvobození,byli také popraveni!
241-260 z 276
<< 10 11 12 13 14
Po