Jak by to vypadalo, kdybychom se nepodřídili mnichovskému diktátu?

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
121-140 z 587
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po
Czert 28.4.2006 21:05 - č. 722
čet.Hrad napsal v č. 721:
"Ty dobráku jeden povedený Proč by se měl někdo namáhat za tebe? 4. Můžeš začít s tím, že sepíšeš tu přehlednou tabulku obrněných vozidel, když máš počty doma, pak ti něco dalšího dohodím"
nemam nic proti tomu, kdyby na tom pracovlo vic lidi, a ja taky, jen jsem napsal, ze bylo krasne mit vsecnho v jednom clanku pohromade. A ted Ty vozidla :

Stavy vozidel v ACSR k 1938 , brany i zkusebni vozy v Milovicich,prototypy u vyrobcu a nejen u polnich jednotek (presny datum neznamy)

Obrnene automobily :

PA III - prototyp 1ks

OA vz.27 15ks (oprava 16ks)

Tatrra T-26 2ks

OA vz.30 52 ks (vcetne prototypu) (oprava 51 + 1 proto¨typ jen z běžného kotlového plechu)
Tatra T-17/31 (vyrazen v 1938, takze dost neznama)

Tanciky :

Carden-Loyd 3ks

Praga P-I prot. 3ks

Tancik vz.33 70ks

Tanky :

Praga P-II prot. 1ks

Lt vz.34 50 ks

Skoda S-II-a prot. 1ks

LT vz.35 298ks

P-II-b prot. 1ks

S-II-b prot. 1ks

T-III prot. 2ks (v 1938)

LKMVP (CKD) prot. 1ks. (plus 1ks Škoda)

Lt vz.38 prot. 1ks

po jednom kusu MU-4, ŠOT, ŠET, AH-IV,.... no prostě ty prototypy bych raději nepočítal, páč můžeme dojít k hodně vysokému počtu kusů
dále cca 40-50ks téměř dokončených tanků pro export zabavených v době mobilizace
PS.: je to zatím jen z hlavy, takže za sebe neručím


Pozn.: psané kurzívou je od čet.Hrada

No ja bych taky protoypy taky bubec nepoctal, protoze to ze neco prototyp, vubec neznamenam, ze by musel byt bojeschopne. Ale co vbim, tak otazka znela, co vsechno bylo ve stavu a ne bojeschopne
čet.Hrad 28.4.2006 10:41 - č. 721
čet.Hrad
Czert napsal v č. 720:
"diky, ale ja jsem prave touzil po takovych udajich, kde by byly prave i pocty nakladaku u ACSR, stejne tak i nemecka etc. Prave ze jsem tady na fronte hledal (ale priznam se bez muceni, moc hluboko do for jsem nesel), ale ne vsechny potrebne udaje jsem nenasel (treba pocty nemeckych tanku jsem tu nasel, ale letectvo uz ne). A byl bych vemi rad, kdyby se tady na fronte nasel nejaky dobrak, co by sem dal vsechny udaje krasne k sobe - a ve forme clanku), velmi by mi to ulehcilo diskuze co obcas vedu. Ale moc na to nespecham. A ty stavy obrnenych vozidel mam doma ."


1. Hledej ne povrchně, ale zevrubně

2. Nehledej jen na Frontě, ale i jinde po netu (několik odkazů máš i tady v sekci Odkazy) a hlavně též po knihách, viz. např.
čet.Hrad napsal v č. 712:
"Šrámek, Pavel: Československá armáda v září 1938, SPČO, Edice fakta, Brno - Náchod, 1996 "
čet.Hrad napsal v č. 712:
"Zkus Johnovo Září 1938. 1.díl je Německo, 2. ČSR a 3. spojenci ČSR"
3. Ty dobráku jeden povedený Proč by se měl někdo namáhat za tebe?

4. Můžeš začít s tím, že sepíšeš tu přehlednou tabulku obrněných vozidel, když máš počty doma, pak ti něco dalšího dohodím
Czert 26.4.2006 16:58 - č. 720
fusilier napsal v č. 715:
"Je to zevrubné a možná se tam mohla vloudit i chybička jsem již dost unaven, tak hledej šmudlo"
diky, ale ja jsem prave touzil po takovych udajich, kde by byly prave i pocty nakladaku u ACSR, stejne tak i nemecka etc. Prave ze jsem tady na fronte hledal (ale priznam se bez muceni, moc hluboko do for jsem nesel), ale ne vsechny potrebne udaje jsem nenasel (treba pocty nemeckych tanku jsem tu nasel, ale letectvo uz ne). A byl bych vemi rad, kdyby se tady na fronte nasel nejaky dobrak, co by sem dal vsechny udaje krasne k sobe - a ve forme clanku), velmi by mi to ulehcilo diskuze co obcas vedu. Ale moc na to nespecham.
A ty stavy obrnenych vozidel mam doma .
Czert 26.4.2006 16:50 - č. 718
Algernon napsal v č. 713:
"Už se těším na nějakou definici…"
nevim, ale dle me odbojar a partyzan prakticky to same, stejne jako terorista/bojovnik za svobodu. Jestli je to hrdina nebo parchant co si zaslouzi "vykourit" , zalezi jen na strane na jake stojite.
fusilier 25.4.2006 21:04 - č. 717
fusilier sorry já to vím překlepl jsem se, říkal jsem že sem unaven
čet.Hrad napsal v č. 716:
"nepočítáno 222ks 4,7cm PTK vz.36 v TO"
ano to jsem tam nepočítal
čet.Hrad 25.4.2006 20:57 - č. 716
čet.Hrad
fusilier napsal v č. 715:
"ČSR: LT vz. 35 - 248kusů"
298ks
fusilier napsal v č. 715:
"780 kpúv"
nepočítáno 222ks 4,7cm PTK vz.36 v TO
fusilier 25.4.2006 20:33 - č. 715
fusilier
Czert napsal v č. 711:
"Byly by tu nekde celkoe pocty jak vozidel (tanky, OA, nakladni auta..,) tak i letedal ? Jak na strae CSR, tak i nemecka, pripadne polska a madarska. Hledat tady na forech je zajimave, ale zadny clanek, kde bylo vse krasne po hromade, jsem nenasel"
tak velmi stručně, jinak můžeš si to vyhledat i v některých sekcích na frontě

ČSR: LT vz. 35 - 248kusů, LT vz. 34 - 50ks, tančík vz. 33 - 70 ks, OA vz. 30 51 ks některé byly u SOS z hlavy nevím kolik, OA vz. 27 16 ks zase ve výzbroji SOS, PA II želva 8 nebo 9 ks u čs policie, 3 ks u Vídeňské policie, 17 obrněných vlaků. Nákladáky si z hlavy nepamatuju.

762 000 pušek nových vzorů, 188 000 pistolí nových vzorů, 40 000 kulometů, 900 minometů, 2 300 polních děl, 780 kpúv.

1 514 letadel, z toho 838 v první linii, některé typy: B/ Bk 534 443ks, B 71 60ks, Š 328 338ks, MB 200 67ks

Němci: nechce se mi to všechno vipisovat tak si to najdi tady na frontě.

Za všechny: PzKpfw I 1450 ks, PzKpfw II 820ks, PzKpfw III 60ks, PzKpfw IV 76ks

Je to zevrubné a možná se tam mohla vloudit i chybička jsem již dost unaven, tak hledej šmudlo
bobanek 25.4.2006 20:22 - č. 714
K udávání a spolupráci s okupanty se dá použít jedno krásné rčení co znám z doby coby "záklaďák" - Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel.
čet.Hrad 25.4.2006 16:42 - č. 712
čet.Hrad
Czert napsal v č. 711:
"Byly by tu nekde celkoe pocty jak vozidel (tanky, OA, nakladni auta..,) "
Šrámek, Pavel: Československá armáda v září 1938, SPČO, Brno (?), rok bohužel nevím
Czert napsal v č. 711:
"Jak na strae CSR, tak i nemecka, pripadne polska a madarska."
Zkus Johnovo Září 1938. 1.díl je Německo, 2. ČSR a 3. spojenci ČSR
Czert 25.4.2006 16:00 - č. 711
Byly by tu nekde celkoe pocty jak vozidel (tanky, OA, nakladni auta..,) tak i letedal ? Jak na strae CSR, tak i nemecka, pripadne polska a madarska. Hledat tady na forech je zajimave, ale zadny clanek, kde bylo vse krasne po hromade, jsem nenasel.
Johny 24.4.2006 21:40 - č. 710
Johny Agernon 708: Zaregistroval jsem především zcela nevyrovnaný pohled na to co to vůbec partyzán či odbojář je.
Johny 24.4.2006 21:33 - č. 709
Johny
Pavel Šrámek napsal v č. 697:
"Jestli ono s těma četníkama to nebude tak, že nás zajímají hlavně ty negativní případy a o těch kladných vědět nechceme. Kdopak si vzpomene na strážmistra Kněze ze stanice ve Vrbatově Kostelci, který kryl vysílačku Silver A v Ležácích a vzal si raději život, aby něco nevyzradil?"
To je svým spůsobem pravda jistě pravda, ale jaksi zejména u ozbrojených zborů se očekává, že budou činní přece jen více než třeba sedlák či horník (už kvůli možnostem a výcviku). Proto je selhání mnohem více na očích. Přece jenom každý třeba zapojení četnictva v pražském povstání bral jako vcelku logické a předem dané a nikoho to moc neudivuje. Zato třeba fakt, že okolí Lidic uzavírala jednotka českých četníků (ačkoliv za to ani nemohli) je brán s pohoršením.

Bohužel na to mám své spíše negativní skušenosti ohledně lidských charakterů jak rodiné z války (dědu udali kvůli jeho pozemkům) tak i třeba z vojny, kdy byla velká část "spolubojovníků" ochotna za opušťák s posvěcením velitelů rostřílet jakéhosi nebožáka, který z rodiných důvodů dezertoval.
Johny 24.4.2006 20:24 - č. 707
Johny
Algernon napsal v č. 695:
"zejména pokud se tu občas (dost často) píše o tom, že to vlastně nebyli žádní partyzáni, nýbrže banditi,"
No to je trochu silné kafe. Kdo to píše? Tohle psaly protektorátní noviny (a to i o Gabčíkovi a Kubišovi).

Minimálně je to takové trochu plivnutí do jejich tváře kvůli evidentním gaunerům (Luža měl v těle devět střel, což je zcela v rozporu s představou obrany, spíše ho rozstříleli schválně a úmyslně jako mafiána a všechny ty kecy kolem o obraně jsou jen následná maskovačka). Rozhodnutí popravit zmíněné četníkly vydala odbojová organizace "Rada Tří" po konzultaci s Londýnem a provedením byl pověřen bojový oddíl ze skupiny "Čapajev" kam se dobrovolně přihlásil i syn gen. Luži Radomír. Celkem byli popraveni čtyři četníci ze stanice Přibyslav (jeden přežil). Starosta se po vraždě Luži skrýval a tak ho partyzání nedostali, od protektorátních úřadů obdržel odměnu 3.000 Kč, které údajně věnoval nějaké nemocnici. Rodiny četníků dostali odškodnění a vysoký důchod.
Johny 24.4.2006 19:53 - č. 705
Johny
Algernon napsal v č. 695:
"Odsouzeni, popraveni? Byl tedy řádný soud (…civilní soud, vojenský soud, nebo snad stanný soud…), a měli dotyční i obhájce?"
Proběhl asi tak stejný soud jako třeba s Heydrichem a nebo s pisálkem Lažňovským a nepochybně to bylo v rozporu se zákony (zejména protektorátními). Narozdíl od nich ale například Fučík a nebo předseda vlády Eliáš obhájce a soud měli.
Czert 24.4.2006 18:30 - č. 704
Carlos napsal v č. 701:
"Kez by tohle cs. strana vedela.."


nevedela, a proto jednala tak, jak jednala.

Carlos napsal v č. 701:
"No puvodne chtel zautocit 28. zari, kvuli podbizivosti Chamberlaina, byl ochoten zautocit az 1. rijna, coz CSR vedelo.."
A mohl bys prsim uvest dokumenty, ktere dokazuji ze CSR vedelo jiste (jak ty naznacujes dokonce pred 28. zarim), ze adla zautoci 38. zari a pak az 1. rijna ? Ja myslim, ze prave ne, protoze to by uz zalo presouvat rumunske divize na slovensko (jak bylo prislobeno v pripade valky) a zacalo prijimat dobrovolniky ze sveta. (jiset vim o pripravachj na vycvik dobrovolniku, ale zadne prakticky neprijalo).
luc 24.4.2006 15:06 - č. 703
Carlos napsal v č. 699:
"No vim, ze slo o rozhodnuti vlady, ale veskerou odpovednost de facto nesl Benes."
Jo a jak za rozhodnutí vlady nese zodpovědnost president,to je nějaká zláštní forma demokracie nebo co si pod tímto do očí bijícím nesmyslem mám představit.
fusilier 24.4.2006 14:18 - č. 702
fusilier
Pavel Šrámek napsal v č. 697:
"Kdopak si vzpomene na strážmistra Kněze ze stanice ve Vrbatově Kostelci, který kryl vysílačku Silver A v Ležácích a vzal si raději život, aby něco nevyzradil? "
Třeba já si vzpomenu, jinak před rokem o tom náhodou psali v nějakém časáku tak aspoň něco se publikuje o těch klaďasech
Carlos 24.4.2006 11:18 - č. 701
Carlos
Czert napsal v č. 679:
"ano, mas pravdu,ale tady doplnim ze daladier (frantik) po tom, co prijel domu nemel udajne z mnichova dobry pocit a tusil, ze to valku proti Adlovi jen oddalilo."
No zname jsou jeho myslenky, kdyz letel nad Parizi, kdyz se vracel z Mnichova, kdy se obaval, jak ho lid prijme..
Czert napsal v č. 680:
"a pripadna valka by se pak vysetlovala nemoznosti parlametu se sejit dostatecne rychle ? Hitler planoval prepadnout CSR 1.rijna v pripade, ze mu nebude vyhoveno (ale to v CSR pravdepodobne nevedeli). "
No puvodne chtel zautocit 28. zari, kvuli podbizivosti Chamberlaina, byl ochoten zautocit az 1. rijna, coz CSR vedelo..

Czert napsal v č. 680:
"Na k tem lidem co se zabyvaji lidskymi ztratami, zapominate na planovany atentat na adlu v pripade valky "
Kez by tohle cs. strana vedela..
Carlos 24.4.2006 11:13 - č. 699
Carlos
luc napsal v č. 672:
"Tak to víš dost málo, šlo o rozhodnutí vlády učiněné za přítomnosti presidenta republiky - u nás prezidenskej systém jaksi nebyl."
No vim, ze slo o rozhodnuti vlady, ale veskerou odpovednost de facto nesl Benes..
fusilier napsal v č. 673:
"A když jsme průmysl sabotovali za protektorátu, taky to nebylo zrovna ono. No s těmi partyzány nevím nevím, pokud by nějací byli, dlouho by to nevydrželi. No a jestli by se četnictvo zachovalo jako za protektorátu "
Jenze jina situace je, kdyz se stat "necha" obsadit a tim prijde o veskere zbrane a munici a neco jineho je, kdyz se brani a ma pristup ke zbranim.
Pavel Šrámek 24.4.2006 08:24 - č. 697
Jestli ono s těma četníkama to nebude tak, že nás zajímají hlavně ty negativní případy a o těch kladných vědět nechceme. Kdopak si vzpomene na strážmistra Kněze ze stanice ve Vrbatově Kostelci, který kryl vysílačku Silver A v Ležácích a vzal si raději život, aby něco nevyzradil? A takových případů bylo jistě více. Jenže když ve zdejších krajích zemřete jako padouch máte o popularitu postaráno, když zemřete jako hrdina většinou po vás ani pes neštěkne.

Kdosi tu psal, že na smrti A. Bartoše měli podíl četníci. Ve skutečnosti prchal Bartoš pardubickými ulicemi před gestapem a cestu mu přehradil náhodou procházející oddíl německých vojáků, takže se sám zastřelil.
121-140 z 587
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po