Bombardování

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
641-660 z 1153
<< 30 31 32 33 34 35 36 >>
Po
Jamamoto 14.2.2005 12:10 - č. 716
Jamamoto mbbb(702): Fakt je, že v případě takových akcí, jako byla ta včerejší v Drážďanech by ten zákaz byl asi na místě. Je to problém určité slabosti demokracie. Jinak si ale myslím, že zákazy sami o sobě zdaleka všechno nevyřeší. Mohou se stát záminkou k napadání systému a navíc příchuť zakázaného ovoce může zlákat další primitivní dušičky.
Jinak, to co popisuješ z té České Lípy mám opravdu hrozně rád. Sám také pocházím z pohraničí a takové vývody mne vždy fasicnovaly. Nejlepší jsou hnědoocí černovlasí "Árijci"!!! Když se podíváš na fotky z takových akcí, najdeš jich tam plno. V jednom starém reflexu byla reportáž o podobné akci k výročí Rudolfa Hesse. Taky tam byly fotky našich nácků pochodujících hrdě s českou vlajkou. Autor článku sarkasticky poznamenával, že Hess v tu chvíli musel rotovat v hrobě.Často si říkám, jak by se asi našim náckům líbilo, kdyby sami okusili "přívětivost" plánů, které s námi nacisti měli. Asi by se docela divili....
Jinak k těm zákazům je to asi do jiného tématu, abychom tu ostatní nenudili
curahee 14.2.2005 12:06 - č. 715
curahee Tak,teď zas ve zprávách upozorňovali na výročí 60.let,od bombardování Prahy.Copak se bude takto "slavit", každý přelet spojeneckého letectva nad Evropou.Ať žijí senzace...
Tom 14.2.2005 12:00 - č. 714
Tom
Jamamoto napsal v č. 713:
"U stíhacích bombardérů by ostřelování z palubních zbraní v nízkém přeletu možné bylo. Dělalo se to. U strategického letectva, které všeobecně létalo ve velkých výškách je to podle mne spíš nesmysl."
Za největší ptákovinu považuju tvrzení o nočním nasazení stíhacích bombardérů (které to asi byly - že by Mosquita od Pathfinders - ty jaksi nenesly kanóny) nad hořícím městem. Na jedné straně se střílí z palubních zbraní do temnoty (na co asi a z jaké výšky), na druhou stranu na Drážďany padaly tuyn zápalných pum.
Jamamoto 14.2.2005 11:55 - č. 713
Jamamoto Johny(710): U stíhacích bombardérů by ostřelování z palubních zbraní v nízkém přeletu možné bylo. Dělalo se to. U strategického letectva, které všeobecně létalo ve velkých výškách je to podle mne spíš nesmysl.
Z etického hlediska ale myslím není moc co řešit. I kdyby to byla pravda, tak tyhle nápady do války zavedli Němci, není se co divit, když jim to pak někdo vrátí.
Jamamoto 14.2.2005 11:48 - č. 712
Jamamoto currahe(709): Jo jo, to je hodně známé, viděl jsem to už v mnoha dokumentech a taky se mi to ihned vybaví.Spojenci těch bombiček halt měli o něco víc...
Tom 14.2.2005 11:34 - č. 711
Tom Ad Johny 710:

Neinformovaný čtenář po Tvém příspěvku nabyde dojmu, že to byl kryptokomunistický novinář, kdo si tuto historku vycucal z prstu. Skutečnost je taková, že pablb novinář je alespoň natolik inteligentní, že před touto a několika dalšími podobnými historkami napíše, odkud pocházejí. V tomto případě je to zpráva vydaná v Bonnu roku 1960 vládními úřady tehdejší SRN. Tato vláda a její aparát tehdy rozhodně nebyly kryptokomunistické.

Docela jsi mne zklamal - možná víc než moulové z Britských listů - u nich mne to alespoň nepřekvapí.
Johny 14.2.2005 11:15 - č. 710
Johny Aby si kryptokomunistický plátek "britské listy" nepřisadil na brutalitu spojenců:

www.blisty.cz/2005/2/14/art22003.html

Těžko si přestavit něco horšího. A přece: v nízkém přeletu nad údolím Labe hučely stíhací bombardéry, jejich kanóny a automatické zbraně pálily ohnivé dávky do temných ploch dole. Munice zanechávala na nebi světelné stopy a třpytila se jako řetízky perel až zmizela ve tmě. Ti, kteří ještě žili, se nehýbali. Vůbec nevěděli, zda jsou naživu. A palubní kanóny vřískaly, automatické zbraně štěkaly. Opět, opět, opět!

Už vidím bombardéry, jak odhodí munici a nízkým letem kličkují mezi plameny a nedbají ani protiletecké palbě ani padajících bomb a střílejí z palubních zbraní po přežisvších civilistech.
curahee 14.2.2005 10:48 - č. 709
curahee
giro.c napsal v č. 704:
"a jak tam ty sestřičky histericky řvalia a provolávali slávu Dolfovi"
Ano,moc hezky je to vykresleno v ,,Battle of Britain".
egli 14.2.2005 08:35 - č. 708
egli
Johny napsal v č. 706:
"fotky jsou pravdivé"
To si snad nikdo nemyslí, že by nebyly pravdivé. Chtěl jsem jen upozornit na zajímavé fotky focal.org/overflow/Dresden_gallery/
Dzin 14.2.2005 08:08 - č. 707
Dzin Johny: (706) Podobně se stalo i dědovu kamarádovi. Sice vzpomínal, že to bylo "ohnivé peklo, kde hořel i beton", ale nadruhou stranu díky tomu se mu podařilo útéct a vrátit se domů.
Johny 14.2.2005 00:22 - č. 706
Johny egli: fotky jsou pravdivé. Oběti byly z rozkazu místního vedení strany spalovány hned na místě. Fatry plály několik dní. Na spalování lidí a jejich vyhledávání a uklízení byli použiti i čeští totaleinsatz.

Češi byli nasazováni především na vyhrabávání mrtvol z míst, kde hrozilo zřícení - jejich život za moc nestál.

Na druhé straně díky bombardování přežil můj příbuzný. Po útoku využil zmatku a uprchl zpět do čech kde se skrýval až do konce války. Byl považován nacistickými úřady za mrtvého a díky tomu ho nikdo nehledal. Těch uprchlíků je poměrně dost. Shořela totiž místní kartotéka totálně nasazených a tak spousta lidí byla najednou volná a pokud se nepřihlásili a sami se neprozradili tak se zachránili.

Jinak ale dle údajů zahynulo v drážďanech i několik stovek čechů z řad vězňů a nebo totálně nasazených.
egli 13.2.2005 21:15 - č. 705
egli Fotky z Drážďan:
focal.org/overflow/Dresden_gallery/

obrazek


obrazek


obrazek


obrazek


obrazek
giro.c 13.2.2005 21:02 - č. 704
a jak tam ty sestřičky histericky řvalia a provolávali slávu Dolfovi
giro.c 13.2.2005 21:02 - č. 703
Algy na tenhle projev si vzpomínám. a souhlasím s tebou jakokoli byl bombardování hrozné zasloužili si to.
mbbb 13.2.2005 20:59 - č. 702
mbbb v tomto případě nejsem nepřítel zákazů!

že se neco takového děje v Říši to se ani nedivím, nejhorší je, že se u nás najdou lidi, který s tím souhlasej a ještě tam své "soukmenovce" jedou podpořit. A to nechápu už vůbec!

Jednou jsem mluvil s jedním skinem z České Lípy - dělal ze sebe hroznýho Němce, že prej je Sudeťák a my jsme obyčejní Češi. Ptal jsem se ho, jak to, že je Sudeťák a on, že přeci žije v sudetech! Jeho rodiče byli Češi a přišli do Lípy odněkud ze středu Čech!
Jamamoto 13.2.2005 20:48 - č. 701
Jamamoto mbb(700): Nejsem přítelem zákazů, ale ten počet mne zarazil. Fakt je, že tam asi byli náckové z celého Německa, ale stejně.Malér by byl, kdyby jim to začali žrát normální lidi!
mbbb 13.2.2005 20:40 - č. 700
mbbb to je pravda

každopádně ale, že je něco takového, jako dnes v Drážďanech, v současném Německu možné je alarmující!!
Jamamoto 13.2.2005 20:36 - č. 699
Jamamoto mbbb(698): Ten píše své vlastní dějiny....
mbbb 13.2.2005 20:26 - č. 698
mbbb
Johny napsal v č. 697:
"Organizován byl pochod Jungen Landsmannschaft Ostpreußen (JLO), tzn krajanské združení východního pruska - což je ekvivalent "našeho" SdL."
Co by na toto asi řekl Podiven?
Johny 13.2.2005 20:19 - č. 697
Johny Jinak německá média píší 5-8 tisíc neonacistů se zůčastnilo pochodu. Padali hesla jako "smrt americkým vrahům" "už nikdy Drážďany a Bagdád" atd.

Organizován byl pochod Jungen Landsmannschaft Ostpreußen (JLO), tzn krajanské združení východního pruska - což je ekvivalent "našeho" SdL.

Co neukázala naše televize byla výzva H.Apfela, kdy vyzval všechny němce k právním krokům proti angloamerickým "lidovrahům" (völkermord) jejichž "krvavé" stopy sahají až do dnešních dní. Šéf republikánů zase srovnal spojenecké piloty s dozorci koncetračních táborů s tím, že jejich vina (pilotů) je možná jěště větší, neboť věděli co dělají. Vždy následovaly bouřlivé ovace a potlesk.

Pozorovatelé se shodují, že to bylo nejtvrdší vystoupení nacistů od kjonce války.
641-660 z 1153
<< 30 31 32 33 34 35 36 >>
Po