Vtipy a fóry z války (přispívat jen nové vtipy)

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
221-240 z 497
<< 9 10 11 12 13 14 15 >>
Po
Pellini 30.5.2006 15:10 - č. 455
Pellini Víte jaký byl rozdil mezi Rommelem a hodinkami v době africke války??

Nu: hodinky jdou v před a dělaj tik-tak,

Rommel jde vzad a tvrdi, že je taktik

Worchester 27.5.2006 15:05 - č. 454
Worchester
obrazek
Rixen 25.5.2006 16:54 - č. 453
Rixen
Perry napsal v č. 451:
"franta.wz.cz/smes/pokus8.swf "
Bohužel už to na tom webu není, tak tu dávám jiný odkaz. snad to nevadí

www.loituma.wz.cz/ls_hymn.swf

Jen by mě zajímalo jestli je ten jazyk finština.
bush 25.5.2006 16:49 - č. 452
bush Snad tu tohle ještě nebylo: Rozhovor s finským stíhacím pilotem Tatu Huhannttim poté, co sestřelil 3 ruská letadla:

Otázka: "Řekl byste mi prosím jak souboj probíhal?"

Odpověď: "Tak nejdřív jsem sestřelil jedno letadlo nepřítele."

Otázka: "A dál?"

Odpověď: "Potom jsem sestřelil další letadlo."

Otázka: "Co se dělo potom?"

Odpověď: "Zase jsem vypálil a sestřelil ještě jedno."
Ero 26.4.2006 18:14 - č. 450
Ero Nevím kam to napsat, tak to dávám sem

Kuriozitky www.panzernet.net/panzernet/stranky/galerie/...
fusilier 26.4.2006 18:14 - č. 449
fusilier Tak jsem zjistil dobovou hříčku obyvatelstva na téma Volksturm:

Volksturm, die alte Affen, sind des Hitlers neues Waffen.

Je to krátké a v češtině už to není ani tak vtipné a nerýmuje se to. Pro ty kteří neumí německy: Volně jsem to upravil aby se to rýmovalo.

Volksturm staré opicičky, Dolfovy nové zbraničky.

Tato hláška kolovala obyvatelstvem na konci války...
Rixen 25.4.2006 06:52 - č. 448
Rixen Rusové budou potřebovat k dobytí Berlína přesně 2 hodiny a patnáct minut.
Dvě hodiny na vysmání a patnáct minut na rozebrání zátarasů.

Tento vtip vznikl v Berlíně v dubnu 1945. Doufám, že tu tento vtip ještě nebyl
Flak 12.4.2006 12:50 - č. 447
amber.zine.cz/AZOld/rise/hi/0indx.htm

Našel jsem takovou "pohádku", docela hezky se to čte. Snad se nebudete zlobit, že to dávám sem.
čet.Hrad 7.4.2006 22:11 - č. 445
čet.Hrad To jsou fakt blázni do kostiček, oni si i pro panďuláky vyrábí zbraně jako Thompson, BAR, M1..... Nebo tady si postavte Reichstag www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=177044
čet.Hrad 7.4.2006 21:52 - č. 444
čet.Hrad Když vy takhle
BMW se sajdkou: www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=5268

GMC 6x6 2,5 tons: www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=9908

Mezek 109: www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=68978

SdKfz9: www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=390341

PzKpfw III: www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=2870

P-38 Lightning: www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=4576

SdKfz 222: www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=275

Projekt S-Bootu (mají to dobře rozplánované ): www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=7183

SdKfz2: www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=946

SdKfz 250: www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=2057

SdKfz 251: www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=377

Ju 87B Stuka: www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=3086

A na závěr obrněný vlak: www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=7086
Honza M. 7.4.2006 21:46 - č. 443
Honza M. Kübelwagen - www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=21179
a "pouštní krysy" www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4134
Hartmann 6.4.2006 21:44 - č. 442
Hartmann www.brickshelf.com/gallery/sullis3/PanzerVI/...
Kralik 4.4.2006 14:15 - č. 441
Kralik A ještě jeden židovskej:
Přistihne Kohn Roubíčka jak čte Nacistickou propagandu.
"Jak můžeš číst tyhle pomluvy a prachsprostý lži?!"
"No to víš. V našem tisku čtu jenom jak jsme diskriminovamý a jak nás Němci stejně vyhladěj. Ale tenhle mi dělá hrozně dobře. Tady čtu jak jsme všemocný a málem světovládci."
Kralik 4.4.2006 14:09 - č. 440
Kralik Baví se dva židi v Polsku před WWII:
"To víš, že se teď v Německu říká: Díky bohu a Hitlerovi?"
"Ne, ale co když jim Hitler umře?"
"Tak to budou zase říkat: Díky Bohu."
Ero 31.3.2006 09:30 - č. 439
Ero Pěkná pohádka

video.google.com/videoplay?docid=-5611353179...
Rixen 16.3.2006 17:27 - č. 436
Rixen Noční letecký poplach v Hamburku. Obyvatelé jsou v bunkrech. V pochmurné náladě klade blokový vedoucí řečnickou otázku:
-„ Kde bychom byli teď, kdybychom neměli Vůdce?“
Zezadu mu odpoví tichý hlas“:
-„ V posteli!“
Rixen 16.3.2006 14:55 - č. 434
Rixen Hitler si pozval k sobě Goebbelse, aby se s ním poradil o vyživovací situaci ve velkoněmecké říši. A Goebbels referoval: "Víš, Ádo, v mouce je to dobré, v zelenině to máme také dobré, i v mase by to ušlo, ale s tuky je to špatné."
"Jak dlouho asi vystačíme?"
"Soudím-li dobře, tedy nejvýše tři měsíce!" odpověděl Goebbels.
"Počítáš v to i Protektorát?"
Kdepak - jenom nás dva...!"
Perry 13.3.2006 16:50 - č. 432
Perry video.google.com/videoplay?docid=55820130623... doporučuju
Worchester 6.3.2006 14:10 - č. 429
Worchester Odkrývání vrstev malby hospody U Sirotků v Liptákově
"... Narazili jsme na malbu z roku 1938, kdy místní henleinovci, na počest paktu s hnutím luďáckých klerofašistů, prosadli místo vápna hlinku..."
Z cimrmanovi divadelní hry Posel z Liptákova
Worchester 2.3.2006 10:30 - č. 427
Worchester Zvířecí předtuchy 1.díl

Kvílení poplašných sirén v dobách druhé světové války varovalo obyvatelstvo před blížícími se nepřátelskými bombardéry. Mnozí lidé se však ještě předtím o náletu dozvěděli od svých čtyřnohých kamarádů. Hrozící nebezpečí dokázali vytušit i někteří opeřenci. Lze ale vůbec podobné případy objasnit běžným způsobem?
Šestý smysl u zvířat je dosud málo probádanou oblastí tajuplného světa záhad. Jak je možné, že někteří živočichové rozpoznají například blížící se zemětřesení či jinou živelní katastrofu i několik hodin předtím, než vypukne ve své plné síle? Stěžejním faktorem je zřejmě jejich zvýšená citlivost na změny elektrostatických polí a následně vzniklé výboje, k čemuž podle odborníků skutečně může docházet před zachvěním země. Jenomže celou řadu dalších předtuch němých tváří podobně vysvětlit nejde.
Varování před náletem
Známý britský vědec a biolog Rupert Sheldrake popisuje ve své knize Váš pes to ví vzpomínku Teddyho Pugha z Birminghamu na druhou světovou válku. Když se blížila nepřátelská letadla, deset minut před ohlášením náletu sirénami si prý jeho černá fenka křížence sedla u zadních dveří a štěkala tam tak dlouho, dokud nevyšel i se svou rodinou ven. Muž později dokonce chodil klepat sousedům v ulici na dveře, aby je mohl s větším předstihem varovat - nikdy se totiž nezmýlila.
Jak tvrdí Sheldrake, má ve svém archivu podobné zprávy od dalších dvaadvaceti osob z řad Britů i Němců. Jejich věrní psi je dokázali upozornit na bombardéry ještě dříve, než došlo k oficiálnímu vyhlášení poplachu. Pozornost si vynucovali kňučením či štěkotem, nebo se naopak schovávali, jiní se zas pokoušeli odtáhnout své pány do nejbližšího krytu či do sklepa.
Většinou k takové změně v chování došlo deset až třicet minut před rozezněním sirén. Existují však tři věrohodné případy, kdy zvířata reagovala na hrozící útok kupodivu již více než o hodinu dříve.
Tušení koček a opeřenců
Nebezpečí z nebes předvídala také malá fenka Dee. I když zrovna žádný nálet zdánlivě nehrozil, bylo zajímavé, že znervózněla a snažila se odvést své majitele do bezpečí. Bombardéry se pak stejně zanedlouho objevily. Jiní lidé měli navíc štěstí v tom, že jejich čtyřnozí věrní kamarádi s předstihem rozpoznali, kdy mohou bez obav vyjít ven z úkrytu.
Ovšem také kočky dokázaly předvídat blížící se letadla. Buď se chovaly velmi podrážděně, nebo se snažily schovat. V některých případech reagovaly s více než hodinovým předstihem. Podle anglického vědce útok ze vzduchu mnohdy rozpoznali také mnozí opeřenci. Rackové prý houfně odlétali, bažanti varovně skřehotali a kachny i husy vyděšeně kejhaly.
Předvídavý papoušek
Velmi zajímavý je v této souvislosti příběh paní Dagmar Kesselové. Bydlela v roce 1943 u známých v Lipsku, kteří měli doma starého papouška. Jednoho dne kolem deváté večer si žena všimla, že je nesmírně rozčílený. Zběsile poskakoval po kleci, zvedal levé křídlo a křičel německy: „Tam nahoře!“ Dokonce prý zvedal hlavu a díval se směrem vzhůru. „Překvapilo mě to, a tak jsem se svých hostitelů zeptala, co to znamená. Paní domu mi tehdy vysvětlila, že tohle dělává obvykle dvě hodiny před náletem. Té noci skutečně Britové zaútočili.“
Rovněž rakouskému sochaři Heinzi Peterimu se zdálo chování holubů v Bochumi v Porúří, kam byl během druhé světové války přemístěn po svém zatčení, velmi divné. Opeřence pozoroval z okna svého pokoje a často se prý stávalo, že když se najednou všichni vznesli a odletěli někam pryč, do půl hodiny se objevily bombardéry. Pak se zase holubi v klidu vrátili.
Později umělec využíval této zvláštnosti k tomu, aby varoval lidi ve svém okolí před hrozícím náletem. Gestapem byl zcela nesmyslně obviněn kvůli údajným kontaktům s nepřítelem.
Lepší sluch vyloučen
Jakým způsobem však mohli psi, kočky a někteří opeřenci rozpoznat blížící se nebezpečí?
Magazín 2000 záhad 13/2006
221-240 z 497
<< 9 10 11 12 13 14 15 >>
Po