Zajímavé letecké projekty

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
161-180 z 1135
<< 6 7 8 9 10 11 12 >>
Po
dead man 13.6.2009 12:01 - č. 1557
dead man
Algernon napsal v č. 1512:
"Zvláště mne fascinují ty vobrázci na krabičcích modýlků, kde je třeba „superzbraň [pochopitelně vítězící] kontra Halifax“, „superzbraň kontra…“ :o))) Jako by druhá strana nic, že? "
Roztomilý je taky obal Arada E.555 od Revellu - nad Manhattanem protivník veškerej žádnej (že by USAAF rezignovalo na PVO východního pobřeží v době kdy ji teprv skutečně začalo potřebovat?), zato nadřazené germánské létadlo se pyšní směrovýma kormidlama, kde jako potah podle tvůrců modelu zas po nějaký době přišlo v letecký konstrukci ke cti starý poctivý plátno .
dead man 13.6.2009 11:58 - č. 1556
dead man
dead man napsal v č. 1522:
"Vidíš tam někde i nějaký palivo? Třeba šikovnej ropnej vrt v Bavorech (objevenej někdy před válkou nebo s jejím začátkem, aby určitě stihli zahájit těžbu)? Protože, jestli tam není palivo navíc proti skutečnosti, tak mračna uzemněnejch Ar 234 skutečně doprovod potřebovat nebudou..."
Isoroku napsal v č. 1523:
"Řekni mi, na co potřebuješ ropný vrt při výrobě syntetického paliva, ty komiku? To by mě moc zajímalo ... "
Já asi ani moc ne , ale Němcům by se nejspíš DOST hodil. To mi teda vysvětli, jaktože teda syntetiky nevyráběli víc, jestli mohli? TO by MĚ moc zajímalo. A neříkej mi KOMIKU, já ti taky neříkám BLBEČKU.
Tom 12.6.2009 06:21 - č. 1555
Tom
Isoroku napsal v č. 1551:
"Nemluvil jsem o časopisu Aircraft Engineering z 40. let....?"


AE ze 40. let ti připadá neobjektivní a tendenčně zabarvený? Viděl jsi z něj někdy něco?

Isoroku napsal v č. 1546:
"Proč jej zastavěli do svých letounů Francouzi po válce. Konkrétně jde o Sud-Ouest S.O. 6000 Triton a Arsenal VG.70?"
Protože na svoje lepší by čekali déle. Když už jsme u toho, tak francouzský motor SRA-1 projektovaný od roku 1938 (a pro něho byl také konstruován zkušební Triton - už tajně za války) byl dokonce dvouproudový - což je koncepce užívaná dodnes, ale na kterou se náckové nezmohli Když jsme u toho - ono něco z toho šlo do série?

Isoroku napsal v č. 1547:
"RD-10 – Kolesovem, Tumaňským a dalšími konstruktéry upravený motor Jumo 004B"
Spíš bych řekl značně zlepšený ... Ale zase jakmile v roce 1947 Sověti koupili licenci RR Derwent a RR Nene, tak staré Jumo (i jeho bráška BMW - kvízová otázka - používal se v SSSR taky?) mizí ze scény.

Isoroku napsal v č. 1549:
"Co takhle Jumo 004C - zlepšené vstřikování paliva, přídavné spalování a vyšší tah. Motor byl jen navrhnut, nebyl postaven...."
Víš co obnášelo "zlepšené" vstřikování paliva? To je velmi poučné zjistit. Ten "vyšší tah" by byl pouze s přídavným spalováním - turbína nebyla schopná využít větší entalpický spád. Cenou za to by bylo další stoupnutí spotřeby a zhoršení regulace.

Když jsme u toho, tak Rusové postavili RD-10 s přídavným spalováním, ale pokud vím, tak se to na sériové letadlo nedostalo. Proč asi.

Když se tedy vrátíme k meritu věci, tak v roce 1945 jsou na spojenecké straně sériově vyráběny např. motory DH. Goblin, Westinghouse 19B, RR Derwent a RR Nene. Všechny jmenované motory vysoce převyšují své sériové německé "konkurenty" po stránce technické, technologické, mají vyšší tah, nižší měrnou spotřebu, delší životnost...

Dokonce ani nic z toho, co je známo o připravovaných německých projektech nenaznačuje, že by se situace mohla hypoteticky v roce 1946 změnit.
ja_62 11.6.2009 21:12 - č. 1552
ja_62
Isoroku napsal v č. 1551:
"Já se tak někde vyjadřoval, neříkej? Nemluvil jsem o časopisu Aircraft Engineering z 40. let....? Typická ukázka tvé naprosto zcestné argumentace... Ale zedituj si to a budeš zase v klidu..."
Isoroku napsal v č. 1535:
"Mám za to, že tyhle dobová periodika musí být značně tendenční. Nedokáži si představit, že v době vzájemné nenávisti a otevřeného střetu někdo objektivně hodnotí stroje protivníka. Naopak obecně přeci platí, že čím je větší časový odstup, tím je hodnocení objektivnější."
Zkus si někde najít definici 40. let - zeptej se třeba někoho komu důvěřuješ - a pak se zeptej Toma na to, z jakých let konkrétně ty časopisy jsou.

A prosím abys přestal se svým bisarním obviňováním, nezaloženým na realitě, kterému neuvěří snad ani tvůj ošetřující lékař, máš-li nějakého, což by ti jistě prospělo.
Mne už tak dost unavuje "diskuse" s jedincem jevícím příznaky organické poruchy mozku, natož abych byl nucen vyvracet výplody jeho smutného zdravotního stavu.
Isoroku 11.6.2009 20:42 - č. 1551
Isoroku
ja_62 napsal v č. 1550:
"Jinak bys totiž zprávy z let 1945 až 1947 sotva označoval za pocházející z doby otevřeného střetu."
Já se tak někde vyjadřoval, neříkej? Nemluvil jsem o časopisu Aircraft Engineering z 40. let....? Typická ukázka tvé naprosto zcestné argumentace... Ale zedituj si to a budeš zase v klidu...
ja_62 11.6.2009 20:35 - č. 1550
ja_62 Isoroku - už sis nějak zjistil kdy skončila druhá světová válka v Evropě? Mysím, že při tvé úrovni znalostí by ti hodně pomohlo i kdyby ti někdo řekl, v kterém to bylo roce.

Jinak bys totiž zprávy z let 1945 až 1947 sotva označoval za pocházející z doby otevřeného střetu.
Isoroku 11.6.2009 20:28 - č. 1549
Isoroku Tom: Co takhle Jumo 004C - zlepšené vstřikování paliva, přídavné spalování a vyšší tah. Motor byl jen navrhnut, nebyl postaven....
ja_62 11.6.2009 20:28 - č. 1548
ja_62 Isoroku: Dočkáme se označení pramenů ze kterých v hodnocení vyhcázíš? Zatím to vypadá tak, že Tom uvedl nazákladě čeho Jumo 004 a jiné motory hodnotí, zatímco ty uvádíš příklady národů které německou techniku používaly i po válce, zejména proto, že domácího původu lepší neměli.

Tom se tě zeptal snad poměrně jasně a srozumitelně:
Tom napsal v č. 1540:
"Co jsi četl o Jumo 004 Ty? Z jakých pramenů čerpáš Ty."
.
Isoroku 11.6.2009 20:25 - č. 1547
Isoroku Tom: RD-10 – Kolesovem, Tumaňským a dalšími konstruktéry upravený motor Jumo 004B, ukořistěný společně s dokumentací v Dessau Sovětským svazem po skončení druhé světové války. Používaly se na stíhacích letounech Jak-15 a Jak-17, na prototypu Jaku-19, v pokusných La-150, -152, -156 a –160 a na typu Su-9.
Isoroku 11.6.2009 20:24 - č. 1546
Isoroku
Tom napsal v č. 1541:
"Ale dá mi to práci, přesvědčovat zabedněnce o tom, že Jumo 004B byl krumpl. A to mám o něm celkem objektivní informace."
Proč jej zastavěli do svých letounů Francouzi po válce. Konkrétně jde o Sud-Ouest S.O. 6000 Triton a Arsenal VG.70? Oba používaly "krumpl" Jumo 004B. První vzlet až 11.listopadu 1946...
ja_62 11.6.2009 20:16 - č. 1543
ja_62
Isoroku napsal v č. 1535:
"Naopak obecně přeci platí, že čím je větší časový odstup, tím je hodnocení objektivnější"
Můžeš absolutní platnost tohoto tvého tvrzení nějak dokázat? Naopak se přece může vytvořit košatá legenda, která je tak vzdálená původním exaktním zjištěním, založeným na zkoumání dané techniky, že s realitou nemá mnoho společného.

Podobně jako Toma, i mne by zajímalo na základě čeho pronášíš svá hodnocení - i když na rozdíl od Toma, poněkud pochybuji o tom, že na otázku, která je pro tebe nepříjemná, odpovíš - viz tvoje setrvalé mlčení k tomu, které že to s leteckým výzkumem a vývojem spojené instituce na levém břehu Rýna Američané obsadili do března 1945.
Tom 11.6.2009 20:08 - č. 1541
Tom
Isoroku napsal v č. 1535:
"Naopak obecně přeci platí, že čím je větší časový odstup, tím je hodnocení objektivnější."
Ale dá mi to práci, přesvědčovat zabedněnce o tom, že Jumo 004B byl krumpl. A to mám o něm celkem objektivní informace.
Tom 11.6.2009 20:05 - č. 1540
Tom
Isoroku napsal v č. 1536:
"Tom: Krásný příklad je L+K v době studené války. Mám kompletní ročník 1975 a hemží se to tam úspěšnými sestřely Migů ve Vietnamu, apod... Popřípadě Mig 21 je prezentován jako minimálně o generaci výše než soudobé americké stroje ..."
Autorem materiálu o proudových motorech z toho starého Letectví je inženýr Štýdl - nepředpokládám, že by Ti to jméno COKOLI říkalo. Sám uvádí, že jde o výtah z britských pramenů.

BTW, v tom AE, co jsem uváděl je asi 15 stránkový popis Jumo 004. Rozbor materiálu, dosahované teploty, výkony, spotřeby paliva, ale třeba taky profily lopatek kompresoru, schemata regulace... Co jsi četl o Jumo 004 Ty?

Z jakých pramenů čerpáš Ty.
Tom 11.6.2009 19:59 - č. 1539
Tom
Isoroku napsal v č. 1535:
"Mám za to, že tyhle dobová periodika musí být značně tendenční."
Co z toho zpochybňuješ? Skopčácké údaje, nebo údaje o spojeneckých motorech?

Němeček udává suchou váhu M-05, což byl licenční RD-45, respektive původní Nene jako 814 kg. Tah jako 22, 25 kN. Na kila si to jistě převedeš sám Pro Tvou informaci, pořád to jště nebyla ta nejnadupanější verze motoru.
ja_62 11.6.2009 19:42 - č. 1537
ja_62
Isoroku napsal v č. 1535:
"Mám za to, že tyhle dobová periodika musí být značně tendenční. Nedokáži si představit, že v době vzájemné nenávisti a otevřeného střetu někdo objektivně hodnotí stroje protivníka."
Tom napsal v č. 1531:
"jsou k dispozici britské technické zprávy z let 1945-1947"
Že neuhodneš kdy válka v Evropě skončila?
Isoroku napsal v č. 1535:
"Nedokáži si představit, že v době vzájemné nenávisti a otevřeného střetu někdo objektivně hodnotí stroje protivníka."
Isoroku napsal v č. 1517:
" vyjádřením US generálmajora Hugha Knerra, který v březnu 1945 napsal:"
Vztahuje se to i na Knerrovo hodnocení? Přičemž, jak ti o dějinách 20. století informovanější než ty tuší, ony britské zprávy nejsou z období otevřeného střetu.
Mimochodem, dočkáme se nějakého určitého vyjádření o které "vědecké instituce a průmyslové podniky" spojené s leteckým vývojem v tom Bonnu a Kolíně šlo? Já tak nějak začínám mít pocit, že ne....
Isoroku 11.6.2009 19:37 - č. 1536
Isoroku Tom: Krásný příklad je L+K v době studené války. Mám kompletní ročník 1975 a hemží se to tam úspěšnými sestřely Migů ve Vietnamu, apod... Popřípadě Mig 21 je prezentován jako minimálně o generaci výše než soudobé americké stroje ...
Isoroku 11.6.2009 19:32 - č. 1535
Isoroku
Tom napsal v č. 1531:
"Taky doporučuju nahlédnout do časopisu Aircraft Engineering z 40. let."
Mám za to, že tyhle dobová periodika musí být značně tendenční. Nedokáži si představit, že v době vzájemné nenávisti a otevřeného střetu někdo objektivně hodnotí stroje protivníka. Naopak obecně přeci platí, že čím je větší časový odstup, tím je hodnocení objektivnější.
Tom 11.6.2009 19:30 - č. 1534
Tom Prosil bych zejména něco k 1531...
Isoroku 11.6.2009 19:23 - č. 1533
Isoroku
Isoroku napsal v č. 1529:
"Ale příspěvek guana s realitou příliš společného nemá... "
guano napsal v č. 1532:
"Tak mi teda řekni, které z těchto strojů by v hypotetické WWII v roce 1947 nelétaly - mimo těch Canberr..."
Myslel jsem realitu jako skutečnost (39-45).... Jinak v hypotetické WWII v roce 1947 by tam jak uvádíš mohly létat všechny (mimo těch Canberr), některé by ale zřejmě byly v roli přihlížejících komparzistů...:).
guano 10.6.2009 09:22 - č. 1532
guano
Isoroku napsal v č. 1529:
"Ale příspěvek guana s realitou příliš společného nemá... "
Tak mi teda řekni, které z těchto strojů by v hypotetické WWII v roce 1947 nelétaly - mimo těch Canberr...
161-180 z 1135
<< 6 7 8 9 10 11 12 >>
Po