Filmy a dokumenty o 2. světové válce

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
361-380 z 5380
<< 16 17 18 19 20 21 22 >>
Po
Honza M. 16.7.2011 11:29 - č. 5910
Honza M.
Z napsal v č. 5892:
"Vypadá že herecky si я. верих roli v Pádu Berlína dost užíval"
V té prohlídce sbírkami a naparování před zrcadlem nemohu nevidět jistou průpravu na Pekařova Císaře (tehdejšího Golema)

Z napsal v č. 5892:
"www.youtube.com/watch?v=0x8M5E1_SAE&NR=1 Vypadá že herecky si я. верих roli v Pádu Berlína dost užíval, ale pojetí filmu je skutečně takové hodně zvláštní."
Mimochodem, když jste si nedávno stěžovali na nedostatek sněhu v Ardenách, nepřipadá vám, že sníh u Stalingradu je nějak zvláštně žlutý? (v tom odkaze, který sem dal "Z", zhruba v čase 6:15-8:00)

MartinCBR napsal v č. 5908:
"dovolím si tvrdiť že som videl všetky filmy vojnového žánru za posledných 20rokou"
Tak tomu se mi nechce moc věřit, když si uvědomím, kolik jich vzniklo jen na českém filmovém rybníčku...
Dzin 6.7.2011 20:18 - č. 5909
Dzin Vážně všechny?
MartinCBR 6.7.2011 19:51 - č. 5908
viem, aj to som videl
dovolím si tvrdiť že som videl všetky filmy vojnového žánru za posledných 20rokou
a dlho nové vidieť ani nebudem lebo nič nieje
Z 5.7.2011 22:18 - č. 5907
Z
MartinCBR napsal v č. 5905:
"alebo bitka o Berlín."
Co Pád Třetí říše?
čet.Hrad 5.7.2011 17:39 - č. 5906
čet.Hrad Je to jednoduché, tohle téma teď neletí. Vše se svezlo s Ryanem a od té doby už nic velkého.... i když po perlách typu Pearl Harbour nebo Ponorka U-571 to není vůbec škoda
MartinCBR 5.7.2011 16:37 - č. 5905
No pekne, ale vôbec sa netočia nové filmy o vojne? Toto sú všetko staré aj keď sú fajn tak ma mrzí že o takom konflikte do ktorého bol zapojený celý svet je len málo nových filmov. Uvítal by som už konečne nejaký nový film o vojnovej operácie napr Ardeny alebo bitka o Berlín.
škoda
Z 2.7.2011 17:09 - č. 5904
Z
Z napsal v č. 5900:
"Nemluvě o "americkejch Shermanech" (lehký tanky M24), kde jen namalovali bílý hvězdy, a jinak je nechali v ne zrovna autentický hnědo-zelený kamufláži (asi španělský?) stejně jako jinou "americkou" techniku. "
BTW - nevím už přesně jak tanky a jeepy, ale minimálně boky halftracků vypadají, že jde spíš o kamufláž sytě zelené a dvou odstínů hnědé (světlejší a tmavší), která už vůbec nemá blízko k tomu co se mohlo na americké technice za války objevit.


Z napsal v č. 5885:
"Nás by, mimo jiných věcí, mohlo zajímat, že Voskovec se v jednom dopise zmiňuje jak měl v nějaké ve Španělsku natáčené koprodukci hrát "sluhu mladýho panzergenerála, velkýho nácka, ale padlo to a tu roli dostal nějakej Kraut". Tak si říkám jestli se ten nějakej Kraut nejmenoval Hans Christian Blech, sluha Conrad, panzergeneral Oberst Hessler, a celá podívaná náhodou nenesla název Battle of the Bulge. Časově by to odpovídalo. "
[téma č. 28 - přísp. č. 5885]
Upřesnění: Je to dopis z 29. ledna 1965, a asi navazuje na něco co tam buď není přetištěný (posílali si i magnetofonový pásky, a jejich přepisy tam nejsou), anebo jsem to přehlíd. Přesně citováno píše: "Jo. Ten film ve Španělsku shořel. Obsazujou tu roli nějakým Krautem - on to byl totiž starej pucflek jednoho mladýho Naci generála od tanků. Zajímavá role, ale žádnej zázrak. Nevadí, budou jiný věci."
Z 2.7.2011 16:26 - č. 5903
Z
Ondík napsal v č. 5901:
"Nicméně o tři roky později v "Mostu u Remagenu" poposkočili o hodně stupínků výš....sice je tám pár logických nesrovnalostí v záběrech kamery, ale holomajzny tam nejsou."
No právě - kdyby se soustředili na kvalitu namísto na kvantitu, tak by to mohlo být mnohem lepší. Takhle Bitva v Ardenách vypadá jako že chtějí diváka jaksi oslnit pouhým počtem techniky: "Brigáda tanků 'Tiger', zírejte na to!"
Dzin 2.7.2011 16:05 - č. 5902
Dzin Most u Remagenu jsem nedávno nově "objevil" a musím říci, že se mi začal líbit. Ikdyž tedy nebýt toho hroznýho překladu...
Ondík 2.7.2011 15:32 - č. 5901
Ondík
Z napsal v č. 5900:
"Tak mně je jasný že chtít po filmařích úplně autentickou techniku je nemožný, protože by se zruinovali (a nezbylo by jim na hvězdný obsazení a efektní práci s kamerou"....
Nicméně o tři roky později v "Mostu u Remagenu" poposkočili o hodně stupínků výš....sice je tám pár logických nesrovnalostí v záběrech kamery, ale holomajzny tam nejsou.
Z 1.7.2011 21:53 - č. 5900
Z
Honza M. napsal v č. 5886:
"technika typicky americká (Patton jako Tiger II) "
Tak mně je jasný že chtít po filmařích úplně autentickou techniku je nemožný, protože by se zruinovali (a nezbylo by jim na hvězdný obsazení a efektní práci s kamerou - což nemyslím ironicky, třeba ty záběry z jedoucího vlaku s americkým dělostřelectvem, překvapivě za tunelem zastaveným německým tankem, musely na plátně vypadat super - vypadaj dobře i na TV-obrazovce), ale říkám si že se mohli snažit trochu víc než přetřít M47 na šedo (což u Königstigera v roce '44 asi nebude regulérní zbarvení) a namalovat na ně kříže. Nemluvě o "americkejch Shermanech" (lehký tanky M24), kde jen namalovali bílý hvězdy, a jinak je nechali v ne zrovna autentický hnědo-zelený kamufláži (asi španělský?) stejně jako jinou "americkou" techniku.

Když už chtěli aby bitva v Ardenách kulminovala masivním tankovým střetnutím, takže manévry tankovejch formací, doprovázený příslušným rachocením pásů, vrzáním, skřípěním atd. hrají ve filmu minimálně stejně důležitou "roli" jako Fonda, Shaw a Savalas.

Mám pocit že stejně jako na decentním scénáristovi šetřili i na poradcích. Anebo si od nich poradit nenechali.
Z 30.6.2011 22:25 - č. 5899
Z
Hans_7120 napsal v č. 5895:
"Jo díky...vygooglil jsem nějaké fotky a myslím, že je to ono. Dík."
Já sám Battleground neviděl, ale slyším jen samou chválu.
Z 30.6.2011 22:13 - č. 5898
Z Mně hlavně připadá divnej prakticky celý průběh bitvy - přesnost plus minus autobus (monumentální střet tanků na pláni asi zase není to co by dělalo bitvu v Ardenách bitvou v Ardenách), a nakonec bitva skončí tím že Wehrmachtu dojde benzin, tak opustěj vozidla a odpochodujou do Německa.
Ondík 30.6.2011 00:06 - č. 5897
Ondík
Z napsal v č. 5893:
"Prý Sierra de Guadarrama ve Španělsku. To by vysvětlilo mnohý."
No, tak jsem trefil alespoň podnebné pásmo. Místo sněhu a bláta jen prach a písek. Fuj.
Z 29.6.2011 20:46 - č. 5896
Z
Dzin napsala v č. 5891:
"Ovšem ve své době to byl klasický válečný velkofilm s hvězdným obsazením a myslím si, že by Voskovci účinkování v něm neuškodilo, spíše naopak."
Já bych mu to třeba přál po finanční stránce, a taky když by byl na očích mezi hvězdami - zejména v kontrastu s Shawem který v tomto ukazuje asi takový herecký rejstřík jako Schwarzenegger když u filmu začínal, by určitě vyniknul, ale jinak si myslím že Bitva v Ardenách je z těhle filmů natočených v 60. letech jasně na chvostu.

Leda to může konkurovat Dělům z Navarone (kde taky hrály tehdejší hvězdy Peck a Quinn) a jiným podobným "válečným pohádkám", ale jako válečný historický velkofilm dost pokulhává prakticky za vším.
Hans_7120 29.6.2011 20:39 - č. 5895
Hans_7120
Z napsal v č. 5894:
"Nemohlo by být?"
Jo díky...vygooglil jsem nějaké fotky a myslím, že je to ono. Dík.
Z 29.6.2011 20:28 - č. 5894
Z
Hans_7120 napsal v č. 5889:
"No budiž, ale stejně mi ta atmosféra přijde taková neardenská. Viděl jsem asi 4 filmy na tento námět a musím říct, že mě oslovil nejmíň. Mimochodem viděl jsem část jednoho filmu z Ardenského prostředí, bylo to o 101. výsadkové a ten film musel být starší než zmiňovaná Bitva v Ardenách. Film byl černobílý a byl z produkce MGM. Bohužel tahle stanice vysílá některé filmy i v originálním znění takže jsem z toho moc neměl. Nevíte někdo náhodou název? Zkoušel jsem hledat na CSFD i IMDB ale vzhledem k tomu, že neznám jednak ani herce ani přesný datum produkce tak se mi to nepodařilo vypátrat."
www.imdb.com/title/tt0041163/

Nemohlo by být?
Z 29.6.2011 20:28 - č. 5893
Z
Ondík napsal v č. 5890:
"Tenhle film mi taky nesedne...mne vždycky dostane, jak se v některých záběrech za tanky doslova práší. Nenatočili to někde v Novém Mexiku? "
www.imdb.com/title/tt0058947/

Prý Sierra de Guadarrama ve Španělsku. To by vysvětlilo mnohý.
Z 29.6.2011 20:26 - č. 5892
Z
Honza M. napsal v č. 5886:
"Proč? Bitva v Ardenách (pokud myslíš ten film z pol. 60. let) byl standardní americký válečný velkofilm. Obsazení a herecké výkony velice slušné (Fonda, Savalas a spol.), technika typicky americká (Patton jako Tiger II), dějová zápletka na válečný snímek ucházející; jediné, co výrazně kazí dojem je závěrečná "bitva o benzín" A pokud si vzpomínám, ten sluha, kterého měl snad Voskovec hrát, se nakonec ukázal jako antifašista. "
Já z toho mám spíš pocit, že nějakej producent viděl Nejdelší den, tak si řek, že zkusí něco podobnýho, ale o moc laciněj, a moc se přitom nepáral s realismem, takže na konci je než nějaký film který by měl nějaké realistické historické ambice (až snad na pár momentů, jako je ten dialog kdy je posádka Bastogne vyzvaná kapitulovat), spíš válečně-akční podívaná.

Ta lacinost je na něm celkem vidět - nejde mi ani o techniku, ale spíš tak o celkový "jen hodně přibližný" pojetí filmu. (Pro jistotu snad tam ani nepadne jediné jméno skutečného aktéra událostí, tedy mimo úvodu, kde zmíněj Pattona a Montgomeryho, přičemž Montgomery je označený jako velitel 8. armády, která toho času byla tuším někde v Itálii.)
Finální tanková bitva na prašný planině už je jen taková třešinka na dortu. Voskovec asi hrál i v horším, ale vidět ho v tomto by mi asi trochu vadilo. U toho co nakonec Conrada hraje mi je to fuk, protože ho odjinud znám asi jen jako majora Pluskata z Nejdelšího dne.

Hans_7120 napsal v č. 5887:
"Honza M.: Mně na Bitvě v Ardenách vadí jiná věc než ty nedostatky v technice a zápletka a to především to, že se jim jaksi nepovedlo navodit zimní atmosféru. Vypadá to spíše jako by se Battle of Bulge odehrávala v březnu než v prosinci a lednu. "
Na začátku filmu ta krajina nevypadá zase tak špatně (zalesněný a dokonce i zasněžený kopce), ale pak - někdy po překročení toho mostu, jak tam odplouvají prázdné barely - to víceméně přestane s Ardenama mít cokoliv společnýho.

www.history.army.mil/books/wwii/7-8/7-8_12.h...

(www.history.army.mil/books/wwii/7-8/7-8_25.h... Navíc to vypadá, že teprv po zahájení útoku se pořádně rozsněžilo, tj. vývoj zhruba naopak proti tomu co ukazuje film.)


Honza M. napsal v č. 5886:
"Furt lepší než ve Werich v trapné sovětské grotesce Pád Berlína "
Werich měl taky třeba původně hrát padoucha Blofelda v bondovce You Only Live Twice, dokonce už snad začal i natáčet, ale prý nedokázal bejt předem inzerovaným "The Most Sinister Man of the World" tak padoušsky aby to stačilo režisérovi.

www.youtube.com/watch?v=0x8M5E1_SAE&NR=1
Vypadá že herecky si я. верих roli v Pádu Berlína dost užíval, ale pojetí filmu je skutečně takové hodně zvláštní. Jako kdyby režisér viděl Chaplinova Diktátora, ale ve scénách s Němci ho vzal jako vážně míněnou předlohu.
Dzin 27.6.2011 20:13 - č. 5891
Dzin Ovšem ve své době to byl klasický válečný velkofilm s hvězdným obsazením a myslím si, že by Voskovci účinkování v něm neuškodilo, spíše naopak.
361-380 z 5380
<< 16 17 18 19 20 21 22 >>
Po