Filmy a dokumenty o 2. světové válce

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
381-400 z 5380
<< 17 18 19 20 21 22 23 >>
Po
Ondík 27.6.2011 18:17 - č. 5890
Ondík
Honza M. napsal v č. 5888:
"Řekněme si na rovinu, ža ani v prosinci a lednu nejsou všechny pláně trvale pokryté sněhem; zvlášť tam, kde se projede stovka tanků a tisícovka jiných vozidel: "
Tenhle film mi taky nesedne...mne vždycky dostane, jak se v některých záběrech za tanky doslova práší. Nenatočili to někde v Novém Mexiku?

A pak ta autogenem odpálená věž Salavasova tanku, to je tak efekt pro školkové děti...
Hans_7120 27.6.2011 17:01 - č. 5889
Hans_7120 No budiž, ale stejně mi ta atmosféra přijde taková neardenská. Viděl jsem asi 4 filmy na tento námět a musím říct, že mě oslovil nejmíň. Mimochodem viděl jsem část jednoho filmu z Ardenského prostředí, bylo to o 101. výsadkové a ten film musel být starší než zmiňovaná Bitva v Ardenách. Film byl černobílý a byl z produkce MGM. Bohužel tahle stanice vysílá některé filmy i v originálním znění takže jsem z toho moc neměl. Nevíte někdo náhodou název? Zkoušel jsem hledat na CSFD i IMDB ale vzhledem k tomu, že neznám jednak ani herce ani přesný datum produkce tak se mi to nepodařilo vypátrat.
Honza M. 27.6.2011 16:29 - č. 5888
Honza M. Hans: Řekněme si na rovinu, ža ani v prosinci a lednu nejsou všechny pláně trvale pokryté sněhem; zvlášť tam, kde se projede stovka tanků a tisícovka jiných vozidel:
commons.wikimedia.org/wiki/File:Kamphgruppe_...
commons.wikimedia.org/wiki/File:Bundesarchiv...
commons.wikimedia.org/wiki/File:Members_of_t...
commons.wikimedia.org/wiki/File:Bundesarchiv...
Hans_7120 27.6.2011 12:05 - č. 5887
Hans_7120 Honza M.: Mně na Bitvě v Ardenách vadí jiná věc než ty nedostatky v technice a zápletka a to především to, že se jim jaksi nepovedlo navodit zimní atmosféru. Vypadá to spíše jako by se Battle of Bulge odehrávala v březnu než v prosinci a lednu.
Honza M. 27.6.2011 11:46 - č. 5886
Honza M.
Z napsal v č. 5885:
"Jestli jo, tak jsem celkem vzato rád že se v takový věci George Voskovec neobjevil."
Proč? Bitva v Ardenách (pokud myslíš ten film z pol. 60. let) byl standardní americký válečný velkofilm. Obsazení a herecké výkony velice slušné (Fonda, Savalas a spol.), technika typicky americká (Patton jako Tiger II), dějová zápletka na válečný snímek ucházející; jediné, co výrazně kazí dojem je závěrečná "bitva o benzín"

A pokud si vzpomínám, ten sluha, kterého měl snad Voskovec hrát, se nakonec ukázal jako antifašista. - Furt lepší než ve Werich v trapné sovětské grotesce Pád Berlína

Goebelsův příchod si fakt říká o zařazení do sekce vtipů a fórů:
www.youtube.com/watch?v=C7LcxZNIgUQ
Z 26.6.2011 21:12 - č. 5885
Z Poněkud mimo - nedávno vyšla Korespondence Wericha a Voskovce (ve třech svazcích). Nás by, mimo jiných věcí, mohlo zajímat, že Voskovec se v jednom dopise zmiňuje jak měl v nějaké ve Španělsku natáčené koprodukci hrát "sluhu mladýho panzergenerála, velkýho nácka, ale padlo to a tu roli dostal nějakej Kraut".

Tak si říkám jestli se ten nějakej Kraut nejmenoval Hans Christian Blech, sluha Conrad, panzergeneral Oberst Hessler, a celá podívaná náhodou nenesla název Battle of the Bulge. Časově by to odpovídalo.

Jestli jo, tak jsem celkem vzato rád že se v takový věci George Voskovec neobjevil.
egli 14.6.2011 22:18 - č. 5884
egli Taky jsem dnes shlédl Lidice a vůbec mě to nezklamalo. Nutné samozřejmě brát jako film, ne jako dokumentární rekonstrukci a kritizovat co vše bylo ve skutečnosti trochu jinak. Emocionálně silné, ale nemyslím si, že nějak "uměle" přes míru, jak se taky v kritikách objevilo. Tohle téma je pro české filmaře hodně citlivé a může skončit velkým průšvihem, a to se naštěstí nestalo. Dal bych tak 7 z 10.
čet.Hrad 13.6.2011 11:10 - č. 5883
čet.Hrad
Glynwed napsal v č. 5880:
" ještě nikdy jsem neviděl, aby po skončení filmu zůstalo tolik lidí tiše sedět až do konce titulků."
Tohle se mi v kině stalo jednou jedinkrát - při filmu Hotel Rwanda, fakt jsem koukal jak bylo ticho a nikdo se ani nehnul! I když (a tím odbočuju od Lidic) k tomu vřele doporučím i film Shake Hands with the Devil - také o válce ve Rwandě, ale z pohledu gen. Romeo Dallaira.
Nicméně na Lidice se chystám v nejbližší době.
Hartmann 12.6.2011 19:46 - č. 5882
Hartmann Lidice - byl jsem na tom včera. No, silný zážitek. Výborný film, doporučuji.
karaya1 10.6.2011 07:45 - č. 5881
karaya1 Glynwed: včera jsem na Lidicích též byl a vidím to podobně. Říkal jsem si, že se na to musím dívat jako na film, ne dokument - a jako takový se mi/nám líbil. Pěkně tam byly zachyceny různé doby (jen si nejsem jistý, jestli ten poválečný osud nebyl "uspíšen" o tři roky podle Horákova vzoru - btw, mohli aspoň zmínit, že oba lidičtí letci válku přežili) a za nápad v závěrečných titulcích by si tvůrci zasloužili hvězdičku navrch.
Glynwed 9.6.2011 08:12 - č. 5880
Glynwed Tak jsem včera navštívil film Lidice a ještě nikdy jsem neviděl, aby po skončení filmu zůstalo tolik lidí tiše sedět až do konce titulků. I když by se filmu dalo něco vytknout (na každém filmu se něco najde), tak v člověku zůstává jen smutek a pocit bezmoci. Takový dojem ve vás vyvolá scéna vyhlazení Lidic, která ve filmu zaujímá snad jen necelou 1/10 a je podána velmi střízlivě až citlivě. Ale člověka to neuvěřitelně zasáhne, hlavně osud dětí. Dále mě potěšilo, že kino bylo narvané a příjemně mě překvapilo, že průměrný věk publika byl kolem 25 let.
Polata 15.5.2011 12:41 - č. 5879
Díly 4 a 5 seriálu "Rodáci" obsahují asi nejhorší "bojové" scény v dějinách čs. kinematografie...
karaya1 25.4.2011 19:33 - č. 5878
karaya1 Něco pro Algyho, aneb "nestačí ukázat směr, musíme dovést za ručičku": kultura.idnes.cz/video-stab-lidic-nahral-hud...

Musím ale říct, že jsem na Lidice skutečně zvědav a určitě kvůli nim zase půjdu po dlouhé době do kina.
spelter 21.4.2011 12:40 - č. 5877
spelter zpravy.idnes.cz/dokument-zmapoval-osud-nejod...
Honza M. 19.4.2011 00:09 - č. 5876
Honza M. Viděl už někdo z přítomných film Hasenjagd? Pojednává o útěku ruských vězňů z Mauthausenu (viz www.fronta.cz/dotaz/hon-na-zajice-hon-na-upr...)

Ovšem z jediné ukázky, kterou jsem našel vypadá film hodně "televizně" a ne moc napínavě: www.youtube.com/watch?v=K14bbxilLC0
giro.c 18.4.2011 18:17 - č. 5875
Krojc napsal v č. 5873:
"Kožešníci v Trutnově i jinde a jiní uživatelé přírodních kvalitních usní přinejmenším krutě jó, anžto jim Mongolové dodávali již od nepaměti velice kvalitní a levné koňské a kravské kůže a psí kožešinky na čapky "
Dělá mi velkou radost, že Kladeňák píše o mém skoro rodném městě :-D.
Ero 18.4.2011 18:01 - č. 5874
Ero
karaya1 napsal v č. 5866:
"Colin Farrel jako ruský kriminálník, ten speciálně byl zahraný dokonale"
Souhlasím! Když se od té skupiny na hranicích Valka oddělil, dost mě to zklamalo
karaya1 napsal v č. 5866:
"Četl jsem na to pár recenzí i názorů na ČSFD (www.csfd.cz/film/231194-utek-ze-sibire/) a musím s nimi nesouhlasit."
To já dělám dost často. Někdy mám pocit že to tam je samej ingorant!
Tom 18.4.2011 06:06 - č. 5872
Tom
karaya1 napsal v č. 5870:
"Neviděl jsem tedy důvod k překvapení uprchlíků nad komunisty v Mongolsku..."
Kdo z průměrných evropanů se staral o nějaké Mongolsko
Twiggy 18.4.2011 02:12 - č. 5871
Twiggy Zde bych ještě doporučil knihu Kam až mě nohy donesou (J.M. Bauer), podle které je film Bílé peklo, ale značně pozměněn.
karaya1 17.4.2011 23:09 - č. 5870
karaya1
Krojc napsal v č. 5869:
"Jméno Suchebátor nebo též Suchbátor ti nic nešpitne, hochu?"
Bohužel. Co jsem měl na mysli - že režim se změnil určitě dřív než v posledních letech před 2. světovou (Tom má pravdu, v roce 1924, akorát se na konci 30. let začaly stalinismu blížit i mongolské metody). Neviděl jsem tedy důvod k překvapení uprchlíků nad komunisty v Mongolsku...
381-400 z 5380
<< 17 18 19 20 21 22 23 >>
Po