Anthropoid - atentát na Heydricha

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
101-120 z 1036
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po
oisean 30.12.2012 07:32 - č. 1048
oisean Twiggy:Já osobně si myslím,že veliké obnosy ani s sebou neměli.Měli přeci spojky v protektorátu, kteří finančně a materiálně pomohly.Ale je to moje doměnka.
Twiggy 29.12.2012 21:37 - č. 1047
Twiggy Jak to bylo s pěnezi, které přivážely s sebou výsadkové skupiny.
Cizí měny bych pochopil, ale kde v Anglii sháněli větší obnosy protektorátních korun?
Díky
Honza M. 19.10.2012 10:24 - č. 1046
Honza M. Na to, že Klein objížděl 3 vozy tramvaje upozorňoval E.Stehlík současně s teorií, že nejprve Kubiš hodil bombu a pak teprve se Gabčík pokoušel střílet. Ovšem pokud si vzpomínám, Stehlík to interpretoval jako důvod, proč zazmatkovali parašutisté a atentát málem selhal.
spelter 19.10.2012 09:07 - č. 1045
spelter zpravy.idnes.cz/nova-zjisteni-k-atentatu-na-...

Historici získali nové indicie o tom, že se útok na Reinharda Heydricha odehrál jinak, než se dosud myslelo. Řidič říšského protektora se vyhýbal hned třem tramvajím. Navíc po útoku zazmatkoval. I díky tomu se atentát zdařil.

Arny 27.9.2012 19:43 - č. 1044
Arny Zvu Vás všechny na Mělník do Regionálního muzea, kde ode dneška do 28.října probíhá výstava o R.Heydrichovi v souvislosti s mělnickými občany a Sokoly. Já míním, že je to výstava velmi zajímavá a pokud budete vědět více, než je uvedeno na deskách, já nebo historik muzea rádi přijmeme Vaše dodatky nebo připomínky. Tak neváhejte a hurá na Mělník
Honza M. 7.9.2012 21:56 - č. 1043
Honza M.
ja_62 napsal v č. 1042:
"Heydrich byl už v předválečné době znám zahraničním korespondentům v Berlíně"
K té "pozitivní publicitě" (jak pro koho) patřilo, že od Anšlusu byl angažován v Interpolu a od začátku války do smrti byl i jeho prezidentem.
ja_62 7.9.2012 18:26 - č. 1042
ja_62 Já jsem to v červnu hledal taky, abych se přiznal, ale Canarise jsem nenašel. (A navíc Heydrich byl na obálce Time v týdnu mezi Šapošnikovem a Yamashitou - tj. ve společnosti z hlediska významu více než důstojné.)

On Heydrich byl už v předválečné době znám zahraničním korespondentům v Berlíně, a to minimálně od "Noci dlouhých nožů" - tj. negativní publicitu pro něj nemusel nikdo vytvářet až po vypuknutí války; zatímco Canaris spíše zůstával v pozadí.
Honza M. 7.9.2012 11:52 - č. 1041
Honza M.
ja_62 napsal v č. 1039:
"Můj osobní názor v tom je, že i z toho celospojeneckého hlediska byl Heydrich přinejmenším stejně významný jako Canaris."
Tak mne napadá, měl vůbec Canaris svůj potrét na titulní stránce některého spojeneckého časopisu? Jestli ne, tak chápu, že i z hlediska politického a propagandistického by byl Heydrich pro Spojence významnějším terčem. www.time.com/time/covers/0,16641,19420223,00.html
Polata 7.9.2012 09:24 - č. 1040
Pár údajně aktuálních infrormací o hledání Heydrichova vozu ...

auto.idnes.cz/vzacne-zavodni-auto-union-zisk...
ja_62 24.6.2012 10:07 - č. 1039
ja_62
Dzin napsala v č. 1031:
"Nebyla, ať už to vezmeme z hlediska politického tak i praktického. Jednoznačně Canaris neměl s Československem prakticky nic společného, takže proč bychom mu měli věnovat větší pozornost, než Heydrichovi? On byl zastupující říšský protektor."
To ovšem hodnotíš z hlediska československého, zatímco Honzovi M. šlo, jak to chápu, v jeho příspěvku o hledisko celospojenecké.
Honza M. napsal v č. 1011:
"Tak to je trochu něco jiného - Canarisův Abwehr přeci dlouhodobě prováděl špionáž proti spojencům, zatímco RSHA "pouze" honil jejich vlastní agenty na území Říše. Z tohoto hlediska likvidace Canarise by byla pro spojence přínosnější."
([téma č. 232 - přísp. č. 1021] Můj osobní názor v tom je, že i z toho celospojeneckého hlediska byl Heydrich přinejmenším stejně významný jako Canaris.)
Glynwed 20.6.2012 15:01 - č. 1038
Glynwed www.literarky.cz/civilizace/89-civilizace/42...
Arny 20.6.2012 13:36 - č. 1037
Arny Pokud vím, ani se neví, zda-li se prví (ne)střílelo nebo jestli první vybuchl granát... to si to nějací svědkové nebo řidič Klein nepamatují??
Ero 19.6.2012 17:25 - č. 1036
Ero
Twiggy napsal v č. 1035:
"Spíše stál na chodníku v ohbí té zatáčky a na auto střílel z boku."
Tak jsem to myslel. Jakože k autu přistoupil. Stoupnout si před něj, to by předpokládám neudělal
Twiggy 18.6.2012 18:05 - č. 1035
Twiggy
Spíš Gabčík vstoupil do cesty. Ale s jistotou nelze nic tvrdit
To je, myslím takové nesprávně zafixované díky filmu Atentát.
Spíše stál na chodníku v ohbí té zatáčky a na auto střílel z boku.
Ero 18.6.2012 16:47 - č. 1034
Ero
Arny napsal v č. 1033:
"Jak je to správně? Gabčík vstoupil do cesty SS-3, nebo dělat jakože přechází před autem a pak se náhle otočil?"
Spíš Gabčík vstoupil do cesty. Ale s jistotou nelze nic tvrdit
Arny 18.6.2012 11:49 - č. 1033
Arny Jak je to správně? Gabčík vstoupil do cesty SS-3, nebo dělat jakože přechází před autem a pak se náhle otočil?
Ondřej Kolář 17.6.2012 16:19 - č. 1032
čet.Hrad napsal v č. 1030:
"Dobře, pouze přeformuluji konec otázky na "historika, zabývajícího se obecně 2. sv. válkou""
Jak vidím, kolega už to napsal za mě. Skutečně bych byl zvědav na konkrétní případy, děkuji.
Dzin 17.6.2012 11:39 - č. 1031
Dzin
pantata napsal v č. 1003:
"Oni nás ti západní spojenci tak milovali,že už před koncem války byla republika vydána na pospas poválečnému rozdělení Evropy do sféry Sovětského vlivu což bylo striktně dodrženo všemi vítěznými stranami."
To je samozřejmě nesmysl. Nikdo nás nikomu nevydával, naše směřování k SSSR bylo dílem hlavně našeho politického vedení.
Honza M. napsal v č. 1006:
"To je hodně zavádějící tvrzení - špíš bych řekl, že nebýt následných represí a jejich halasného vytrubování do světa (což mělo u mezinárodní veřejnosti podstatně větší ohlas, než smrt nějakého esesáckého generála), nebyl by Mnichov anulován. "
Nadruhou stranu, atentát na Heydricha byl vejvětší úspěch celého odbojového hnutí v Evropě. To nelze jen tak mávnutím ruky přejít.
Honza M. napsal v č. 1011:
"Tak to je trochu něco jiného - Canarisův Abwehr přeci dlouhodobě prováděl špionáž proti spojencům, zatímco RSHA "pouze" honil jejich vlastní agenty na území Říše. Z tohoto hlediska likvidace Canarise by byla pro spojence přínosnější."
Nebyla, ať už to vezmeme z hlediska politického tak i praktického. Jednoznačně Canaris neměl s Československem prakticky nic společného, takže proč bychom mu měli věnovat větší pozornost, než Heydrichovi? On byl zastupující říšský protektor.
pantata napsal v č. 1023:
"Takže ohledně Vondry je mi jedno kde to sebral a kdo to před ním řekl či nikoliv,prostě je to hloupé prohlášení a tím to končí."
Není to hloupé prohlášení, je to zobecňující a zjednodušující prohlášení pro neodbornou veřejnost.
pantata napsal v č. 1023:
"Češi žijící si ve válečném stavu celkem v poklidu,kdy Německá branná moc stála tváří v tvář bolševickým hordám a platila cenu nejvyšší,což samozřejmě lišácky využívali i spojenci,tak kdo asi měl na atentátu zájem,vědom si i následků?"
Tohle je třeba příklad hloupé prohlášení.
pantata napsal v č. 1029:
"nestranný čtenář si jistě udělá obrázek o úrovni a stavu českého obecného povědomí."
Zajdi si do Východní fronty a můžeme si tam třeba více rozebrat ohledně Barbarrosy nebo čehokoliv jiného.
čet.Hrad 16.6.2012 12:55 - č. 1030
čet.Hrad
Ondřej Kolář napsal v č. 1028:
"Tak tady by mě docela zajímal nějaký konkrétní příklad kriminalizovaného historika, zabývajícího se kontextem atentátu."
pantata napsal v č. 1029:
"Pane Koláři,čtěte pozorně,netýká se atentátu ale souvislostí se vznikem 2.sv.války a jejím průběhem obecně"
Dobře, pouze přeformuluji konec otázky na "historika, zabývajícího se obecně 2. sv. válkou"
čet.Hrad napsal v č. 1012:
"Tedy.... odpoví mi?"
Zůstalo asi nepovšimnuto, proto se připomínám s dotazy v příspěvku č. 1012.
pantata napsal v č. 1029:
"dále debata nebo jen otření se o židovskou otázku-to jste jednou nohou v kriminále"
To se dá souhlasit částečně, přesto ale debata na téma židovské otázky je otevřená.
pantata napsal v č. 1029:
"ve smyslu "koho chleba jíš,toho píseň zpívej" což je pro tuto pseudodemokracii příznačné"
Nevidím smysl tohoto výroku. Mohl bych ho snad i otočit do doby nacistické nebo komunistické vlády - byla snad debata na prakticky jakékoliv téma volná a svobodná tak, jak je tomu nyní?

Obecně z vašich příspěvků nabývám dojmu, že se skoro stydíte, že jste Čech.
pantata 16.6.2012 11:59 - č. 1029
Pane Koláři,čtěte pozorně,netýká se atentátu ale souvislostí se vznikem 2.sv.války a jejím průběhem obecně,Sověti těsně před německým úderem byli pár týdnů před expanzí na západ,což bylo překaženo,dále debata nebo jen otření se o židovskou otázku-to jste jednou nohou v kriminále,opomíjím pokřivené výklady, vedené ve smyslu "koho chleba jíš,toho píseň zpívej" což je pro tuto pseudodemokracii příznačné.Děkuji všem,kteří se zůčastnili příspěvky na vloženém tématu,nestranný čtenář si jistě udělá obrázek o úrovni a stavu českého obecného povědomí.Ostatně táhne se to českou kotlinou po staletí.
101-120 z 1036
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po