Nejlepší tank začátku války

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
61-80 z 315
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po
nemetko 1.7.2004 14:29 - č. 286
nemetko
nemetko napsal v č. 276:
"teoreticka rychlost palby 88ky je okolo 15 ran za minutu pri protilietadlovej palbe "
cinik napsal v č. 284:
"25 ran/minutu byla kadence s automatem při rychlé protiletadlové palbě..."
Kde si vzal taketo info?
cinik 1.7.2004 14:21 - č. 284
cinik duGalle:

25 ran/minutu byla kadence s automatem při rychlé protiletadlové palbě...

I při pozmení palbě si tohle dělo udržovalo velký rychlostní náskok před srovnatelnými děly spojenců.

I když sebereme automat, zůstaneme u přesně řízené palby, výsledkem jsou minimálně 3 rány za minutu - tj za 10 minut 22 Matild (počítejme, že se hned netrefí), pokud se pohybuje maximální rychlostí (což ovšem obvykle ne).

Jinak souhlasím, že v reálu se kněmu nedostane Matilda ani crusader...
nemetko 1.7.2004 14:18 - č. 283
nemetko
BRUNNER napsal v č. 282:
"že sa Elefant v Taliansku napr. počas pozičných defenzívnych bojov pri Nettune osvedčil."
hej ale za nizsie naklady by podobnu sluzbu vykonalo aj mnoho inych strojov, napadaju ma, nashorn, Pak 40, pripadne tahane 8,8cm dela
Bart S. 1.7.2004 13:13 - č. 281
Bart S. hezka mapa,ale bohuzel to na ni neni moc videt. Zhruba od Chott-al-Djaridu jsou malekopecky obcas docela velke plane ale ty kopecky jsou tam vsude...
nemetko 1.7.2004 13:12 - č. 280
nemetko
Bart S. napsal v č. 277:
"Treba na jihu tuniska moc rovina neni..."
Hej ale ani kopcov tam vela nie je takze kazda vyvysenina nad 50m je strategickym cielom. a dava krasny prehlad o okolitej krajine...
nemetko 1.7.2004 13:10 - č. 279
nemetko ucinnu palbu zacnu viest nemci na vzdialenost 2km (pridavam im) kazdou ranou znicia 1 ciel (hodne im fandim). Ak matildy valia na plny plyn dosiahnu okolo 20km/h (24 je maximalka) takze na bezprostrednu vzdialenost dorazia za 10 minut, potom je jedno delo schopne v idealnych podmienkach znicit 20 tankov...
cinik napsal v č. 267:
"to znamená, že můžu jediným dělem rozstřílet více než stovku matild dříve, než mne dokáží ohrozit "
Trocha rozdiel, nie?
DuGalle 1.7.2004 13:09 - č. 278
DuGalle
Bart S. napsal v č. 277:
"to DuGalle: alespon v jedne veci se musim cinika zastat a to v te,ze v Africe jsou jen rovne pouste. Treba na jihu tuniska moc rovina neni..."


www.lib.utexas.edu/maps/africa/tunisia.gif
Bart S. 1.7.2004 13:06 - č. 277
Bart S. hmmm zajimava diskuze.

to DuGalle: alespon v jedne veci se musim cinika zastat a to v te,ze v Africe jsou jen rovne pouste. Treba na jihu tuniska moc rovina neni...
nemetko 1.7.2004 13:05 - č. 276
nemetko teoreticka rychlost palby 88ky je okolo 15 ran za minutu pri protilietadlovej palbe !!! Maimalna rychlost palby z dela raze okolo 100mm sa pohybuje od 4 do 6tich ran za minutu pri nedelenom naboji, pokial nepouziva nabijaci automat... Cielena palba je ovsem velmi pomala zalezitost, zavisla hlavne od prace mierica... Skuseny mieric dokaze zasiahnut v priemere DVA az TRI ciele za minutu
Mozme si dat trocha matematiky??
DuGalle 1.7.2004 12:54 - č. 275
DuGalle
cinik napsal v č. 267:
"kadenci 25 ran/minutu "
První co mě rozesmívá je představa nabíječe, jak nabíjí pro tuto kadenci...
cinik napsal v č. 267:
"můžu jediným dělem rozstřílet více než stovku matild dříve, než mne dokáží ohrozit "
Jasně, a divím se že Němci nevyhráli válku s jednou baterií Flaků chráněnou kulomety. Pak by byly nezničitelné ze země i ze vzduchu...
cinik napsal v č. 267:
"i když při pečlivgě mířené palbě za nedostatku munice snížíme palbu na 5 ran za minutu"
Střílel jsi někdy na přesnost? S touhle kadencí asi těžko...
cinik napsal v č. 267:
"Pokud je krajina byť i jen mírně zbrázděná, jsou 88ce crusadery mnohem nebezpečnější než matilda, protože se dostanou blíž a palebný sektor překonají rychleji"
Pokavaď terén umožní dojet Crusaderům až k baterii acht achtů, pak
a) Němci jsou totální magoři že mají postavené těchto zbraní v takto výhodné oblasti
b) dojede tam jakékoliv oplechované vozidlo, tj. klidně i automobily Daimler apod
nemetko 1.7.2004 12:48 - č. 274
nemetko
nemetko napsal v č. 269:
"Ukaz mi cokolvek ine okrem acht komma acht co dokazalo matildu na vacsiu vzdialenost ohrozit"
88 bolo vlastne priamo na fronte velmi vzacne delo... skus si pozriet boje v oblasti Arras (dik DuGalle) za francuzskeho tazenia...
cinik 1.7.2004 12:44 - č. 273
cinik to duGalle:

Mhm, tak alespoň nastiň ty nejlepší body...
cinik 1.7.2004 12:44 - č. 272
cinik nemetko:

Pokud se nejednalo o dlouhodobé obranné pozice, 88 se používal na vytvoření pasti, bleskové rozstřílení všeho v dosahu a urychlený přesun pryč... Což samo o sobě stačilo.
DuGalle 1.7.2004 12:42 - č. 271
DuGalle
cinik napsal v č. 270:
"Je zvláštní, jak rád používáš smajlíky. Shodou okolností tehdy, když ti docházejí argumenty. Můžeš mi prosím sdělit, co je na tom tak směšného??"
Celé je to směšné, proto tolik smajlíků...
cinik 1.7.2004 12:41 - č. 270
cinik Je zvláštní, jak rád používáš smajlíky. Shodou okolností tehdy, když ti docházejí argumenty. Můžeš mi prosím sdělit, co je na tom tak směšného??
nemetko 1.7.2004 12:40 - č. 269
nemetko
cinik napsal v č. 265:
"tank, který zepředu odstřelím na více jak půl druhého kilometru prvním zásahem prostě žádný problém není"
Hej pokial mas na fronte prisunute stacionarne dela ktorych mas samozrejme nedostatok, su velmi lahko zranitelne AKOUKOLVEK palbou a pokial ich nepriatel zmerci stavaju sa primarnym cielom... Ukaz mi cokolvek ine okrem acht komma acht co dokazalo matildu na vacsiu vzdialenost ohrozit
DuGalle 1.7.2004 12:39 - č. 268
DuGalle
cinik napsal v č. 267:
"1,7 km je dost. Při kadenci 25 ran/minutu to znamená, že můžu jediným dělem rozstřílet více než stovku matild dříve, než mne dokáží ohrozit (i když při pečlivgě mířené palbě za nedostatku munice snížíme palbu na 5 ran za minutu, zůstanou tu desítky vraků, než se do mne vůbec pustěj. "
cinik 1.7.2004 12:37 - č. 267
cinik Du Galle:

Jak by to mohl být problém???

1,7 km je dost. Při kadenci 25 ran/minutu to znamená, že můžu jediným dělem rozstřílet více než stovku matild dříve, než mne dokáží ohrozit (i když při pečlivgě mířené palbě za nedostatku munice snížíme palbu na 5 ran za minutu, zůstanou tu desítky vraků, než se do mne vůbec pustěj.
Pokud je krajina byť i jen mírně zbrázděná, jsou 88ce crusadery mnohem nebezpečnější než matilda, protože se dostanou blíž a palebný sektor překonají rychleji.
DuGalle 1.7.2004 12:30 - č. 266
DuGalle
cinik napsal v č. 265:
"Nechápu tvou logiku: tank, který zepředu odstřelím na více jak půl kilometru prvním zásahem prostě žádný problém není, tím spíše, když mi začíná být nebezpečný nejdřív někde u 300m. A žádné další srovnání s tím nic nenadělá..."
Když všechny ostatní v klidu odstřlím minimálně na dvojnásobek? To nevidíš jako problém? To považuješ za normální stav? Wow
cinik 1.7.2004 12:28 - č. 265
cinik duGalle:
Nechápu tvou logiku: tank, který zepředu odstřelím na více jak půl druhého kilometru prvním zásahem prostě žádný problém není, tím spíše, když mi začíná být nebezpečný nejdřív někde u 300m. A žádné další srovnání s tím nic nenadělá...
61-80 z 315
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po