Sturmtiger: Tank?

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
121-140 z 489
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po
Marek 10.3.2004 19:32 - č. 378
Marek michal : Proč si tu anketu o Sturmtigeru zakládal znovu ? Poměr hlasů se určitě nezmění.
brano 10.3.2004 19:26 - č. 377
Mať ST pred barákom musel by som si dať na hnacie kolesá bezpečnostné reťaze proti krádeži.Inak by ho tí naši "kočíkoví džefovia" do hodiny premiestnili do kovošrotu.Copperfield je proti nim vskutku amatér.
DuGalle 10.3.2004 19:21 - č. 376
DuGalle Stačilo by na něj napsat "Made from copper" a hned by se našlo plno dobrovolníků...
Marek 10.3.2004 19:17 - č. 375
Marek Do toho Kovošrotu by se hodil . Těch "chechtáků" co by za něj bylo a hlavně co "mírové ocele" by se z něj vyrobilo .
Jen si nedovedu představit ty bezdomovce jak by ho tam tahali
DuGalle 10.3.2004 19:15 - č. 374
DuGalle Jeden Tiger v průměru napáchal několikrát více škody než celá série Sturmtigerů

Pozn. Takže o Kovošrotu nic?
Marek 10.3.2004 19:11 - č. 373
Marek pbradler : Já jsem se v (340) snažil dát návrh na to, abyste zkusili popsat, kde by měl šanci najít nějaké využití. Jestli mimo ty propírané města je ještě jiná možnost, kdy by se dal použít. Stačí napsat možnost a vyjádřit k ní svůj názor.
Když nesouhlasíš s "otevřeným polem" nic se neděje. Doufám jen, že Ti nevadí, že ten názor nesdílím.

DuGalle : Ty prosím nereaguj, vím co bys mi na to napsal .

michal : Promiň, ale myslím, že v Normandii ( na plážích ) by se doba jeho působení dala odhadnout na několik vteřin. Asi by měli dost vážné problémy tam takovou jednotku vůbec přemístit .

okupant : Asi bych ho tam zařadil taky, ale když už je tady na něj přímo napsané téma, tak je zbytečný o něm diskutovat v několika místnostech.
okupant 10.3.2004 18:38 - č. 372
Dle mého názoru spadá Sturmtiger do kategorie útočných děl. A to z toho důvodu ze nemá věž ale nepohyblivou nástavbu a byl jako útočné dělo konstruován.
nemetko 10.3.2004 16:20 - č. 371
nemetko bazmeg ST mas na mysli? no naozaj bazmeg
brano 10.3.2004 16:09 - č. 370
Mám viac osobných skúseností s bielymi hajzlami.To by som musel byť potom RAS na vlastnú rasu.Je cigán a cigán...je gádžo a gádžo...rozlišujem- normál človek a hajzel.Napr.cigán mi matku ešte neprepadol...asi takto.
Ale to je o inom...tu sa rieši ten bazmeg ST...
nemetko 10.3.2004 15:18 - č. 369
nemetko OK ja viem ze to neni rasizmus... to je len osobna skusenost
brano 10.3.2004 15:13 - č. 368
PBRADLER:Súvetia sú moja úchylka.:) Bez irónie...
NEMETKO:Ani mäkkým "fň" som nenaznačil,že by to bola lízingová zmluva len kvôli "výhodným nákupom" v réžii istej menšiny.Prídeš "výhodne nakúpiť" napr.i ty a budeš civieť do hlavne absolútne rovnako.:) ,,Nech si biely,čierny alebo rúžový s cyklamenovým nádychom..."
nemetko 10.3.2004 08:21 - č. 367
nemetko Aby to ty vasi neodkukali od nasich

Vies u nas to momentalne funguje tak, ze nedavame tolko penazi na socialne davky, ale mame aktivacne prispevky, kedy musis robit pre obec aby si dostal viac penazi. A k tomu, zacali sa burit, ale este mali socialne davky po starom :)

A armade ktoru tam poslali na ukludnenie nedali im naboje, no je toto normalne?
DuGalle 9.3.2004 20:29 - č. 366
DuGalle
nemetko napsal(a) v č. 365:
"ale fuj rasizmus tu nepestujeme "
A právě proto jste to s cikánama dotáhli tam kde jste
nemetko 9.3.2004 20:28 - č. 365
nemetko
brano napsal(a) v č. 362:
"....leda tak na tie minulomesačné rabovačky."
ale fuj rasizmus tu nepestujeme
michal 9.3.2004 20:18 - č. 364
michal Nemetko(330):Náhled na boj:Na tomhle se asi neschodnem.!
Pbradler:(331):Okolnosti ST:Naprosté plýtvání souhlas viz.328.
Nemetko(338):Megaloman:souhlas,Né politycké,ale Psychologické
Lepší než modernizovat IV je modernizovat V.
-Blitzkrieg v konfrontaci s rudou stalinovskou armádou nefunguje,když se někdo bojí víc stalina než smrti....
Marek:(340):Dočasně jo.+To stou polní mobilní podporou je dost nereálný:Byl sakra pomalej,úplná želva a za jízdy střílet nemoh.Vypnout motor v zimně taky ne,to už by se nerozjel(palivo),taky nabíjení trvalo dlouho a bylo petřeba speciál kladku a náklaďák se střelama,prostě tohle je pevná podpora jako za WW1.
-Ten dostřel spíš ty dva km,což při otevřenym terénu a s nepřítelem před sebou při rychlosti téčka asi 30km/h(hrubší terén,odpor němců) sou na dostřel dosti rychle.
-je pravda že pancíř asi jen tak neprorazej,ale zážitek posádky pod palbou 10téček,asi nic moc.A hlavně mislim že Ivani by se na ST vrhli jako na první jen co by vystřelil,proto je výhodnější ho mít někde zakopanej,jako pevnou podporu ve městě kde pěchota vítězí nad tanky.To se poly říct nedá,že.,taky by asi postupující němce brzdil a v bažinách,blátě,rasputici by zakys,takže by se musel dovážet vlakem a to je mobilní podpora na 2věci.

Využití:Jediný co mě napadá:Města,bunkry,záterasy a nebo Omaha tam by spláchnul amíky.EHM to je jaksi nereálný co?Ale představa je to supr,jak mezi ty dvě skáli s tý vesnice nahoře pálí ST.

DuGalle:Situace:souhlas,Důvod:psychologická zbraň do měst.
pbradler 9.3.2004 19:56 - č. 363
pbradler brano (362): Klobúk dolu. Tvoj štýl písania je bez irónie naozaj trieda.
brano 9.3.2004 18:47 - č. 362
Myslím,že nezmysel ST pramení už zo samotnej neuniverzálnosti.Nepotrebná,drahá,náročná jednoúčelovosť,neschopná samostatného fungovania bez patričnej podpory,ktorá sa dala bez problémov nahradiť inými typmi.Nebezpečná i pre vlastné vojská a v prípade útočnej operácie i kváziproduktívna.
Megalomansko titánsko gigantické nič...historicky ojedinelá kuriozita,hodná vykĺbenej sánky pri predstave účinnosti jeho munície a odolnosti pasívnej ochrany stroja,ale i hodná sĺz pri predstave tej zbytočnosti...Na lízing by som ho teda nebral....leda tak na tie minulomesačné rabovačky.
pbradler 9.3.2004 18:16 - č. 361
pbradler
Marek napsal(a) v č. 360:
"Mám dojem, že jsem tady téměř všechny příspěvky psal zbytečně. Buď jsi je nečetl, nebo si stejně jako já stojíš za svým názorem."


Vidíš, ja mám zase pocit, že ty si nečítal moje.

1. Ak posudzujem ST v kontexte toho na čo bol určený, t.j. dobývanie opevnení a boj v meste, nevidím ho zďaleka tragicky, i keď si myslím že existovali náhrady. (331, 335)

2. Čo považujem za volovinu, je snažiť sa ho použiť takým spôsobom a na takom mieste (zakopaná pechota v otvorenom teréne), pri ktorom sú iné zbrane a metódy omnoho účinnejšie a celé jeho použitie je len mrhanie muníciou. (344, 352, 357, 359)
Marek 9.3.2004 16:32 - č. 360
Marek pbradler : Mám dojem, že jsem tady téměř všechny příspěvky psal zbytečně. Buď jsi je nečetl, nebo si stejně jako já stojíš za svým názorem. Nikde není zmínka o tom, že by měl Sturmtiger nahrazovat jinou techniku menších ráží. Nikde není zmínka, že by Sturmtiger byl jedinou zbraní, která by měla takové operace podporovat.

Ještě jednou a krátce. Už Sturmpanzer IV byl přetížený, takže z toho důvodu podvozek Tigera. Pancéřování bylo dostatečně úměrné tomu, s čím se mohl na bojišti setkat. Výzbroj bylo použitelná jak na podporu ofenzivních tak i defenzivních operací. Obranná výzbroj byla také dostačující.
Podotýkám, že nepolemizuju PROČ ho vůbec konstruovat, ale hodnotím JAK byl zkonstruován.

Letectvo není všemocné a i při vlastní vzdušné převaze nikdy nedokáže být všude, kde by bylo třeba. Otevřená nástavba se 150 mm houfnicí je při bližším kontaktu mnohem více zranitelná.

.....že použiť zbraň na účel kde existuje omnoho efektívnejšia, lacnejšia a v praxi vyzkúšaná náhrada je úplný nezmysel.....

To je tvůj názor. "Efektivnější a lacinější" - snad nehodláš počítat, kolik granátů je třeba na to a to. "Vyzkoušená náhrada" - dalo by se mnohem lépe odpovědět, kdyby byly delší dobu v činné službě.
A výraz ....Prečo nechceš pochopiť.... - už tato formulace je zvolená dost nešťastně nemyslíš ? Cílem diskuze je výměna názorů, nebo snad myslíš, že cílem je přinutit druhého, aby přijal tvůj názor .
pbradler 9.3.2004 16:12 - č. 359
pbradler Marek (358): Bavíme sa o plošnom účinku.
Prečo sa už vo WWII používal na zakopanú pechotu radšej veľký počet malých bôm, alebo špeciálne kazetové bomby a nie veľké bomby. Pretože zistili, že je to omnoho účinnejšie a efektívnejšie.
Prečo nechceš pochopiť, že použiť zbraň na účel kde existuje omnoho efektívnejšia, lacnejšia a v praxi vyzkúšaná náhrada je úplný nezmysel.
121-140 z 489
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po