Sturmtiger: Tank?

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
101-120 z 489
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po
Marek 11.3.2004 19:30 - č. 400
Marek Trochu to sklouzlo do jednoho směru. Ona pěchota v zákopech není jediná složka obranné linie.

Ale v podstatě je to jedno. Nakonec bychom mohli skončit u vyjmenovávání toho, co všechno může takovou obrannou linii tvořit .
pbradler 11.3.2004 17:47 - č. 399
pbradler Nemetko (398) : Presne tak.
nemetko 11.3.2004 10:58 - č. 398
nemetko
pbradler napsal(a) v č. 352:
"Mám pocit že účinok tej strely trochu preceňuješ. Proti pechote je omnoho lepšie použiť viac granátov menšieho kalibru ako jeden veľkého. Prečo bola asi vyvinutá kazetová munícia."
Aby som to doplnil:
Ziva sila nepriatela sa neda znicit len silnym vybuchom, ten ju zmetie zopar vojakov zrani, ty potrebujes na pechotu plosny ucinok, kedy zranis a vyradis z boja co najviac vijakov, na to je najvhodnejsie pouzitie crepiny, prip ocelovej gulicky v tele granatu, tzv. srapnel. Rozptyl tychto crepin NAD formaciami nepriatelskej pechoty (nad kvoli zakopaniu a inym cinitelom) tak aby boli srapnely prip crepiny rozptylene na co najvacsej ploche s co najvyssou rychlostou a zranili co najviac pesiakov. Raketa sturma obsahovala hlavne vela vybusniny, ktora vlastne len "povalila" pesiakov a sirila tlakovu vlnu ale fyzicke zranenia vojakov boli mensie a menej caste ako pri pouziti srapnelu a crepiny
nemetko 11.3.2004 08:42 - č. 397
nemetko
Marek napsal(a) v č. 396:
"Tak to tady pročítám křížem krážem a asi dělám chybu v tom, že se pokouším najít výhody tam, kde se najít nedají ( nebo jen velmi těžko ) a tam, kde by nějaké výhody být mohly, tam už to zase nebylo v té době moc využitelné a zrealizovatelné."
A este nehovoriac o tom, ze keby bola dodrzovana doktrina bleskovej vojny, tak sa nikdy nemoze zahajit vyroba takejto zbrane, pretoze blitz kaze mesta obist, obklucit ich pechotou ktora postupuje v druhom slede a obliehat, pripadne riesit mesto az v pripade, ked je dostatok sil, teda vacsinou po skonceni hlavnych utokov v krajine, kedy braniace sa mesta su len dezorganizovanou obranou bez zasobovania a vyssieho velenia...
Marek 10.3.2004 22:17 - č. 396
Marek Hm. Tak to tady pročítám křížem krážem a asi dělám chybu v tom, že se pokouším najít výhody tam, kde se najít nedají ( nebo jen velmi těžko ) a tam, kde by nějaké výhody být mohly, tam už to zase nebylo v té době moc využitelné a zrealizovatelné.
DuGalle 10.3.2004 22:09 - č. 394
DuGalle No jo, modemista. Jinak projekt je těžko poválečný, když to plánovali použít proti Siegfriedovo linii...
michal 10.3.2004 22:04 - č. 393
michal Tuhle obludně krásnou líbůstku znám.Né moc,ale tyhle fotky sem si už stáhnul od jinud.Působivá zbraň,ale je tohle z WW2?Co sem to tak prošel tak tam je něco o 47-74.Na bunkry je to lasi epší,to jo,ale do měst je lepší ST.
-Stim,že se mi to nezobrazuje:máme strašně pomalé sociální připojení´,třeba to je tim.
DuGalle 10.3.2004 21:55 - č. 392
DuGalle Divné, já když na to kliknu, tak se mi otevře druhé okno a v něm stránka. Tak to zkus nacpat to tam manuálně, bacha na chyby !!!
Marek 10.3.2004 21:48 - č. 390
Marek michal : Já nic zkoušet nehodlám, o Kovošrotu už jsem se dozvěděl taky .
DuGalle 10.3.2004 21:46 - č. 389
DuGalle battletanks.com/articles.htm

Podívej se sem, jak vypadal tank konstruovaný na účel o kterém mluvíš. A pak ho porovnej se Sturmtigerem...
michal 10.3.2004 21:42 - č. 388
michal Marek:Hodně štěstí,já to zkoušel půl roku a dozvěděl sem se hlavně to,že je na nic a do kovošrotu.
DuGalle:Velmi správně.
-Ne.De spíš o to,že je rozdíl ochromit obrany schopnost bunkru a zničit ho do mrtě.Bunkr by se musel v určitý výseči obrany ochromit,pak tam přivízt ST a systematycky ho vyhladit i s obránci jako s Mark V ve WW1 vs zákop.Trochu špatný přirovnání.Vym,ale chápěš,co myslim.Ne?
DuGalle 10.3.2004 21:36 - č. 387
DuGalle michal: Sturmtiger proti bunkrům? Než by nějaký trefil, tak je dávno po něm. To by se dalo použít leda proti Maginotově linii, kde každý dopad v okruhu 500m znamenal zásah
Marek 10.3.2004 21:32 - č. 386
Marek michal : Málo to není. Já se jen snažím zjistit, kdo má na Sturmtigera jaký názor a případně kde by mohl nalézt uplatnění.
michal 10.3.2004 21:21 - č. 385
michal Marek:Málo???
-Vždyť to jsou jediné nedostatky obrněných sil WW2 a doktríny Blitzu.Co bys ještě chtěl.
-Konečný řešení problému s tankama ve městech ti nestačí?
Marek 10.3.2004 21:18 - č. 384
Marek michal : Boje ve městech a likvidace bunkrů je dost málo. Máš tam ještě něco ?
michal 10.3.2004 21:10 - č. 383
michal Marek:Normandie:Psal sem,že je to nereálný,to mluví samo za sebe.Ne?
-To je prostě technicky nemožný,používat ST se silnym pancířem,krátkym(aspoň trochu přesným)dostřelem,nízkou průchodností,pomalou střelbou a nevyhovujícím podvozkem na něco jiného,než na co byl stvořen.t.j.Boj ve městech,likvidace těžších opevnění.To máš jako se lžící,ta se taky hodí jen na polívky a pár jídel,ale voko s ní nikomu nevypíchneš,zato taková vydlička(tank)?,ale vydličkou se polívky moc nenajíš(města).Tak petřebuješ lžíci.
-Mimo měst,možná likvidace těch bunkrů.Když je bunkr tak odolnej,že ho normální děla nerozbijou,tak nasadit ST.A nebo nějaká obdoba,tohle monstrum opravdu nebylo univerzální a v tom je jeho síla krása:ST:V tom co dělám jsem nejlepší.Asi jako V2,ale ty já odsuzuju V2 je hnus,který má jen vraždit obv.
Marek 10.3.2004 20:56 - č. 382
Marek michal : Já jsem ten příspěvek četl celý ( včetně EHM ), ale myslím, že by bylo lepší kdybys popsal ještě nějakou jinou možnost, kde si myslíš, že by se alespoň teoreticky mohl uplatnit. Na tu Normandii se moc navázat nedá.
michal 10.3.2004 20:48 - č. 381
michal Marek:Stou anketou:je tu spousta nových lidí a kladné možnosti jsou teď nahoře,což je naopak než předtím.Je to pokus o tom jak pozice možnosti ovlivní hlasování.+Ta normadie:přečti si ten kousek označený EHM.
-nechte už těch cikánů.
brano 10.3.2004 20:33 - č. 380
RENO: Cyklaménový nádych-špecifický odtieň farby...
Reno 10.3.2004 19:50 - č. 379
Reno
brano napsal(a) v č. 368:
" s cyklamenovým nádychom..."


Už jsem z tý slovenštiny nějak vypad, co to znamená?

brano napsal(a) v č. 377:
"Inak by ho tí naši "kočíkoví džefovia" do hodiny premiestnili do kovošrotu."
101-120 z 489
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po