Československá letadla před 2.sv.v.

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
181-200 z 247
<< 7 8 9 10 11 12 13 >>
Po
Honza 12.3.2003 19:57 - č. 105
Honza To byl u Fw 190, LaGGu-3 a Ki-61 taky..........
Tom 12.3.2003 06:53 - č. 104
Tom To mi přijde přitažené za vlasy, trup B-35 byl docela úzký.
Honza 11.3.2003 22:18 - č. 103
Honza Je pravda, že na B-35 měl být namontován v případě potíží s HS-1000Y Bristol z A-300?
Slyšel jste o tom někdo taky, nebo je to fáma?
Tom 10.3.2003 11:29 - č. 101
Tom To Algy: citoval jsem z dobové reklamy firmy Rolls-Royce...
Kreon 10.3.2003 07:24 - č. 100
Kreon "A": jsi britskej tlučhuba .Udet lítal Na Heinkelu 100,ale jak to dopadlo,víme všichni:((.

P.S.v roce 1975 jsem byl už v plánech!
Honza 9.3.2003 19:06 - č. 98
Honza O Udetovi jsem slyšel, ale na B-35.3 nelítal on, ale pilot Karl Ficke (doufám, že jsem to nezkomolil), který údajně našetřil chválou ve srovnání s Bf 109.
Konečně jsem tě dostal Algernone:)

Jinak Ti za ten mail budu dost vděčnej
Tom 7.3.2003 07:02 - č. 94
Tom Ad motory: jak se stavite k teorii o nižší spotřebě paliva kapalinou chlazených motorů?
nemetko 6.3.2003 22:31 - č. 92
nemetko Algernon napsal v č. 86: "Promiň, ale tohle celý je blbost… :o) :o) :o)) Kolik myslíš, že chladičů má hvězdicák..? Akorát olejovej… Takže: kterej motor má chladičů víc, vzduchem chlazenej hvězdicák, a nebo kapalinou chlazenej vidlicovej motor..? :o)"

ale ved to som tvrdil aj ja ze hvezdicak vydrzi viac... tak neviem preco by mala byt blbost ze ked das do radoveho vodou chladeneho motoru menej chladicov tak bude menej zranitelny, nez ten v ktorom je ich viac...

Neni sa o com hadat...
nemetko 6.3.2003 21:34 - č. 89
nemetko To BMW bolo mienene ako ironia, a narazal som prave na tu letecku latinu...

A to 86 presne nechapem... ano chcel som povedat, ze ak ma motor menej chladicov a tak tak viac vydrzi a pretoze hviezdicak ich ma menej tak je lepsi, ale ziadny motor nevydrzi ustreleny valec a podobne, uz len koli strate oleja, vytoku paliva na horuce casti > poziaru a podobne... No cos uz nepochopili sme sa...
Kreon 6.3.2003 09:08 - č. 88
Kreon Já tedy nejsem žádný "machr" na motory,ale výhody vzduchem chlazenýho hvězdicovýho motoru jsou všeobecně známé.Tvrzení,že kapaliňáč vydrží víc je blbost.Vemem si např. FW190 a Bf109....když dostal Bf zásah do chladiče šel bez milosti dolů.

Prostě souhlasím plně s Algym,byť je to prašivej anglán!

Algy: ty máš na určitou skupinu lidí nějaký štěstí co? )
Tom 6.3.2003 06:56 - č. 87
Tom To nemetko: já jsem slyšel/četl nejvýš o poškozeném rozvodu a válci dvou-hvězdicového motoru běhajícím jen setrvačností ostatních (tj. bez pracovního zdvihu) a jednou či dvakrát snad o prostřeleném válci (patrně ale mimo spalovací prostor, protože jinak nutně musel následovat požár pod kapotou motoru). Ale rozhodně pochybuju o tom, že by "fokouš" s ustřeleným válcem motoru ulétl Spitu, vrátil se na základnu a pilot si ničeho nevšiml. Nedovedu si představit ten rachot, co by mohla dělat bezprizorná ojnice, nebo píst vyběhnuvší ustřeleným válcem ven. Známá "odolnost" hvězdicových mototů je spíš daná absencí kapalinového chlazení a hlavně kvalitou US motorářského průmyslu.

Myslím, že se z Tebe stává další Algyho oblíbenec...
nemetko 5.3.2003 14:25 - č. 85
nemetko Hvezdicaky (menovite BMW 801) boli schopne v celku cisto pracovat s jednym ci dvoma ustrelenymi valcami, dokazy sa valajuv kazdej knihe leteckych subojov, kedy pilot RAF ci USAAF odprisahal ze fokaca trafil, a ten sa vratil na zakladnu bez toho aby si nieco vsimol, a mechanici potom stroj napisali na vymenu motora... Ale zasa vodou chladene motory vydrzia o to viac o co menej vitalnych casti maju... menej chladicov, menej karburatorov (ci pump) a podobne, ponevadz to je to co znemozni chod motora po zasahu...
nemetko 3.3.2003 01:05 - č. 83
nemetko Takze kludne by mool byt pravdivy aj udaj (HS 12Y 1000C) ze mal mat osem pripadne desat karburatorov? Ponevadz to sa mi zda uz moc a to ero by bolo zostrelitelne snad aj prakom, pretoze by si mal obrovsku sancu zasiahnut palbou nejaky z karburatorov a bojovo by sa dalo pouzit tak na zastrasovanie ale nie na suboj...
nemetko 28.2.2003 23:16 - č. 80
nemetko Neviete niekdo ci 1000k verzia motoru B-35/B-135 mala vsetky karburatory a pumpy motoru z b-534ky? alebo sa snazili ten motor zmenit??? sice sa tu o motore co to pisalo, ale toto som tam nikde nenasiel...
Kreon 17.2.2003 15:10 - č. 78
Kreon Algy: nemáš na něm skenovat nahý slečny .
Honza 14.2.2003 21:41 - č. 76
Honza To Algernon:....že ještě otravuju, o Pragovce E-51 něco nevíš?
Honza 13.2.2003 20:23 - č. 75
Honza No za to, že to seš schopen o tom něco říct. Já osobně nemám technologického vzdělání.......oběť humanistické blbosti:)))))))))))
Jo a kromě toho, jak to vypadá s tím setkáním?
Honza 11.2.2003 23:22 - č. 73
Honza Nemáte někdo více informací o testech Aera A300?
Jo a Algerone, díky.

Je pravda, že Luftwaffe měla za mnichovské krize munici asi tak na tři-čtyři dny války? Několikrát už jsem do téhle informace narazil a nezdá se mi to až tak nepravděpodobné.........
Tom 5.2.2003 07:06 - č. 71
Tom No, já právě zase už "léta" ) předpokládám, že gyroskopu je vcelku jedno na kterou stranu se točí. Ona protiběžná vrtule vyrovná reakčí moment jen v podélné ose éra ("na křidélkách"), ale obě další osy to přece snad nemůže vyrovnat (směrové a výškové kormidlo)? Taky právě, pokud vím, proslulá zatáčka Camelu byla o tom, že na jedno křídlo se otočil rychleji (tedy nikoli samotný směr v "ploché" zatáčce). Já tedy samozřejmě nevím, a z hlavy jaksi nedokážu odvodit, jakou silou může působit točící se disk vrtule na směrovou stabilitu. Jak říkám, tohle s jistotou nevím, jen můj selský rozum (taky samozřejmě selhává ) ) mi jaksi napovídá, že to bude složitější.

Ale nemohl by tohle s jistotou vědět Gryzlov?

Schválně si zkuste vyndat z jízdního kola přední kolo, držte ho za osu, roztočte ho (nemusíte moc) a pak s ním zkuste pohnout. To uvidíte tanec ).
GeorgRolf 4.2.2003 11:55 - č. 68
Algy,ještě jednu prosbu (Omlouvám se všem v tomto fóru za tématické odbočení!!!!)..nemohl by jsi mi mimo jiné sehnat nějaké nákresy,popř jakékoliv technické informace o starých rotačních motorech?
181-200 z 247
<< 7 8 9 10 11 12 13 >>
Po