Válečné lodě druhé světové války

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
3121-3140 z 3183
<< 154 155 156 157 158 159 >>
Po
Dzin 11.11.2003 22:05 - č. 90
Dzin DuGalle: Tak to jsi vedle jak ta jedle. Pri namornim boji vzdy rozhoduje takticka obratnost velitele a jeho strategicka sytuace, ta se bojuje letectvem ci lodi. Naopak, u letadlovych lodi se da hovorit o ztrate takticke schopnosti, protoze jedine, o co jde je mit vice letadel a kvalitnejsi posadky. Z hlavy si nedokazi vybavit bitvu letadlovych lodi, kterou by vyhral ten, co ma mene pocetne letectke sily.
DuGalle 11.11.2003 22:00 - č. 89
DuGalle Dzin: Ještě že jsou tu Medvěd a Viking, kteří vracejí letectvu ztracené pozice nad železnými doutníky...
Dzin 11.11.2003 21:58 - č. 88
Dzin Kreon: Jasne, WW1 to byly zlate casy Dreadnoughtu. A jak tvrdi marinaci, neni hezciho pohledu, nez kdyz na nepritele dopadne salva z bitevni lodi. Co se tyka palebne podpory, tak tady bitevni lode hodne schazi.
Jeste, ze byla vynalezena ponorka (s nuklearnim pohonem), ktera vratila namornictvu ztracene pozice proti hamounum od leteckych sil.
DuGalle 11.11.2003 21:56 - č. 87
DuGalle Souboje bitevních lodí byly něco jako souboj těžkých vah v boxu. Šlo o to, kdo déle vydrží. Trefit muničák znamenalo K.O.
Letadlovky - to už je o taktizování, tam konečně zase záleží který velitel má mozek s více závity a nikoliv která země vyrábí lepší ocel
pbradler 11.11.2003 21:00 - č. 86
pbradler Kreon: Súhlas. Lietadlovky tú krásu pokazili. Veď kto môže milovať plávajúcu posteľ ?
Jossif 11.11.2003 20:15 - č. 85
Presne tak. Lietadlove lode boli naj. Grandiózne bitky bitevnych lodi boli vo WW2 davno preč.
Kreon 11.11.2003 12:22 - č. 83
Kreon Tom: vtipálku, letadlovky byly výsměchem loďstva. Námořní síly ztratily na kráse, když se začly stavět letadlovky......

Proto říkám, že zenitu dosáhly lodě v 1SV....zlaté barbety ).
Dzin 9.11.2003 00:52 - č. 81
Dzin Ja vam oboum verim!!! Tak jaka bitevka je podle vas tedy nejlepsi?
Dzin 4.11.2003 21:08 - č. 79
Dzin Hartmann: Tak to je zajimave, to jsem nevvedel. Ten film jsem videl (ci spise jsem si to myslim, sel ted nedavno na Prime, bohuzel jsem nevidel zacatek, tak nevim), ale ja mel stale dojem, ze je to porad model. Tedy az na par zaberu, ktere jsem povazoval za autenticke... No, aspon jsem si procvicil namornicke kleni.
Hartmann 4.11.2003 10:00 - č. 78
Hartmann Dzin: Narážel jsem na toto:

Ve filmu "Potopte Bismarck!" (Sink the Bismarck!, 1955) simulovala Bismarcka britská loď Vanguard.
Dzin 3.11.2003 23:09 - č. 77
Dzin Algernon: ne, chybickoou je prave zminena protitorpedova obsivka. Ta dela spise vzhledem k jeho ostatnim parametrum, nez celkove. Ja to bral, ze by, v kombinaci s palebnym systemem relativne stacili. Ale modernizace by byla v tomto smeru zadouci.
Dzin 3.11.2003 23:07 - č. 76
Dzin Hartmann: COZE!!! TE SKOPCACKE BARKY!!! Pohoda Dzine, uklidni se, z hluboka dychat, tak, pomalu pocitej do 533 PROTOZE PRESNE TOLIK JE MINIMALNI RAZE, KTEROU BY SE MEL (74) TORPEDOVAT!!! TOHLE VOLA PO TVEM PROTAZENI POD KYLEM KRIZNIKU -coz je mimochodem super pribeh z nemene skvele knihy Ivana Hrbka Na morich a oceanech - A TO PODELNE!!!

Kdyz je porovnam, palebna sila stejna a pro Vanguarda svedci o generaci lepsi palebny system (vcetne ostatnich detekcnich prostredku), nauticke vlastnosti (oboje pravdepodobne nejlepsi ze vsech bitevnich lodi) a pancerova ochrana.
Minus Vanguardu oproti Bismarckovy je jenom ta zminena chybicka. Coz je protitorpedova obsivka. Ale ta by pri jejich souboji moc velkou roly nesehrala.
Je jenom skoda, ze Britanie nemela financni prostredky a Vanguard poslala do tavicich peci. Jeho bojova hodnoty byla minimalne stejna, jako lodi tridy Iowa. Podle mne se melo Royal Navy vykaslat na polovinu jadernych raketonosnych ponorek (4 to rozhodne nikdy nejak nevytrhly, stacili by 2) a udrzet Vanguarda ve sluzbe. A za dalsi usetrene prostredky + za tridu Hermes kterou mely zrusit hned po konci valky a za tridu Invincible (prostredka na ni pouzit na provoz a rekonstrukci) mela postavit tezkou letadlovku a tyhle dve lode utvorit jako svuj zaklad. Pote by mozna na Falklandy presla Argentinu chut definitivne.
Hartmann 3.11.2003 00:30 - č. 74
Hartmann Dzin: Ten simulant Bismarcka? Pche!
Dzin 2.11.2003 22:15 - č. 73
Dzin Chci se zeptat, kterou bitevni lod povazujete za nejlepsi (nejpovedenejsi, nejhezci atd.). U mne vede jasne Vanguard, az na jednu chybicku.
Dzin 2.11.2003 00:26 - č. 72
Dzin Hrbek je skvely. jeho pripadna zanedbani a opomenuti jsou dana rozsahem knihy. Preci jen, podobny projekt je velmi narocny a tu a tam vzdy neco uklouzne. Pockej si na 10. vydani, to bude uplne dokonale. Ale i tak ho povazuji za unikum, ve svete tezko hledajici obdoby. Proste perfektni a dostatecne vycerpavajici prehled WW2 na mori.
Dzin 2.11.2003 00:23 - č. 71
Dzin Ne, tam je jenom receno, ze se zucastnila vylodeni na Madagaskar.
Ja to mam z nekolika knih a z dedukce. napr. V Task Force 57 se popisuje, ze Vychodoindicke lodstvo poskytlo lode na provedeni invaze na Madagaskar, pricemz, ze stale zustavala jeho hlavni soucast pripravena na uder Japoncu, Hrbek pise slozeni svazu, z Hubacka (ale i z Hrbka a dalsich) mas slozeni Vychodoindickeho lodstva, v jedne knize o Somervillovi (nejak si nevybavim nazev) se pise ze zustal s hlavnimi silami Vychodniho lodstva na strazi proti dalsimu pripadnemu vypadu Japoncu (coz opet neprimo potvrzuje i Hrbek) a tak dale.
Hartmann 2.11.2003 00:12 - č. 70
Hartmann Tam jsi se to dočetl? Alfou Omegou námořních operací WWII mě je Hrbek, i když jsem právě při hledání tohoto narazil na to, že i on, kterého jsem považoval za málem dokonalého, dokáže něco zanedbat.
Dzin 1.11.2003 23:55 - č. 69
Dzin Mimochodem, o nekterych bitevnich lodi je ted dobra knizka, Veleobri oceanu od Frantiska Novotneho.
Dzin 1.11.2003 23:53 - č. 68
Dzin Neni zac. Hlavne, kdyz se to tu zase rozjede, valecne lode je me vdecne tema.
Hartmann 1.11.2003 23:43 - č. 67
Hartmann Díky!
3121-3140 z 3183
<< 154 155 156 157 158 159 >>
Po