Válečné lodě druhé světové války

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
3061-3080 z 3183
Po
Dzin 14.11.2003 21:49 - č. 155
Dzin DuGalle: Protoze to nebylo treba. Torpeda zasahla a kaiten si mohl setrit pro dalsi cile a pro pripad ze by minul. Vzdyt take dal 2 z nich pripravet, ale po uspesnem zasahu je zase "deaktivoval".
Dzin 14.11.2003 21:47 - č. 154
Dzin Algy: Spokojen?
Dzin 14.11.2003 21:46 - č. 153
Dzin Algernon: Neboj, vim, Vitezstvi v Pacifiku jsem cetljako vubec prvni knihu o Pacifiku. Ale Hrbek uvadi, ze vsechna torpeda patrila do salvy I-19...
DuGalle 14.11.2003 21:36 - č. 151
DuGalle Když jsme u těch ponorek - čím podle vás stříleli šikmáci z I-58 na Indianapolis? Kaitenama nebo klasickýma torpédama? Kapitán použití Kaitenů popíral, nicméně proč by byl nepoužil svojí nejlepší zbraň na cíl takového významu...
DuGalle 14.11.2003 21:29 - č. 150
DuGalle No vem si, že před pár lety jsem znal každý pancéřový šrot WH, každý prototyp Luftwaffe, ponorky etc. Dneska už jsem naštěstí prohlédl, nicméně jsem to rozšířil o pozemní techniku všeobecně, Vietnam, starý Řím, středověk a sem tam něco okrajově. Pracovně si k tomu musím ještě přidat tramvaje a lokomotivy a ve výsledku jsem dost na hraně mezi normálním člověkem a knihomolem vytrženým z normálního světa. Tím se ale stát nechci, rád žiju normální život
Dzin 14.11.2003 21:27 - č. 148
Dzin Nepochybuji, ale vem, ze i Fucida udava celkovy pocet letadel jako 261... Ja osobne inet beru vzdy jen jako doplnkovou informaci.
DuGalle 14.11.2003 21:24 - č. 147
DuGalle No nevím, ale celkově ve mně ten seznámek vyvolává pocit důvěry...
Dzin 14.11.2003 21:24 - č. 146
Dzin Ani v nejmencim. Znalosti muzes cerpat temer neomezene. Ja se zajimam o vychodni a zapadni frontu, pacifik, valecne lodstvo a WW2 jako celek a ted jsem si k tomu diky Algernonovi pomalu pribiram i tezke bombardery a diky sposte dalsich i nas odboj.
Dzin 14.11.2003 21:22 - č. 145
Dzin Udaje na tvem odkazu jsem videl take (resp. u Kagy 29/23/29), ale ve hre Great Naval Battle 3...
DuGalle 14.11.2003 21:21 - č. 144
DuGalle Nabrat nějaké znalosti o Tichomoří znamená ztratit znalosti jiné
Dzin 14.11.2003 21:19 - č. 143
Dzin DuGalle: Staci ti, kdyz nabiflujes Hrbka s Hubackem a hned budes prvni liga.
DuGalle 14.11.2003 21:16 - č. 142
DuGalle Kdybych se chtěl překonat (což nechci a v týdnu mi bylo fakt mizerně), tak bych tu měl někde mít ony Válečné lodě 1 až něco, Krvavá jatka I a Vejříkovo Pearl Harbor a Vzestup a pád orlů Nipponu...
DuGalle 14.11.2003 21:14 - č. 141
DuGalle www.ehistory.com/wwii/articles/midway/index.cfm
Dzin 14.11.2003 21:13 - č. 140
Dzin Tak to jsi v tom pripade docela dobry. Jen pro ukojeni me zvedavosti, z ceho jsi cerpal ta letadla japonskeho lodstva?
DuGalle 14.11.2003 21:10 - č. 139
DuGalle Od začátku tvrdím, že Tichomoří mě nezajímá a pozornost mu věnuju cca pět dní
Dzin 14.11.2003 20:52 - č. 138
Dzin Tom: To mohu potvrdit i ja, ze ve valce v Pacifiku jsi pevny v kranflecich. Ten potopeny kriznik byl Mikuma, Mogami byl ten poskozeny. Nejlepsi je, ze v totalitni literature se udavalo, ze Japonci prisli (kromne uvedenych) i o bitevni lod, ale nikde jsem nenasel jeji jmeno.
To o Japonskych "lehkych" letadlovkach jsem take tu a tam zaznamenal, ale to muze pronaset jen ne zcela znaly (podobne jako s tou ztratou lehke letadlovky u Midwaye, nic ve zlem DuGalle. ). Hirju se standartnim vytlakem pres 17000 tun na to rozhodne vypada (Trida Yorktown mela asi 19000).
Japonske lehke letadlovky byly Hóšó, Zuihó, Šóhó, Rjúhó, Šinjó, Unjó, Čujó, Taijó, Kaijó, Čijoda, Čitose a nedostavena (prestavena) Ibuki.
Nejcasteji jako stredni jsou oznacovany Rjúdžo, Džunjó a Hijó (diky kapacite letounu).
A jako tezke Akagi, Kaga, Sorjú, Hirjú, Šókaku, Zuikaku, Taihó, Šinano, Amagi, Unrjú a Kacuragi.
Budme Cesi a drzme se ceske transkripce.
Dzin 14.11.2003 20:52 - č. 137
Dzin Tom: Fucida ma udavat ztraty podle Nagumova pobitevniho odhadu. Hrbek tvrdi ze pouzil udaje oficialni japonske historie (preci jen podle odhadu obrancu by nemohl tvrdit, ze 29 letounu bylo poskozeno tak, ze nebylo dale schopno boje), bohuzel presne dilo nevim, v pouzite literature jich ma nekolik. Udaje podle hlaseni obrancu ostrova udava v poznamce jako 1/3 (Morison). Z tohoto duvodu preci jen beru vice Hrbka. Bohuzel, ani jednu z jim udavanych zdroju jsem necetl, takze nemohu podat vycerpavajici odpoved...
Jasne, byly by rozdili, ale vem, ze mela dorazit v dobe, kdyz pristavaly letouny, vracejici se od Midwaye, pripadne ve chvili, kdy by startovala dalsi vlna. Paluba by byla preplnena jejich navratem (startem), dalsi stihaci by nemohli startovat (cast by byla stazena pro vyslani druhe vlny, tady je prave otazkou, jake ztraty utpeli, ja si myslim, ze ony zminovane Hrbkem), na palubach byly stale rozmisteny puma a torpeda s prezbrojovani, takze by zasahy meli stejny ci podobny efekt... Tohle je opravdu tezke hodnotit, stat se mohlo cokoliv, ale podle mne byly daleko vetsi sance na uspech stale v rukach Americanu. Jasne, Americane meli stesti, ale Japonci jim ho svymi chybami doslova privolali. Oba urcite vime, co myslim, tak jenom jedno pripomenu, stacilo, aby Zuiho, Hoso, Dzunjo a Rjudzo (pripadne Zuikaku, pro jejiz absenci neni zadny dobry duvod, s prihlednutim k tomu, co dokazali Americane s pripravou sveho svazu, hlavne Yorktownu, coz podle mne take vyznamne ovlivnilo prubeh bitvy) byly prideleny k Nagumovy, nebo alespon blize k prostoru bitvy (jako samostatny operacni svaz). Proste jenom musim zopakovat ze Americane meli stesti, ale take se vyznamne o vitezstvi sami zaslouzili, protoze k bitve pristoupili daleko odpovedneji.
Dzin 14.11.2003 20:52 - č. 136
Dzin DuGalle: Uz jsem se chtel zacit divit... Prave tohle bylo zasadni pochybeni Japoncu, protoze Hoso i Zuiho se samotne bitvy nezucastnili a kdyz se dostaly na dolet prostoru pripadneho stretnuti, bylo uz defakto po vsem. Spojili se az rano, 6.6.. Podle Hrbka (Fucida) disponovala Hoso 19 (8) a Zuiho 24 (24) letadel. Kdyby byly u Naguma, meli by dozajista nejakou vahu, ale takhle... Stretnuti se ucastnila defakto jenom letadla Akagi, Kaga, Sorju a Hirju. Zuiho patrila pod veleni viceadmirala Kondoa, Nisima byl pouze velitel jedne z jeho eskader torpedoborcu (4.).

Ci-li stale my vychazi, ze prevaha v poctu letadel, ucastnicich se bitvy byla na strane Americanu...

I-168 vypalila salvu tusim 4 torped, 1 minulo, dve zasahly Yorktown a jedno Hammann. Hammann se nachazel mezi ponorkou a Yorktownem. Bud meli Japonci stesti (Hammann smulu) ci dobre zamirili. Ja tipuji to druhe, protoze neco podobneho se Japoncum povedlo pri potopeni Waspu v ramci boju o Guadalcanal.
DuGalle 14.11.2003 16:46 - č. 135
DuGalle Mimochodem - jak se I-168 podařilo potopit Hammann a Yorktown? To byli takoví borci, že si dovolili potopit hned dvě válečné lodě najednou či snad Hammann stáhl pod vodu těžce potopený Yorktown, který vlekl či co?
DuGalle 14.11.2003 16:43 - č. 134
DuGalle 1. Lehká letadlová loď Zuiho, zřejmě ve svazu adm. Nishimury
2. Lehká letadlová loď Hosho, ve svazu bit. lodí adm. Jamamota

S tím potopením to byl omyl, obě dvě Midway přežily...
3061-3080 z 3183
Po