Elektronická válka (radary, rušičky, naváděcí systémy atd.)

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
81-100 z 192
<< 2 3 4 5 6 7 8 >>
Po
Glynwed 19.5.2008 21:34 - č. 144
Glynwed
guano napsal v č. 143:
"případně zachované větší konstrukční celky těchto radarů, nebo základy těchto zařízení (Tapir, Koralle...). "
Ahoj, moje babička bydlela za války v Krakovanech (stellung Koralle), te´d bydlí v Týnci nad labem což je kousek. Místo kde stávala základna jsem si nedávno rpošel - jsou zachované 2 základy peo Würzburg Riese, kabelová ústředna a pak zbytky betonových bunkrů vyhozených do vzduchu. V týnci jsem pak měl kontakt na místního kronikáře - u něj jsou fotografie radarů po ústupu Němců.
guano 19.5.2008 21:30 - č. 143
guano Rád bych navázal na zajímavou (pro mne ) diskusi o radarech v Ondřejově, viz zde: www.fronta.cz/forum.php?tema=476

Pánové víte o nějakém jiném radaru z WWII, který je dnes k vidění na našem území ? Může být i předělaný/upravený (tak jako jsou ty v Ondřejově - zvláště ta "původně Freya" ), případně zachované větší konstrukční celky těchto radarů, nebo základy těchto zařízení (Tapir, Koralle...).
Rád bych si v této věci udělal trochu přehled... Díky.
Krojc 24.4.2008 10:13 - č. 142
Krojc Mám prosbičku:
nemá nějaký kolega materiál nebo povědomost o tom, kde by se v němčině vyskytoval článek o vývoji německé "radarové" elektronky RD 12Tf? Já to ne a ne nikde najít - asi neumím gůglovat jako mlaďoši .
Krojc 18.3.2008 10:28 - č. 139
Krojc Díky, Tome, much obliged .
Tom 17.3.2008 14:38 - č. 138
Tom Jistě, svezli ho v Rusku, asi před deseti (?) lety. Dokonce to snad ani nebyl vojenský stroj, ale nějaký zkušební speciál. Napsal tehdy svým typicky rozevlátým stylem reportáž pro Revi. Jestli si vzpomenu a najdu to, tak Ti to pošlu
Krojc 17.3.2008 10:14 - č. 137
Krojc
Tom napsal v č. 125:
"se svezli v MiGu-25 rychlostí M=2"
To ale asi muselo být jinde, u nás přece MiG-25 ve výzbroji nebyl. Asi se ptám naivně, ale moderní letectvo není můj šálek čaje .
Tom 13.3.2008 21:37 - č. 136
Tom V pohodě, to bylo spíš pro neinformovanou veřejnost
Ondík 13.3.2008 19:16 - č. 135
Ondík
Tom napsal v č. 131:
"Nejsem senátor Mejstřík, takže tohle mne opravdu nebere"
Kdepak Tome, Algernone a další tohle jsem myslel trochu jinak a Vaše počáteční reakce mne celkem překvapila...U tohoto seriálu se projevil onen "lyrizující" Moravcův duch, který pak gradoval u některých dílů v "Korejské válce". Zkrátka se už zde stávalo, že než vypadla zajímavá informace o vzdušném souboji, přečetl sis, že svědkem souboje byl zpocený zemědělec, který čímsi okopával nějakou plodinu na poli a chvílemi otíraje si čelo zíral k obloze...V Korejské válce bylo čekání na průběh akcí opravdu neskutečně dlouhé, což zmiňoval asi i Agly. Vždy, když jsem si koupil L+K, čekal na souboje "Sabrů" a "patnáctek", ale než se to rozjrelo, byla půlka ročníku pryč. Mimochodem, ten seriál o Koreji přeci předčasně utli, myslím si že snad kvůli té rozvláčnosti, nehodící se do časopisu, majícího jen omezený rozsah. Ty monografie byly vždy lepší, tam je už od začátku daný rozsah a forma.
Krojc 13.3.2008 16:16 - č. 134
Krojc
Ondík napsal v č. 129:
"Domnívám se ale, že je (byl) členem Confederate Air Force, nikoli Czech air Force."
Asi jsem si (URČITĚ) vyložil blbě zkratku CAF, kterou použil. Tož sorry za mystifikaci .
Tom 13.3.2008 05:43 - č. 132
Tom
Ondík napsal v č. 129:
"Domnívám se ale, že je (byl) členem Confederate Air Force, nikoli Czech air Force"
Taky nevím, že by sloužil v AČR. U CAF by tedy nutně musel dosáhnout hodnosti plukovníka

Chtěl jsem jen upozornit o koho jde. Ostatně "moje" zájmy už taky zkřížil, před časem se zajímal o osoby bratrů Pantoflíčků (předváleční technici, jeden z nich působil ve Škodě Plzeň, druhý vedl firmu Pantof, třetí byl gymnaziálním profesorem v Jindřichově Hradci), jak mne upozornil pan Pantoflíček (syn prostředního Pantoflíčka ).
Tom 13.3.2008 05:37 - č. 131
Tom
Ondík napsal v č. 129:
"Je to ten Jiří R. Moravec, který je i autorem dnes legendárního seriálu "Zbraně které nezlomily vietnamský lid", vycházejícího hluboko v 70. letech v L+K."
Nejsem senátor Mejstřík, takže tohle mne opravdu nebere
Tom 13.3.2008 05:36 - č. 130
Tom
guano napsal v č. 128:
"nedosahuje Mig-25 až 3 Machy"
Je to možné, ale tak rychle ho zase nesvezli
Ondík 12.3.2008 22:55 - č. 129
Ondík Krojc, Guano, Tom, Algernon: Je to ten Jiří R. Moravec, který je i autorem dnes legendárního seriálu "Zbraně které nezlomily vietnamský lid", vycházejícího hluboko v 70. letech v L+K. Domnívám se ale, že je (byl) členem Confederate Air Force, nikoli Czech air Force.
guano 12.3.2008 21:15 - č. 128
guano Tom: Je to na 100% TEN Jiří R. Moravec.
Ten mail se dá číst i foneticky - to napadlo mě... (nedosahuje Mig-25 až 3 Machy ?)
Krojc 12.3.2008 10:21 - č. 127
Krojc Mj. mi pan Moravec napsal, že je příslušník CAF a tak má přes známé slušný přístup k jinak nedostupným pramenům. Dost mu závidím...Moji bývalí kolegové jsou vesměs zeměplazové různého typu . Ale i tak zase jsou na mne všichni hodní.
Tom 12.3.2008 08:20 - č. 125
Tom Ještě drobná poznámka ohledně toho Amatérského rádia a článku o radarech... autor podepsaný jako "Moravec" je skoro jistě TEN Jiří R. Moravec, jinak dlouholetý letecký novinář, angažovaný v Historické letce a pod. Soudím podle mailové adresy, protože novinářů, co se svezli v MiGu-25 rychlostí M=2 u nás mnoho není. A taky styl psaní by odpovídal

Osobně Moravce považuju za dost vysokou ligu (není to žádná řadová nula), a jestli jste se, Krojci, dali dohromady, potom i Ty jsi taky dost vysoká liga...
Krojc 10.3.2008 17:41 - č. 123
Krojc Ad téma klystron:
někde se uvádí (v US patentech to je jako obvykle právnicky zašmodrchané přesným zněním), že první klystron vyvinuli Metcalf a Hahn, jinde zase, že vynálezci klystronu jsou bratři Sigurd a Russell Varianové spolu s Williamem Hansenem, všichni pracující ve Stanford University. Podle data to však jasně vychází na M+H, protože svůj objev zveřejnili v roce 1936 a Varianové až o rok později.
Krojc 10.3.2008 16:21 - č. 122
Krojc Algernon:
Z dosavadních bádání mi vychází toto:
1. Kromě prvního britského magnetronu 1920 - (A.H.) - uveřejnil roku 1921 Erich Habann článek, v jehož anglické verzi nazvané Split tube magnetron jsou uvedeny a popsány základy tohoto principu. Nic dřívějšího jsem nenašel.
2. První popis magnetronu s víceštěrbinovou anodou uveřejnil spolu s jeho principem činnosti Kindžiró Okabe z Univerzity Tohoku v prefektuře Sendai roku 1929. Přístroj pracoval na frekvenci 5,35 GHz s účinností cca 17 %.
3. První opravdu výkonný magnetron s resonanční dutinou a jeho princip činnosti popsal zřejmě Hans Erich Hollmann 5. června 1934 a byl mu na tento vynález udělen DRP. Americký patent na stejný vynález pak Hollmann obdržel 27. listopadu 1935 pod číslem US 2.123.728 a druhý s jiným popisem zařízení pod číslem US 2.151.728 o málo později.
Ještě dohledám Francouze, ale tam, jak jsem upozornil, mi chybí jazyková obratnost .
Moby 13.4.2007 19:35 - č. 121
Moby
Krojc napsal v č. 116:
"Radši už no comment - je to vysilující..."
Cetologie je věda vyžadující tvrdou práci a úsilí....
Krojc 5.2.2007 05:29 - č. 120
Krojc Poláci před dlouhou dobou vydali knihu Sekret Enigmy, kde se tohle popisuje v podstatě obdobně. Jen se tam víc zdůrazňuje rozhodující role tří polských kryptoanalytiků na průlomu šifry. V.P.Borovička z ničeho jiného asi nevycházel - tedy z Bertrandových pamětí a oné polské knihy. Na tohle téma existují ještě poměrně slušná kniha býv. pracovníka CIA Ladislase Faraga pod názvem(v překladu do němčiny) : Codebrecher am Werk - Berlín 1967 a obdobná od Davida Kahna The Codebreakers - New York 1967, ale nic dalšího objevného jsem v nich nenašel. Takže asi s mírným odstupem budeme muset Bertrandovi věřit, zvlášť když si představíme, jaký binec panoval ve Francii už před útokem Němců a válkou vůbec . A na kliku moc nevěřím - spíš sem tam někoho včas "uklidili".
81-100 z 192
<< 2 3 4 5 6 7 8 >>
Po