SNP - Slovenské národní povstání

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
61-80 z 368
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po
Worchester 4.6.2005 07:33 - č. 330
Worchester Někde ves starým ABC jsem četl článek o Letovu Š328 a bylo tam napsaný ,že vzlétnul v rukou ,,povstalců,, a sestřelil me109(předními kulomety) je to pravda?
Jamamoto 20.3.2005 08:12 - č. 329
Jamamoto Jasan(323): Tak to už je snad spíš pro doktora Uzla....
Dzin 18.3.2005 19:11 - č. 328
Dzin Hartmann: (309) Dobrý nápad. Jen jesli budeme mít dost podkladů. Já mám to co jsem tu už napsal, možná bych asi našel ještě trochu...
jirik 18.3.2005 14:24 - č. 327
jirik Rok 1919 bych viděl jako normální válku, byť nevyhlášenou (i když, kdo se vůbec později za 2.sv.v. obtěžoval vyhlašovat válku, že). Lidí (i našich) zařvalo hodně, bohužel ale moc literatury na toto téma není, čili čísla neznám. Naši byli opravdu dost v průseru, protože to bylo v době, kdy se čs. armáda teprve dávala dokupy. A v čase, kdy se karta začala obracet, to Maďaři na nátlak dalších států a velmocí vzdali.
jasan 18.3.2005 10:48 - č. 326
jasan To curahee: ale já se těch němců(byli to občané SRN) nezastávám, já jsem jen reagoval, na tvoji repliku o nedržení se historie při ukázkách-jsou-li tam popravy(apoň tak jsem to pochopil), mně se taky nelíbí popravy zajatců
Konflikt1919 a 1938 srovnávám proto, že aspoň podle toho co vím tak oba proběhly bez předchozího vyhlášení válečného stavu.Ve svém předešlém příspěvku jsem 1938 zahrnul do blížící se WW2 a ty jsi namítal že nebyla válka, tak jsem použil jiný konflikt kde pali čs. vojáci.Mimochodem nevíš kolik jich padlo, prý dostávali od maďarů pěkně na prdel
curahee 18.3.2005 10:36 - č. 325
curahee Jasan:Ty chceš srovnávat konflikt v roce 1919 s rokem 38 na našich hranicích?
curahee 18.3.2005 10:34 - č. 324
curahee
jasan napsal v č. 321:
"Popravy zajatců byly bohužel prováděny všemi bojujícími stranami žádnou nevyjímaje a popravy desertérů jsou během válečného stavu zcela běžná praxe."
Ach jo,tak jinak,ve zprávách a posléze i v tisku,byly informace o klubech KVH(snad německých),které si vyjížděly na české území naší republiky jen z vlastního plesýru provádět popravy(fingované) a-la duben 45.To jest dováděli před zdi baráků různé typy,jako vězně KT,dezertující vojáky WH atd.Tomu ty říkáš rekonestrukce bitev z WW2,není tohle už trošku uchylárna zavánějící diagnozou aktérů těchto akcí?!
jasan 18.3.2005 09:21 - č. 323
jasan to brunner: no nevím...,ale je pravda že se v tom vyžívá pan Olšan z PMC z Brna.ale to je de..il, co si léčí komplex svého malého vzrůstu a obklopil se lidmi co mají potřebu se nechat od někoho buzerovat(a to ne v rámci hry na vojáky), jedná s nimi jako s dobytkem a oni ho za to milují
jasan 18.3.2005 08:09 - č. 321
jasan To Curahee: Popravy zajatců byly bohužel prováděny všemi bojujícími stranami žádnou nevyjímaje a popravy desertérů jsou během válečného stavu zcela běžná praxe.Takže nechápu proč říkáš že to nemá s historií nic společného.Mně se to na ukázkách taky nelíbí, ale když s tím pořadatel nic neudělá...(na ukázkách kde jsem spolupořadatel se nic takového něděje-nebo o tom nevím).
Kolik bylo mrtvých s Maďarskou rep.Rad v roce 1919?(já to číslo sám nevím) a taky nebyl vyhlášený válečný stav-nebo se mýlím?
niko 17.3.2005 18:56 - č. 320
To je v pohode. Keď niekto môžete tak sa mi fakt pozrite aspoň na tu Abwehrgruppu 172. Tú informáciu som totiž dnes počul prvý krát.
Jamamoto 17.3.2005 18:51 - č. 319
Jamamoto niko(318): Niko, promiň, reagoval jsem na přízpěvek níže, omluvám se.
niko 17.3.2005 18:48 - č. 318
To je fakt super , ale neviem ako so súvisí so SNP.
Jamamoto 17.3.2005 18:43 - č. 317
Jamamoto Curahee(313): No germanofil nejsem a na běhání v uniformě po lese jsem dost línej. Na druhou stranu jsem tu reportáž, na kteréu ty asi narážíš viděl. Superšpion Jan Tuna tam nejdřív dramatickým hlasem popisoval ony hrátky, pak tam byly výpovědi několika občanů, kteří žijí v městečku, kde se celá věc měla odehrát, a ti se pouze rozčilovali nad tím, že tam někdo prošel v německejch uniformách....
No nevím, pokud se to děje, je to úchylárna, ty "lidi" spíš potřebujou psychiatra, nicméně jiné informace nemám a ta reportáž působila spíš tak, že Nova v tu dobu zrovna neměla co vysílat.
niko 17.3.2005 18:41 - č. 316
Naspäť k téme SNP. Nemáte niekto informácie o činnosti práporu "železného" kapitána Staneka počas SNP ? Vie mi niekto potvrdiť prítomnosť Abwehrgruppe 172 na východnom Slovensku počas , alebo po SNP. Vraj tam táto jednotka bola stiahnutá po potlačení Varšavského povstania.
jirik 17.3.2005 16:25 - č. 315
jirik
curahee napsal v č. 313:
"200 obětí,pokud nebyl vyhlášen žádný válečný stav,je podle mě dost!"
Přesně to jsem měl na mysli.

BRUNNER napsal v č. 314:
"Až tak?! "


curahee má bohužel pravdu.
Chci říct, že ti, kteří si na ty fašouny hrají, to natolik přehánějí, až jde z toho mráz po zádech.

Řekl bych, že jsem ale zapříčinil odklon od tématu SNP
curahee 17.3.2005 15:24 - č. 313
curahee Jasan:To,že si vojáci čsl.armády nezabojovali nebyla jejich vina jak všichni víme.
jasan napsal v č. 311:
"je 200 mrtvých v boji o hranice nic"
200 obětí,pokud nebyl vyhlášen žádný válečný stav,je podle mě dost!
jasan napsal v č. 311:
"A opravdu veím co ti říci na termín nadutých Wehrmachťáckých a SS nadlidí "
Stačí se podívat do zpráv,jak rádoby historické KVH např. na naší západní hranici si hrají na popravy zajátých a dezertujících vojáků,to nemá s historií nic společného...
jasan 17.3.2005 15:00 - č. 312
jasan add.3 já se opravdu nezajímám o armádu první republiky, ale taky netvrdím, že ten kdo má o ni zájem je český šovinista.Snažím se to brat neosobně
jasan 17.3.2005 14:57 - č. 311
jasan To jirik:1. v měřítku tragédie a velikosti konfliktu jakým byla WW2 je 200 mrtvých v boji o hranice nic(tím nechci zlechčovat jejich oběť)

2.Jestli na akcích potkáváš takové lidi(mimichodem se asi potkáváme na akcích) a vadí ti to tak to nědělej nebo je ignoruj.Ale žijeme snad ve svobodné zemi která nám by měla zaručovat svobodu projevu(a to včetně hajlování a nebo komunistických blábolů tak jako v USA).V ČR je svoboda projevu, ale ne svoboda po projevu.A opravdu veím co ti říci na termín nadutých Wehrmachťáckých a SS nadlidí
jirik 17.3.2005 14:19 - č. 310
jirik
jasan napsal v č. 305:
"nebavilo se zajímat o republikovou armádu, která si podle mého pořádně nezabojovala"
Vidět, že se o čs. armádu opravdu nezajímáš, protože bys takovou kravinu nemohl vypustit. Těch víc jak 200 mrtvých v bojích o hranice bylo co? Ti sešli věkem??
Asi takto - na akcích potkávám spousty lidí očividně se pyšnících německými uniformami. A nejen to, oni se rádi vžívají do rolí nadutých wehrmachťáckých (nebo i SS) nadlidí. Nemít z toho problémy, tak budou vztyčovat pravice. Nechci to paušalizovat, ale spousta těchto lidí v podstatě nevidí rozdíl mezi zájmem o Wehrmacht a zájmem o nacismus.
Vás, lidi, neznám, tak to neberte osobně.
Hartmann 17.3.2005 12:35 - č. 309
Hartmann Myslím, že si toto přímo říká o zpracování do grafu - absolutní a relativní zastoupení jednotlivých národností v naší jednotce v závislosti na čase. Chtělo by ta ale co nejvíc datumů s počty příslučníků. Sestavíme to?
61-80 z 368
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po